חוק פנסיה חובה – על המידע על הפרשות לפנסיה

קופת חסכון חובה לפנסיה

כיצד משפיע עליך חוק פנסיה חובה, יתרונות וחסרונות לעובד ולמעסיק

לא צריך להתקרב לגיל הזהב בכדי להיות חרד מהפנסיה שלכם. לפני לא מעט שנים נכנס בישראל לתוקפו חוק פנסיה חובה, אשר חולל מהפיכה של ממש בשוק הפנסיוני הישראלי, ומי שחוסך ליום סגריר גילה שהדבר משפיע גם עליו. כאן תוכלו לגלות זאת בעצמכם.

החוק גרם לכך שלראשונה קיבלו כמיליון עובדים בישראל את הזכות ליהנות מהפרשות לפנסיה כחובה המוטלת על מעסיקם ולא כהטבה. ההפרשות ייעשו לטובת קרן פנסיה או קופת גמל לפי בחירת העובד. לא רבים יודעים זאת, אבל כעת, לא מאפשר החוק למעסיק שלא לתת לעובדיו פנסיה, וכך, גם אם הקצבה הינה צנועה, כל העובדים במשק מפרישים ממשכורתם לטובת פנסיה על פי חוק פנסיה חובה.
חוק הפנסיה מוכר גם בשמו הרשמי צו הרחבה לפנסיית חובה בישראל או ההסכם הקיבוצי הכללי לביטוח פנסיוני מקיף במשק (ולשם זה כינוי קצר גם כן: הסכם פנסיה חובה…).

מי נהנה מחוק פנסיה חובה

תחת ההסכם הקיבוצי הכללי לביטוח פנסיוני מקיף במשק בין לשכת התאום של הארגונים הכלכלים וההסתדרות הכללית נוספו כאמור כמיליון איש הנהנים מפנסיה. ההסכם מוחל רק על עובדים שעדיין לא נהנים מהסדר פנסיוני קיים, מי שיש לו הסדר פנסיוני לא ירגיש בשינוי, לא לטובה ולא לרעה. מי שבעיקר נהנים מהחוק הינם עובדי קבלן דוגמת עובדי נקיון, עובדים במשרות זמניות ועובדים במשרות עונתיות (קטיף, מלונאות וכו') אשר קופחו שנים רבות במסגרת "נורמה" שלא כללה הסדרי פנסיה.