ייעוץ פנסיוני – איך בוחרים יועץ פנסיוני?

זוג בפנסיה מחפש יועץ פנסיוני באינטרנט

כיצד לבחור יועץ פנסיוני ולהבטיח שכספכם בטוח

 יעוץ פנסיוני, מכירים? לא, יועצים פנסיוניים אינם סוכני ביטוח, למרות שיש כאלה שמתבלבלים. אמנם, עד לרפורמת בכר, מי שרצה להתייעץ בענייני פנסיה היה הולך לסוכני ביטוח, אלא שאלה האחרונים היו ועודם מוטים. לכן, נוצר מקצוע חדש שנקרא: יעוץ פנסיוני. בניגוד לסוכני ביטוח, ליועצים פנסיוניים אסור לקבל כסף והטבות אחרות מחברות הביטוח ומקרנות הפנסיה, ועל-כן הם אמורים להמליץ לכם על החיסכון הפנסיוני שלכם באופן אובייקטיבי יחסית. גם אנחנו אובייקטיבים, אז הצגנו עבורכם מידע לגבי מה שחשוב לדעת על יעוץ פנסיוני. 

מי מספק ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני ניתן לקבל בשתי צורות עיקריות: בפניה לבנקים ובפניה ישירה ליועץ פנסיוני מוסמך.
הבנקים מחזיקים יועצים פנסיונים אשר אמורים להיות אובייקטיבים בשל ההפרדה שיצרה רפורמת בכר בין קרנות הפנסיה והבנקים. יש הטוענים כי עדיין ההמלצות מוטות מאינטרסים של הבנק, אבל בוודאי המצב טוב יותר מבעבר.
במקביל ניתן לפנות ליעוץ פנסיוני עצמאי. לשלם מכספכם ליועצים הפנסיונים ולהבטיח כי תקבלו שירות שהינו נקי מאינטרסים וימקסם את החיסכון הפנסיוני שלכם. מעטים בוחרים בדרך זו שכן אנחנו מעדיפים לא להוציא כסף מהכיס ולראות אותו נכנס לכיס של היועץ, גם אם בפנייה לסוכן ביטוח אנחנו נפסיד הרבה יותר כסף (כי לא נראה את הכסף ממש יוצא מהכיס, אלא נגלה רק ביום הפנסיה שהחיסכון שלנו קטן משיכול היה להיות).