כרטיס אשראי חוץ בנקאי – בעד ונגד (ולמה זה טוב)

אדם מתעופף באמצעות כרטיס אשראי חוץ בנקאי

היתרונות והחסרונות של כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים

לא פעם עוצר האדם המערבי מחוץ לבנק או מחוץ לחנות, עם כרטיס אשראי בידו, ושואל את עצמו: "מהם היתרונות ומהם החסרונות של כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים לעומת כרטיסי אשראי 'רגילים'? מהם כרטיסי האשראי הנפוצים, ובמה כדאי לבחור?" ואז הוא נכנס לאתר 'מידע' ומקבל את כל התשובות, והסבר על כל הכרטיסים.

מהו כרטיס אשראי חוץ בנקאי?

כרטיס אשראי חוץ בנקאי הוא כרטיס אשראי אשר אינו משווק אליכם באמצעות הבנק כמו מרבית כרטיסי האשראי, אלא באמצעות חברת כרטיסי האשראי ישירות (או מועדון לקוחות העובד עימה).
הכרטיס נולד עקב מצוקת חברות כרטיסי האשראי שראו כי לבנק שליטה כמעט מוחלטת על ההחלטה איזה כרטיס אשראי יקבל הלקוח ואם הן לא חתמו הסכם עם הבנק, הן לא הצליחו לשווק ללקוח את הכרטיס שלהן. על כן פנו חברות כרטיסי האשראי למועדונים גדולים דוגמת שופרסל והמשביר לצרכן והציעו להם לשווק כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים ללקוח – כלומר כרטיס אשראי לכל דבר, אך כזה שאינו משווק ומתווך על ידי הבנק.
בארץ יש שלושה כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים: כרטיס מולטי של לאומי קארד, כרטיס אקטיב של כאל, כרטיס מור של ישראכרט.

למה כדאי להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי?

כדאי להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאים משלוש סיבות עיקריות:
 1. כאשר מדברים עם חברת כרטיסי האשראי ללא התיווך של הבנק, לעיתים אפשר לקבל הטבות שהבנק לא היה מאפשר, או להכיר מבצעים שהינם רק ללקוחות ישירים.
 2. אפשר ליהנות מהטבות כרטיס אשראי חוץ בנקאי הקשורות לרוב למועדון אליו משויך הכרטיס.
 3. כרטיס אשראי חוץ בנקאי מאפשר לגלגל הוצאות ולקבל הלוואות – כלומר אם אתם צריכים הלוואה קצרה או בינונית (המכונה "אשראי" ועל כן שמם של הכרטיסים) אתם יכולים לקבל אותה לא רק מהבנק אלא גם מחברת כרטיסי האשראי שלכם ואולי בתנאים טובים או נוחים יותר.

למה לא כדאי להזמין כרטיס אשראי חוץ בנקאי?

כדאי להיזהר ולא להזמין כרטיס אשראי חוץ בנקאי משלוש סיבות:
 1. כרטיס אשראי חוץ בנקאי ובפרט כרטיסים המחייבים אותנו לגלגל הוצאות דוגמת כרטיס אקטיב של חברת כאל, עשויים לגרום לנו להוציא יותר משאנחנו רצינו ובכך להכניס את עצמנו למינוס תמידי.
 2. כרטיסי אשראי חוץ בנקאים המשויכים למועדון, עשויים לגרום לנו לרכוש יותר במועדון בעצם הענקת התחושה שיש לנו שם הטבות, וכך בעצם להוציא יותר משהיינו מוציאים.
 3. כרטיס אשראי חוץ בנקאי איננו מחובר תמיד בצורה נוחה לחשבון הבנק שלנו. כך למשל אם לחברת לאומי קארד אין הסכם עם בנק אגוד, לקוח של בנק אגוד לא יראה דרך אתר האינטרנט של הבנק את ההוצאות הצפויות על כרטיס האשראי ויצטרך לגלוש לאתר של לאומי קארד בנפרד. גם התהליך של הזמנת כרטיס אשראי מסורבל מעט יותר ומצריך החתמה של הבנק על טפסים (אם גם כך אני מחתים את הבנק, למה לא להוציא כרטיס אשראי בנקאי). בקיצור, הזמנת כרטיס אשראי הופכת לתהליך מסועף וכמו כן, הגישה לפירוט ההוצאות באינטרנט.

כרטיסי אשראי חוץ בנקאים מאפשר לנו לגלגל את הכסף – מה זה אומר?

הסוד הגדול של כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים הוא הגלגול. נבין ראשית את המושג אשראי. אשראי הוא בעצם הלוואה, כרטיס אשראי הוא כרטיס שמלווה לנו כסף. אם אנחנו רוכשים קפה ביום ראשון, אבל החיוב בכרטיס האשראי מתרחש רק ביום רביעי (מועד החיוב הינו פעם בחודש), חברת כרטיסי האשראי בעצם הלוותה לנו את מחיר הקפה למשך ארבעה ימים. בעבר, זו הייתה ההלוואה היחידה שהיינו יכולים לקבל מחברת כרטיסי אשראי. כיום (בעקבות הרפורמה שחייבה את כולנו להיפטר מהמינוס ולקבוע מסגרת אשראי בבנק), אנחנו יכולים לקבל הלוואה מחברת כרטיסי האשראי שלנו (לאומי קארד, כאל, או ישראכרט) במקום למשל מהבנק (או חלילה מהבחור המוצק בפינת הרחוב, בשוק האפור).

כרטיס אשראי חוץ בנקאי מתגלגל – איך זה קורה

כרטיס אשראי מתגלגל מאפשר לנו למעשה להעביר את התשלום לחודש הבא. הרעיון הוא שאנחנו קובעים לעצמנו תקרת הוצאות חודשית ואם במקרה עברנו את התקרה הזו החודש (כי היינו חייבים לקנות שמלה לילדה, בכל זאת יומולדת יש פעם בשנה), לא ניכנס למינוס, אלא הכרטיס החוץ בנקאי יגלגל את התשלום לחודש הבא.
לדוגמה, הגדרנו תקרה של 2,000 ₪ הוצאות בחודש לכרטיס. אם בחודש ינואר הוצאנו 2,500 ₪, בעצם עברנו את התקרה שהגדרנו בחמש מאות שקלים. חברת כרטיסי האשראי תחייב אותנו החודש רק על 2,000 ₪ ותעביר את שאר ה- 500 שקלים לחודש הבא (כעת אנחנו נצטרך להיות חסכניים בחודש הבא ולהשתדל להוציא רק 1,500 ₪). זהו בעיקרון הגלגול של החוב ובפועל קיבלנו הלוואה של 500 ₪ למשך חודש מחברת כרטיס האשראי שלנו.

גלגול חוב בכרטיס אשראי חוץ בנקאי לא ניתן בחינם

הגלגול שקראנו עליו בדוגמה למעלה לא ניתן לנו ללא תמורה. כאמור הגלגול הוא שם יפה להלוואה שניתנת לנו אך על הלוואה לוקחים ריבית. הריבית שתילקח מאיתנו מחברת כרטיסי האשראי משתנה בהתאם לתנאים שלנו מולה ולריבית במשק, אבל באופן עקרוני ייתכן שהיינו יכולים להשיג הלוואה בתנאים טובים מהבנק, למשל. הנוחות שבגלגול (לא מגישים טפסים לבנק, לא מתחייבים על סכום, אלא הסכומים פשוט מתגלגלים…) היא גם החיסרון הגדול של הכרטיסים שמקלים עלינו כל כך לקחת הלוואה ולא בהכרח בתנאים הכי נוחים. למרות התעתוע, היתרון הוא שאם אתם באמת הזדקקתם במקרה לכמה מאות שקלים הפרש, זה עשוי להיות עדיף על "כניסה למינוס" שיכולה להיות בתנאי ריבית גרועים עוד יותר.

אפשר לקבל גם הלוואת כרטיס אשראי חוץ בנקאי

לא צריך רק לגלגל, אפשר גם לבקש הלוואה חד פעמית מחברת כרטיס האשראי שלכם. חברות כרטיסי האשראי בנו פרופיל סיכון של הלקוחות שמנבא מי יחזיר ומי לא את ההלוואה מכרטיס האשראי. אחד הפרמטרים העיקריים להזמנת כרטיס אשראי חוץ בנקאי, הוא שכבר יהיה לך כרטיס אשראי אחר- בעצם אומרים לנו: אנחנו סומכים על הבנק שבדק אותך היטב ואם הוא נותן לך כרטיס, גם אני (חברת כרטיסי האשראי) אתן לך כרטיס אשראי (חוץ בנקאי הפעם).
לכן אם אתם רוצים הלוואה של כמה אלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים בודדים, כדאי לכם לשמוע הצעה גם מחברת כרטיסי האשראי שלכם.

כרטיס אשראי ישראכרט MORE

כרטיס אשראי ישראכרט MORE הוא כרטיס אשראי חוץ בנקאי מתגלגל של חברת ישראכרט. הזמנה של כרטיס מור (MORE) ניתן לבצע ישירות מול חברת ישראכרט. כרטיס ישראכרט MORE הינו כרטיס מקומי ולא כרטיס אשראי בינלאומי ולכן ניתן לבצע עימו עסקאות רק בארץ.
באמצעות ישראכרט MORE תוכלו לבצע עסקאות בדומה לכרטיס ישראכרט רגיל ובכלל זה משיכת מזומנים וגיהוץ.
למידע נוסף על כרטיס ישראכרט מור

כרטיס אשראי לאומי קארד Multi

כרטיס אשראי Multi הוא כרטיס אשראי חוץ בנקאי מתגלגל של חברת לאומי קארד. הזמנה של כרטיס Multi ניתן לבצע או בבנק לאומי או מול חברת לאומי קארד. מי שיזמיו כרטיס מולטי מבנק לאומי, יקבל כרטיס מולטי לאומי שהינו כרטיס אשראי בנקאי ולא חוץ בנקאי.
כרטיס ויזה Multi הינו גרסת ויזה לכרטיס הבינלאומי של Multi אשר הינו מותג ישראלי שלר מוכר בעולם.
בדומה לכרטיס More, כרטיס Multi הינו כרטיס אשראי רגיל מכל שאר הבחינות, אך הוא מאפשר לכם גם לגלגל כספים לחודשים הבאים ולקחת הלוואות על הכרטיס (ולא מהבנק).

כרטיס Multi 365

זהו כרטיס אשראי מתגלגל של חברת לאומי קארד ובשיתוף מועדון הלקוחות של המשביר לצרכן המעניק הטבות במשביר לציבור הלקוחות. ניתן להזמין את הכרטיס מחברת לאומי קארד או ישירות מהמשביר בכל סניף.

כרטיס שופרסל Multi

כרטיס שופרסל מולטי הינו גם כן כרטיס אשראי מתגלגל של חברת לאומי קארד ובשיתוף רשת שופרסל גם כרטיס זה מעניק הטבות מיוחדות ברשת שופרסל וכן בתחנות הדלק פז. מועדון שופרסל נחשב לאחד ממועדוני הכרטיסים הגדולים במדינה וניתן להזמינו מלאומי קארד או בסניפי שופרסל.
למידע נוסף על כרטיס אשראי מולטי

כרטיס כאל אקטיב

כרטיס אשראי קאל אקטיב הוא הכרטיס החוץ בנקאי המתגלגל של חברת קאל. בדומה לכרטיסי מולטי ומור זהו כרטיס חוץ בנקאי מתגלגל. ההבדל העיקרי בכרטיס נובע מהיותו כרטיס שבכל חודש צריך לקבוע לו מחדש את התקרה החודשית שממנה יגולגלו הכספים לחודש הבא. יש לכך יתרון בגמישות וכן ב- 17 ימי אשראי נוספים שנותנת החברה, אך גם חיסרון בסירבול המוסיף את מטלת שיחת הטלפון למוקד אחת לחודש ואת האחריות השוטפת לכך (אפשר גם באינטרנט כמובן).
כרטיס כאל אקטיב מגיע במספר גרסאות ובהן כרטיס דיינרס אקטיב, כרטיס ויזה אקטיב ואף כרטיס מאסטרכארד אקטיב. בין המועדונים שאפשר לשייך לכרטיס ניתן למנות את PowerCard ואת מועדון H&O.
 
למידע נוסף על כרטיסי כרטיס ויזה אקטיב

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  חידוש התכנים בתדירות גבוהה מבאתרים אחרים
 • 100% אמינות
  המידע נבדק ומוכח בידי מומחים בלתי תלויים
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח

לקבלת הצעה

לקוחותינו מספרים

 • אורי בן יפת 5.9.2016
  "עברתי בנק והתלבטתי אם לשמור על הכרטיס אשראי שלי בתור כרטיס חוץ בנקאי, התייעצתי עם נציגי האתר והם עזרו לי להבין את היתרונות והחסרונות. תודה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורלי עמר 4.12.2015
  "שנים אומרים לי שאני לא מתנהלת נכון כלכלית כי אני מסתובבת על 4 כרטיסי אשראי, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר, למדתי איך אני יכולה להשתפר בתחום הזה, וואלה, התחלתי להצליח לחסוך"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יניב כהן 15.10.2014
  "לא ההייתי בטוח אם התנאים שקיבלתי בכרטיס האשראי שלי טובים, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר הבנתי בדיוק מה אני צריך לשאול ולברר. אחלה מידע ואחלה אתר! "
  צלמית תמונת פרופיל