כרטיס אשראי ויזה – ויזה לעולם הקניות

אישה מחזיקה כרטיס אשראי ויזה

כרטיס אשראי ויזה

מבין כל כרטיסי האשראי בישראל, כרטיס אשראי ויזה הוא הכרטיס הבינלאומי הפופולארי ביותר. קיים בלבול בין החברה לבין הכרטיס, אז למען הסדר הטוב- כרטיס ויזה הוא כרטיס אשראי שמונפק ע"י חברת ויזה. למי שרוצה להתעמק בפרטים, ערכנו עבורכם רשימה של כל כרטיסי ויזה הקיימים כיום.

כרטיס ויזה יכול להיות מונפק בארץ על ידי שתי חברות מרכזיות ועל שמן גם מכונים הכרטיסים:

ויזה לאומי – זהו כרטיס ויזה אשר מנפיקה חברת לאומי קארד ויש המכנים את הכרטיס ויזה לאומי קארד
 ויזה כאל – זהו כרטיס ויזה אשר מנפיקה חברת כ.א.ל. יש הכותבים בטעות ויזה קאל, אך השם כאל מציין ראשי תיבות של החברה: כרטיסי אשראי לישראל.
ויזה ישראכרט – בנק הפועלים מאפשר (אך לא מעודד) ללקוחותיו לקבל כרטיס ויזה. לאחרונה גם חברת ישראכרט הקשורה בעבותות לבנק הפועלים החלה בשיווק כרטיסי ויזה ללקוחות שמתעקשים על כרטיס זה (החברה משווקת בעיקר את כרטיס ישראכרט המקומי וכרטיסי מאסטרקארד הבינלאומיים)

אז מה זה כרטיס ויזה?

כאשר אומרים כרטיס ויזה, יש להבין כי מדובר בכרטיס בינלאומי של חברה בינלאומית בשם ויזה. חברה זו נתנה רשות לחברות כרטיסי אשראי ישראליות להנפיק בשמה כרטיסים ולהשתמש במותג שלה. השימוש במותג ויזה מאפשר לכרטיסים אלו להתקבל כאמצעי תשלום במקומות רבים בעולם בהם לא שמעו על כרטיס כאל או על כרטיס לאומי קארד.
ויזה הינה חברת כרטיסי האשראי הגדולה בעולם (השניה בתור היא חברת מאסטרקארד) וכרטיסי ויזה הינם ככל הנראה הכרטיסים שמספר רב יותר של בתי עסק מכבדים אותם בכל העולם (יתרון משמעותי במיוחד למי שנוסע למדינות עולם שלישי בהן לא מכבדים כל כרטיס).
אם אתם מחפשים כרטיס אשראי לישראל בלבד, אינכם צריכים לבקש כרטיס ויזה, ואתם יכולים להסתפק בכרטיס מקומי שמנפיקה חברת כרטיסי האשראי שלכם, דוגמת לאומי קלאסי. לעיתים הכרטיס המקומי זול יותר.
כרטיסים בינלאומיים המתחרים בכרטיס ויזה כוללים בין השאר כרטיסי מאסטרקארד, אמריקן אקספרס ודיינרס.

סוגים של כרטיס אשראי ויזה

הסוגים השונים של כרטיס ויזה כוללים כרטיסי אשראי המשויכים לקהל מסוים דוגמת ויזה צעיר, ויזה סטודנט וויזה חייל, וכן כרטיסים מיוחדים דוגמת ויזה multi של חברת לאומי קארד או ויזה אקטיב של כאל המאפשרים לקיחת הלוואות על הכרטיס (גילגול תשלומים). קיימים גם כרטיסי חיוב שאינם כרטיסי אשראי (חשבון הבנק מחויב על כל הוצאה בו במקום ולא בצורה מרוכזת על כל ההוצאות בתאריך קבוע בחודש).

ויזה מקומי

זהו הכרטיס הפשוט המאפשר רכישות ומשיכת מזומנים בארץ בלבד.


ויזה בינלאומי

זהו כרטיס ויזה בינלאומי המאפשר רכישות ומשיכת מזומנים בכל העולם (מרבית המדינות מכבדות כרטיס זה).


ויזה זהב

זהו כרטיס יוקרתי בינלאומי המאפשר רכישות בארץ ובחו"ל. בנוסף לרכישה עצמה, נהנה מחזיק הכרטיס מתחושת עליונות קלה על בעלי כרטיסים "רגילים" כשיוציא בשוויון נפש את כרטיס הזהב בקופה.
אם בעבר ניתנו כרטיסי זהב רק ללקוחות מעטים, הרי שכיום כמעט כל בעל משכורת בינונית ויציבה יכול לבקש כרטיס כזה. יתרון גדול שיש לכרטיסי זהב הוא מסגרת האשראי הגבוהה יותר.


ויזה פלטיניום

זהו כרטיס סופר יוקרתי בינלאומי המאפשר רכישות בארץ ובחו"ל. כרטיס זה מעצים את אותן התחושות שהזכרנו בכרטיס זהב, והינו כרטיס אשר רק בעל הכנסה גבוהה יכול לקבלו. מסגרת האשראי בכרטיסי פלטיניום לרוב גבוהה מאוד.

כרטיסי אשראי מתגלגלים

כרטיסי אשראי מתגלגלים הינם כרטיסים המאפשרים "לגלגל" חיוב מחודש מסוים למועד מאוחר יותר. כך למשל אם הגדרתם תקרה של הוצאות של אלף ₪ והוצאתם אלף ומאה ₪. מאה ₪ מתגלגלים לחודש הבא ומתווספים בתוספת ריבית לחיוב העתידי (ואילו החודש תשלמו רק אלף ₪).


ויזה אקטיב

ויזה Active הינו כרטיס אשראי "מתגלגל", חוץ בנקאי, של חברת כרטיסי האשראי כאל. אודות כרטיסים מתגלגלים, כדאי לקרוא המאמר כרטיס אשראי חוץ בנקאי.
לקריאה נוספת אודות ויזה אקטיב


ויזה מולטי

ויזה Multi הינו כרטיס אשראי "מתגלגל", חוץ בנקאי, של חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד (הכרטיס מכונה לכן כרטיס אשראי ויזה לאומי).
לקריאה נוספת אודות ויזה מולטי


כל כרטיס אשראי כמעט אפשר לגלגל

ניתן לבקש שכמעט כל כרטיס יהיה כרטיס מתגלגל. כלומר אם יש לכם כרטיס שופרסל, הוא יכול להיות כרטיס שופרסל מולטי, אם יש לכם כרטיס ויזה כאל רגיל, הוא יכול להיות כרטיס ויזה כאל אקטיב.

כרטיס אשראי ויזה לאומי קארד

חברת לאומי קארד מאפשרת כרטיסים מיוחדים לאוכלוסיות ספציפיות. חלק מהכרטיסים הינם כרטיס ויזה וחלק הינם כרטיסים מקומיים שאינם מסוג כרטיס ויזה. הסוגים השונים של כרטיסים הם:
ויזה חייל, ויזה צעיר, ויזה זהב עסקי, ויזה סטודנט, לאומי קארד FREE, כרטיס אשראי שופרסל, כרטיס Y-Card,סטודנט קארד (Student Card), ארגונים ומקומות עבודה, מקסימום תל אביב, ממסי – לאומי קארד, מועדון חבר, מועדון יחד, מועדון משק, מועדון יותר, מועדון עורכי הדין, מועדון רואי החשבון.
לקריאה מורחבת על כרטיסי לאומי קארד או על כרטיסי ויזה לאומי

כרטיס אשראי ויזה כאל

חברת כאל מאפשרת כרטיסים מיוחדים לאוכלוסיות ספציפיות. חלק מהכרטיסים הינם כרטיסי ויזה וחלקם כרטיסים מקומיים שאינם מסוג כרטיס ויזה. הסוגים השונים של הכרטיסים הם: ויזה מקומי, ויזה בינלאומי, ויזה זהב, ויזה פלטיניום, ויזה Business, כרטיס PowerCard, כרטיס Ace & Save, כרטיס אשראי Miles & More, כרטיס אשראי מועדון הנוסע המתמיד, כרטיס אשראי גלובס דיינרס, כרטיס ויזה אור, כרטיס שבת קארד, עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים ואדריכלים, שחקני כדורגל, מועדון יחד, מועדון היהלומים, אקים, חבר, ארגון המורים העל יסודיים, משק, קרנות השוטרים, יותר ושפע.

לקריאה מורחבת על כרטיסי כאל

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  חידוש התכנים בתדירות גבוהה מבאתרים אחרים
 • 100% אמינות
  המידע נבדק ומוכח בידי מומחים בלתי תלויים
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח

לקבלת הצעה

לקוחותינו מספרים

 • אורי בן יפת 5.9.2016
  "עברתי בנק והתלבטתי אם לשמור על הכרטיס אשראי שלי בתור כרטיס חוץ בנקאי, התייעצתי עם נציגי האתר והם עזרו לי להבין את היתרונות והחסרונות. תודה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורלי עמר 4.12.2015
  "שנים אומרים לי שאני לא מתנהלת נכון כלכלית כי אני מסתובבת על 4 כרטיסי אשראי, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר, למדתי איך אני יכולה להשתפר בתחום הזה, וואלה, התחלתי להצליח לחסוך"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יניב כהן 15.10.2014
  "לא ההייתי בטוח אם התנאים שקיבלתי בכרטיס האשראי שלי טובים, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר הבנתי בדיוק מה אני צריך לשאול ולברר. אחלה מידע ואחלה אתר! "
  צלמית תמונת פרופיל