ויזה לאומי – כל השאלות והתשובות (מהוצאת כרטיס, דרך ביטוח לחו"ל ועד לביטול כרטיס)

לוגו של בנק לאומי

כרטיס ויזה לאומי

 ויזה לאומי הוא כרטיס אשראי שמנפיקה חברת לאומי קארד. כדאי ראשית לעשות סדר בין המושגים הבאים: ויזה, בנק לאומי, לאומי קארד.

 • ויזה או לא ויזה – כרטיס אשראי לאומי כארד הינו או כרטיס ויזה או כרטיס מסטרכארד. בנוסף, לאומי קארד מנפיקה כרטיסים שאינם ויזה או מסטרכארד דוגמת Y-Card ו- Free (כרטיסים אלו אינם כרטיסים בינלאומיים ולכן לא ניתן לרכוש בהם בחו"ל).
 • בנק לאומי או לא בנק לאומי – בנק לאומי מנפיק כרטיס אשראי במשותף עם לאומי קארד הנקרא מולטי לאומי. אך בהחלט אפשר להוציא ויזה לאומי ללא בנק לאומי (למעשה שם הכרטיס המלא הוא ויזה לאומי קארד).
 • לאומי קארד או לא לאומי קארד – יש חברות נוספות המנפיקות כרטיסי ויזה והן כאל וגם ישראכרט. כרטיסים אלו ייקראו ויזה ישראכרט או ויזה כאל.
ישנן הרבה טעויות ומשגים המבלבלים בין כרטיסים אמיתיים לכאלו שאינם קיימים. בין הכרטיסים שאינם קיימים למעשה ניתן למנות את הצירופים הבאים: ויזה לאומי כאל (חברת כאל היא חברה מתחרה לחברת לאומי קארד), ויזה לאומי מאסטרכרד (חברת מאסטרכרד הינה חברה מתחרה לחברת ויזה).
 

הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל לכרטיס ויזה לאומי

מחזיקי כרטיס ויזה לאומי נהנים מביטוח נסיעות בסיסי לחו"ל בחינם. ביטוח חו"ל של ויזה לאומי הוא ביטוח רפואי בסיסי ואם אתם נוסעים לנסיעה ארוכה או במדינה שבה עלויות הביטוח הרפואי גבוהות, נהוג להמליץ על שדרוג הביטוח (אבל לא בהכרח בביטוח של ויזה לאומי, כדאי להשוות מחירים מול עוד חברות ביטוח). בכדי להפעיל את הביטוח, לפני כל נסיעה יש לחייג ל- AIG  בטלפון: 2808 * או בטלפון 03-9277888.
בעבר מחזיקי כרטיס פלטינום לא היו צריכים להפעיל את הביטוח, אך שימו לב, כיום כל אחד צריך להפעיל ביטוח נסיעות לחו"ל ולא משנה איזה כרטיס ויזה יש לו!
אם אתם מחזיקים יותר מכרטיס אחד ומתלבטים אם להפעיל שני ביטוחים במקביל, ובכלל אם אתם רוצים להבין יותר על ביטוח נסיעות לוויזה וכרטיסים נוספים, קראו את המאמר: ביטוח כרטיסי אשראי לנסיעות לחו"ל

בחירת סוג הכרטיס של ויזה לאומי

אם בחרתם כרטיס ויזה לאומי, בחרתם כבר את המותג הבינלאומי (ויזה) ובחרתם את חברת כרטיסי האשראי (לאומי קארד). כעת עליכם לבחור את המועדון אליו ישוייך הכרטיס (ויזה לאומי צעיר, ויזה לאומי חייל) והאם הכרטיס יהיה רגיל או מתגלגל (מולטי)
 

ויזה לאומי מקומי – כרטיס זה הינו הכרטיס הרגיל המאפשר קניות בארץ בלבד.

ויזה לאומי בין לאומי – כרטיס ויזה בין לאומי הינו כרטיס המאפשר רכישות ומשיכת מזומנים בחו"ל ולא רק בארץ. ויזה בינלאומית עדיפה על ויזה מקומית מאחר וויזה בינלאומית מאפשרת את ביצוע כל הפעולות בישראל וגם בחו"ל, כלומר יש לזה רק יתרונות ואם הבנק או חברת לאומי קארד מאפשרים לכם, כדאי להוציאה. הכרטיס הבסיסי נקרא ויזה קלאסי והוא מאפשר להכניס תמונה סרוקה שלכם על הכרטיס כאמצעי הגנה נוסף.

ויזה לאומי גולד – כרטיס ויזה לאומי גולד הינו כרטיס יוקרתי (הצבע מסמל יוקרתיות) שההבדל בינו לבין כרטיס ויזה לאומי רגיל הינו בעיקר בצבע אך גם במסגרת אשראי (אפשר להוציא יותר כסף בכרטיס) ובהטבות שונות ופעוטות למדי. ישנו כרטיס נוסף הרלוונטי למי שמשתמש בכרטיס ויזה של חברה ונקרא ויזה גולד עסקי, שלו הטבות מיוחדות בטרקליני תעופה וכדומה.

ויזה לאומי פלטיניום – זהו הכרטיס הכי יוקרתי (יוקרתי יותר מויזה לאומי גולד) והוא מעניק גם הטבות שונות הרלוונטיות לקהל העשיר יותר (דוגמת ביטוח נסיעות עם כיסוי מורחב ועוד מיני פינוקים)

ויזה לאומי מולטי – כל לקוחות הבנקים יכולים להוציא כרטיס מולטי. אם הוצאתם את הכרטיס דרך בנק לאומי, הכרטיס מכונה בשפת העם "ויזה לאומי מולטי". מולטי הוא כרטיס אשראי מתגלגל, כלומר אפשר להעביר ("לגלגל") חיוב מחודש אחד לחודש אחר. אודות כרטיסים מתגלגלים, כדאי לקרוא המאמר כרטיס אשראי חוץ בנקאי.

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  חידוש התכנים בתדירות גבוהה מבאתרים אחרים
 • 100% אמינות
  המידע נבדק ומוכח בידי מומחים בלתי תלויים
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח

לקבלת הצעה

לקוחותינו מספרים

 • אורי בן יפת 5.9.2016
  "עברתי בנק והתלבטתי אם לשמור על הכרטיס אשראי שלי בתור כרטיס חוץ בנקאי, התייעצתי עם נציגי האתר והם עזרו לי להבין את היתרונות והחסרונות. תודה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורלי עמר 4.12.2015
  "שנים אומרים לי שאני לא מתנהלת נכון כלכלית כי אני מסתובבת על 4 כרטיסי אשראי, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר, למדתי איך אני יכולה להשתפר בתחום הזה, וואלה, התחלתי להצליח לחסוך"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יניב כהן 15.10.2014
  "לא ההייתי בטוח אם התנאים שקיבלתי בכרטיס האשראי שלי טובים, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר הבנתי בדיוק מה אני צריך לשאול ולברר. אחלה מידע ואחלה אתר! "
  צלמית תמונת פרופיל