ייעוץ פנסיוני – איך בוחרים יועץ פנסיוני?

זוג בפנסיה מחפש יועץ פנסיוני באינטרנט

כיצד לבחור יועץ פנסיוני ולהבטיח שכספכם בטוח

 יעוץ פנסיוני, מכירים? לא, יועצים פנסיוניים אינם סוכני ביטוח, למרות שיש כאלה שמתבלבלים. אמנם, עד לרפורמת בכר, מי שרצה להתייעץ בענייני פנסיה היה הולך לסוכני ביטוח, אלא שאלה האחרונים היו ועודם מוטים. לכן, נוצר מקצוע חדש שנקרא: יעוץ פנסיוני. בניגוד לסוכני ביטוח, ליועצים פנסיוניים אסור לקבל כסף והטבות אחרות מחברות הביטוח ומקרנות הפנסיה, ועל-כן הם אמורים להמליץ לכם על החיסכון הפנסיוני שלכם באופן אובייקטיבי יחסית. גם אנחנו אובייקטיבים, אז הצגנו עבורכם מידע לגבי מה שחשוב לדעת על יעוץ פנסיוני. 

מי מספק ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני ניתן לקבל בשתי צורות עיקריות: בפניה לבנקים ובפניה ישירה ליועץ פנסיוני מוסמך.
הבנקים מחזיקים יועצים פנסיונים אשר אמורים להיות אובייקטיבים בשל ההפרדה שיצרה רפורמת בכר בין קרנות הפנסיה והבנקים. יש הטוענים כי עדיין ההמלצות מוטות מאינטרסים של הבנק, אבל בוודאי המצב טוב יותר מבעבר.
במקביל ניתן לפנות ליעוץ פנסיוני עצמאי. לשלם מכספכם ליועצים הפנסיונים ולהבטיח כי תקבלו שירות שהינו נקי מאינטרסים וימקסם את החיסכון הפנסיוני שלכם. מעטים בוחרים בדרך זו שכן אנחנו מעדיפים לא להוציא כסף מהכיס ולראות אותו נכנס לכיס של היועץ, גם אם בפנייה לסוכן ביטוח אנחנו נפסיד הרבה יותר כסף (כי לא נראה את הכסף ממש יוצא מהכיס, אלא נגלה רק ביום הפנסיה שהחיסכון שלנו קטן משיכול היה להיות).

רשימת יועצים פנסיונים – איך לוודא כי קיבלתם ייעוץ פנסיוני נקי מאינטרסים

בכדי לאתר יועצים פנסיונים או לבדוק אם היועץ הפנסיוני שלכם רשום במשרד האוצר כיועץ פנסיוני מוכר, גשו למערכת האיתור של משרד האוצר ובדקו את רשימת היועצים.
ניתן לבדוק אם אדם מסוים הוא סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני (אגב, ישנם גם סוכנים רבים שהינם הגונים ואל לנו לשפוט אותם על שהם מנסים למכור לנו ביטוח על חשבון קרן פנסיה, רק בגלל שהם מקבלים עמלה מחברת הביטוח).

מה לוודא בעת קבלת ייעוץ פנסיוני

הרפורמות בשוק הפנסיה יחד עם השינויים הטבעיים של כל אחד מאיתנו (החלפת עבודה, קידום וכו') גורמים לכך שלעיתים ייעוץ פנסיוני תקף לכמה שנים בלבד. אם אתם מתייעצים עם יועצים פנסיונים ובפרט אם אתם משלמים מכיסכם עבור ייעוץ פנסיוני, כדאי לכם לבקש כמה דברים:
 1. תעודה המראה כי האדם עימו אתם מתייעצים הינו יועץ פנסיוני המוכר על ידי משרד האוצר.
 2. שתים או שלוש חלופות לחיסכון הפנסיוני (אל תבחרו מבין אחת בלבד המוצעת לכם) וכן יתרונות וחסרונות של כל תוכנית.
 3. הסבר מפורט ופשוט של אפיקי ההשקעה שבחרתם, רמת הסיכון והסיכוי של כל אפיק.
 4. תוכנית עתידית למקרה שאחד התרחישים הסבירים יקרה: המשק יצמח, המשק ידרדר, אתם תקודמו למשרה בתוספת של 20% למשכורת, השכר שלכם יקוצץ ב- 20% וכו'. אם תהיה לכם תוכנית פעולה לכל אחד מהתרחישים לא תזדקקו להתייעצות חוזרת עם היועצים הפנסיונים בהמשך.

אם אתם רוצים שקרנות הפנסיה יתאמצו להשיג אתכם ולא הפוך, מלאו טופס באתרים ותוכלו פעמים רבות להשיג הצעה טובה יותר, שכן האתר מתווך בינכם לכמה קרנות פנסיה ויוצר כך תחרות. מלאו את פרטיכם כעת.

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  המידע חדש ומתעדכן באופן תדיר
 • 100% אמינות
  מיטב יועצי הפנסיה הקיימים היום בענף
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח!

לקבלת הצעה לקרן פנסיה

לקוחותינו מספרים

 • עמוס רובי 15.8.2016
  לאחר מעבר בין עבודות לא ההייתי בטוח באיזו קרן פנסיה כדאי לי להמשיך. היועץ מהאתר עזר לי מאוד להבין במה כדאי לי לבחור
  צלמית תמונת פרופיל
 • מנשה 6.7.2015
  בתור עצמאי תמיד התלבטתי בנושא הפשרות לפנסיה, קובי היועץ מהאתר עזר לי להבין את כל האופציות של בתור עצמאי.
  צלמית תמונת פרופיל
 • דוד 17.3.2016
  לאחר משבר כלכלי שחוויתי רציתי לפדות את קרן הפנסיה שלי, הנושא הזה לא היה פשוט לביצוע אבל בזכות יועצי האתר קיבלתי את מה שמגיע לי
  צלמית תמונת פרופיל