חיסכון לפנסיה – לחשוב רחוק

מחשבון שכתובה עליו המילה פנסיה

חוסכים עכשיו, מבטיחים את העתיד

העולם, אומרים, שייך לצעירים. אבל בואו לא נשכח את המבוגרים, ואפילו, אם נחשוב קצת קדימה, גם הצעירים של היום יהיו הפנסיונרים של מחר. הרבה עובדים שכירים מקבלים את תלוש השכר החודשי, מציצים בסכום שמועבר להם נטו לחשבון הבנק ועוברים הלאה להמשיך להינות מהרגעים הכי יפים של החיים. אבל אם נתמקד קצת בתלוש המשכורת, נראה שמופיעים גם סעיפים נוספים כמו ביטוח לאומי, מס הכנסהקרן פנסיה ואחרים, מה שמוביל אותנו להרהר בגיל הפרישה ולדאוג שיהיה לנו חיסכון לפנסיה.

למעשה, חלק מהסכומים הללו הם חלק בלתי נפרד ממשכורתו של העובד שיחזור אליו עם ריבית בבוא הזמן. קרנות פנסיה אינן אומרות הרבה לעובדים צעירים, שמעריכים כי לפניהם עוד כמה עשרות שנים של עבודה והרגע בו לא יראו מדי חודש את תלוש המשכורת נראה להם רחוק מלדמיין. אבל מכל החסכונות, הקרנות והפקדונות בהם אנו יכולים להפקיד בימי חיינו, הפנסיה היא החשובה ביותר.
לא אחת אנו נחשפים בתקשורת לסיפורים נוגעים ללב על קשישים המתקיימים בקושי מקצבת הביטוח הלאומי, באין להם כל הכנסה אחרת. אנשים אלה הם תזכורת לימים בהם הפרשת סכומים לקרנות פנסיה לא הייתה קבועה בחוק ואלפים סיימו את עבודתם ואיבדו את הכנסתם, ללא כל חלופה, או בטחונות כלשהם.
מאז שנת 2008, חייב כל מעביד להפריש סכומים עבור עובדיו לקרנות פנסיה וחייב כל עובד להפריש ממשכורתו לאותה הקרן. הסכומים הללו נצברים, יחד עם רבית וכאשר העובד מגיע לגיל הפרישה, הוא מקבל קצבה קבועה מדי חודש ועד ליום מותו, המבטיחה שלא יגיע לפת לחם. זוהי דרכה של המדינה להבטיח את מצבם הכלכלי של היוצאים לגמלאות.
חשוב לדעת שהעובד יכול לבחור אם להפריש את הכסף לקרן פנסיה, או לקופת גמל ולאיזו קופה והמעסיק מחוייב לכבד את רצונו. מומלץ ללמוד על היתרונות והחסרונות של כל שיטת חיסכון, על מנת לבחור בזו המתאימה לכם ביותר.
עם הזמן ובמידה והמצב הכלכלי מאפשר זאת, אפשר לפתוח חסכונות נוספים, ארוכי או קצרי טווח וכן להפריש סכומים גם לביטוח מנהלים. בנוסף, אפשר להשקיע באפיקים בטוחים, כמו נדל"ן, שיבטיחו לכם תשואה קבועה, במידה וחלילה תאבדו את מקום עבודתכם, או תזדקקו לסכומים לצרכים שונים. גם השכיר המרוויח את השכר הממוצע במשק, יכול להיעזר באנשי מקצוע לצורך ניהול תיקים ולהבטיח את עתידו הפיננסי ואת עתיד ילדיו.
את כל ההשקעות הללו – קרן פנסיה, קופת גמל, נדל"ן ועוד, כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם, גם על מנת להבטיח את ההכנסה הקבועה בעתיד וגם כדי שתהיה בידינו האפשרות לפדות סכומים גדולים מהחסכונות המתאימים, במידת הצורך.

מה עוד כדאי לכם לקרוא?

בחירת קרן פנסיה

איך לבחור קרן פנסיה מבין הקרנות הקיימות, מה לבדוק בבחירת קרן פנסיה, בהיבטים של שירות, תשואה, דמי ניהול ועוד

השוואת קרנות פנסיה

כיצד לבחור בין קרנות פנסיה שונות? אילו סעיפים חשוב לבדוק בקרנות פנסיה ומה חשוב לוודא כי קיים בקרן הפנסיה שתבחרו. מדריך פשוט לבחירת קרנות פנסיה.

חוק פנסיה חובה

מהו חוק פנסיה חובה וכיצד הוא משפיע עליך? מהן ההפרשות לפי החוק בשנים הקרובות ומי זכאי לפי חוק פנסיה חובה להפקדות לקרן פנסיה.

מהי קרן פנסיה

מה ההבדל בין קרן פנסיה חדשה וקרן פנסיה ותיקה, מהי קרן פנסיה כללית ומה ההבדל בין פנסיית זקנה לפנסיית נכות, ועוד?

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים

מה עדיף, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? סקירה פשוטה וברורה על יתרונות קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ולהיפך.

קרן פנסיה או קופת גמל

מה עדיף, קרן פנסיה או קופת גמל? סקירה פשוטה וברורה על יתרונות קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ולהיפך.

קרנות פנסיה

כל מה שצריך לדעת על קרנות פנסיה, חוק פנסייה, השוואת קרנות, מעבר בין קרנות פנסיה ועוד.

קרן פנסיה מבטחים החדשה

מה היתרונות והחסרונות של קרן פנסיה מבטחים החדשה, האם לבחור בה וכיצד ליצור קשר עם הקרן?

בחירת ייעוץ פנסיוני

המקצוע ייעוץ פנסיוני הינו מקצוע חדש יחסית שרבים עדין אינם מבדילים בינו לבין סוכן ביטוח. מיהם היועצים הפנסיונים ומה הם עושים עבורנו.

קופות גמל השוואה

כל מה שצריך לדעת על השוואת קופות גמל, קופות גמל השוואת תשואות, טיפים להשוואת קופות גמל, מהם הפרמטרים להשוואה ואיזה קופת גמל כדאי לבחור

חיסכון לפנסיה

מדוע חשוב לחסוך עכשיו לפנסיה

 

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  המידע חדש ומתעדכן באופן תדיר
 • 100% אמינות
  מיטב יועצי הפנסיה הקיימים היום בענף
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח!

לקבלת הצעה לקרן פנסיה

לקוחותינו מספרים

 • עמוס רובי 15.8.2016
  לאחר מעבר בין עבודות לא ההייתי בטוח באיזו קרן פנסיה כדאי לי להמשיך. היועץ מהאתר עזר לי מאוד להבין במה כדאי לי לבחור
  צלמית תמונת פרופיל
 • מנשה 6.7.2015
  בתור עצמאי תמיד התלבטתי בנושא הפשרות לפנסיה, קובי היועץ מהאתר עזר לי להבין את כל האופציות של בתור עצמאי.
  צלמית תמונת פרופיל
 • דוד 17.3.2016
  לאחר משבר כלכלי שחוויתי רציתי לפדות את קרן הפנסיה שלי, הנושא הזה לא היה פשוט לביצוע אבל בזכות יועצי האתר קיבלתי את מה שמגיע לי
  צלמית תמונת פרופיל