בתי השקעות – איך יודעים שהכסף עובד בשבילנו

עובדים בבית השקעות

בתי השקעות

הרצאות בטד וספרים דוגמת "אבא עשיר ואבא עני" מלמדים אותנו שכסף מייצר כסף, ובאמצעות השקעה ניתן לייצר רווחים. כיום, עידן ההשקעות פתוח בפני כולם ובתי השקעות מציעים אפיקי השקעה שונים ומגוונים לכל מי שמבקש. אבל דווקא בנושא הזה כדאי לקרוא את האותיות הקטנות ולהבין בדיוק על מה מדובר. איך תדעו איזה בית השקעות לבחור, איזה אפיק השקעה מתאים לצרכים הפיננסיים שלכם, אילו עמלות תצטרכו לשלם ומה מדיניות ההשקעה שתניב רווחים ולא תגרור אתכם להפסדים. השקיעו מעט מזמנכם לטובת הרווח העתידי, וקראו על בתי ההשקעות במאמר הבא.

בתי השקעות – כל אחד יכול להשקיע בשוק ההון

"בתי השקעות" זו כבר לא מילה גסה: אין צורך להיות בעל הון או מיליונר כדי להשקיע בשוק ההון, או כדי למצוא אפיקי חיסכון בשוק ההון. אבל אם תסתכל על הפרסומות בטלוויזיה, המודעות מאירות העיניים בעיתון או הג'נגלים ברדיו, תגלה שלכולם מכנה משותף אחד: כל בתי ההשקעות מבטיחים לך תשואה יוצאת מן הכלל

האומנם? כיצד באמת תדע שבית ההשקעות שבחרת באמת יניב לך רווחים אמיתיים וכדאיים? ריכזנו עבורך את כל הטיפים לבחירה נבונה של בתי השקעות:

בתי השקעות – עולם פיננסי ומלואו

מרבית בתי ההשקעות בישראל ובעולם עוסקים במגוון רחב של תחומים פיננסים, כגון השקעות במטבע חוץ, שוק ההון (בורסה), קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, קופות גמל ועוד. כל בית השקעות מעסיק מומחים פיננסיים, יועצים ואנליסטים שתפקידם למצוא אפיקי השקעה כדאיים, לנתח את המגמות בשוק ההון ובעיקר: לייצר כסף באמצעות השקעות נבונות. לכל בית השקעות מוצרים ושרותים פיננסיים שונים: יש המתמחים במחקרי שוק, יש המתמחים בהשקעות בבורסה, קרנות נאמנות ועוד.

מה לבדוק לפני שבוחרים בתי השקעות

בתי השקעות בדרך כלל לא עוסקים ב-"כסף קטן", כלומר: במרבית המקרים בתי השקעות עוסקים בהשקעות פיננסיות בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים לפחות, ולא מאות או אלפי שקלים בודדים. לכן, ההחלטה באיזה בתי השקעות לבחור ובאילו אפיקי השקעה להפקיד את כספך עשויה להיות משמעותית בכל הנוגע לכסף שלך. ישנם מספר גורמים שחשוב לבדוק לפני שאתה שם את הכסף בידיים של בתי השקעות:
 • מה התשואות שהניב בית ההשקעות בשנים האחרונות: רווחים של בתי השקעות לא קשה לגלות – כל בית השקעות מחויב לחשוף את הרווחים שלו או ההפסדים שלו באפיקי השקעה שונים. בדוק דו"חות כספיים של בתי השקעות השונים, ובחן את התוצאות הכספיות לאורך זמן. מצד שני, זכור שהשקעה בשוק ההון מטבעה עלולה להיות מסוכנת ואם תבחר באפיק השקעה עם מרכיב של סיכון – בית השקעות מצליח לא בהכרח יציל אותך מהפסדים.
 • בדוק והשווה את מדיניות ההשקעה: לכל בית השקעות מדיניות השקעה שונה באפיקי השקעה שונים ומגוונים. קיימות השקעות סולידיות, המאפשרות תשואה נמוכה יחסית אבל בטוחה, מול אפיקי השקעה בעלי סיכון גדול יותר, אך במידה ותצליח – התשואה תהיה גבוהה בהרבה. אופי ההשקעה תלוי כמובן בך: האם אתה אוהב סיכונים, מה הסכום שאתה מוכן להשקיע, מה מצבך הכלכלי באופן כללי (מה יקרה למשל אם תפסיד כסף – האם יש לך חסכונות וכספים אחרים להישען עליהם) ועוד. חשוב שלא תסתנוור מהבטחות על תשואות גבוהות.
 • בחן את שקיפות בתי השקעות: עד כמה בתי השקעות השונים פועלים בשקיפות מולך, הלקוחות. האם למשל, אתה יכול לבדוק את תיק ההשקעות שלך, האם תוכל לקבל אינפורמציה ומענה על שאלות שאולי יעלו מדי פעם – כל אלה הם גורמים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת.
 • מה גובה העמלות שבתי ההשקעות השונים יגבו ממך: על כל רווח שתניב, בתי השקעות יגבו עמלה שתהווה אחוז מסוים מהרווח. בנוסף, יתכן ותידרש לשלם עמלות ניהול שונות, עמלת פתיחת תיק ועוד. בדוק את כל ההצעות והתנאים של בתי השקעות השונים. אל תהסס להתמקח על התנאים שמוצעים לך. עם זאת, אל תתפתה בהכרח לשלם פחות – לפעמים עדיף לעבוד עם מנהל תיקים מנוסה ויקר יותר מאשר מנהל תיקים זול, אבל לא מנוסה.
 • בדוק מי ינהל בפועל את התיק שלך: נניח שבחרת בית השקעות מצליח, שחולל תשואות ורווחים יפים – מה יקרה אם התיק שלך יופקד בידי מנהל תיקים (ברוקר) לא מנוסה, או חסר סבלנות כלפיך? לכן, דרוש להכיר את האדם שינהל בפועל את תיק ההשקעות שלך, גם פגישה פנים אל פנים. שאל על ניסיונו, הישגיו או כשלונתיו. ברר מראש מה תהיה הזמינות של הברוקר שלך, ועד כמה הוא סבלני על מנת לענות על שאלותיך

בתי השקעות גדולים אליהם כדאי לפנות

בישראל מספר בתי השקעות פרטיים שישמחו לנהל לך את תיקי ההשקעות. להלן רשימה חלקית של כמה בתי ההשקעות מובילים:
 • מיטב בית השקעות – מיטב בית השקעות פועלים בארץ משנת 1979. מיטב בית השקעות מטפלת בלקוחות מוסדיים ופרטיים ובנוסף לניהול תיקי השקעות מנהלת הקבוצה קרנות נאמנות קופות גמל, קרנות השתלמות ופנסיה ומסחר עצמאי. מיטב בית השקעות-   www.meitav.co.il/  טלפון –  3366*
 • פסגות בית השקעות – בית השקעות לניהול נכסים ללקוחות פרטיים, חברות ומוסדיים. פסגות בית השקעות בשליטתה של קרן אייפקס פרטנר, אחת מעשר קרנות ההשקעה הפרטיות הגדולות בעולם. בחברת פסגות בית השקעות כ-80 אנליסטים, מנהלי השקעות ואנשי מסחר. פסגות בית השקעות – www.psagot.co.il – טלפון *6899

בתי השקעות נוספים

 • בית השקעות אקסלנס נשואה  www.xnes.co.il טלפון: *אקסלנס (חיוג באותיות)
 • בית השקעות מגדל  www.msh.co.il/migdal_capital_markets  בטלפון: 5699*
 • בית השקעות אלטשולר שחם www.as-invest.co.il בטלפון: 5054*

 

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  חידוש התכנים בתדירות גבוהה מבאתרים אחרים
 • 100% אמינות
  המידע נבדק ומוכח בידי מומחים בלתי תלויים
 • המומחים לשירותך
  בפורטל כותבים אנשי מקצוע ותיקים בתחום ההלוואות
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח!

לקבלת הצעה מיועץ השקעות

לקוחותינו מספרים

 • רותי גוטמן 4.10.2016
  הייתי צריכה לקחת הלוואה וחיפשתי יועץ שאין לו אינטרס. הגעתי לאתר וקיבלתי את כל המידע באופן אובייקטיבי. לפגישה בבנק הגעתי מוכנה וחסכתי כ-20% בערך הריביות!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיה בן מנחם 22.7.2015
  "רציתי לקחת הלוואה אבל לא רציתי לשלם ריבית גבוהה. באתר מצאתי את המאמר שהסביר בדיוק איך להתמקח. בזכותו קיבלתי הלוואה מאושרת ובתנאים הכי נוחים שיש!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • שחר אלמוזנינו 11.5.2016
  "כל האתרים מבטיחים הלוואות בתנאים מצוינים ורק המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית גם מקיים! המידע באתר שווה זהב, ובמקרה שלי – 6,500 שקלים במזומן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורי שנהב 11.2.2016
  "נטלתי הלוואה בסכום גבוה וחששתי מהריבית. מומחי האתר הראו לי דרך להפחית בריבית למרות הכל, וחסכתי כ-20,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל