השוו כאן בין קרנות השתלמות ותרוויחו בעתיד!

שטר כסף עובר מיד ליד

כיצד לערוך השוואה לפני שבוחרים קרן השתלמות

 קרן השתלמות לעובדים היא אפיק חיסכון מבוקש ואטרקטיבי, ובוודאי גם יעיל לטווח ארוך. אולם, בין ים קרנות ההשתלמות מומלץ לדעת לבחור את קרן ההשתלמות הטובה ביותר לאחר השוואה בין הקרנות השונות. רק לאחר סקר שוק שמציג את היתרונות והחסרונות ובעזרת תשובות מקצועיות על הדרך להשוואה, יהיה אפשר לבחור את הקרן המשתלמת עבורכם. ובשביל זה אנחנו פה.

בחירת קרן השתלמות לעובדים מתחילה בהשוואה בין הקרנות השונות

כל אחד רוצה שאפיק החיסכון שלו יניב כמה שיותר כסף. כך, אם היו מציעים לך לשים את החיסכון שלך בשתי תוכניות, כיצד היית יודע  איזו תוכנית חיסכון הכי טובה? פשוט מאוד: עורכים השוואה. לכן, לפני שאתה מחליט לפתוח קרן השתלמות לעובדים חשוב לבצע השוואה בין הקרנות השונות. כל קרן השתלמות מכילה מספר פרמטרים שחשוב לערוך ביניהם השוואה, כפי שנפרט מיד.

מהי קרן השתלמות לעובדים

קרן השתלמות היא סוג של קופת חיסכון הן לשכירים והן לעצמאים. בין השאר תוכל למצוא קרנות השתלמות יעודיות לקיבוצים ומושבים שיתופיים. בראשית דרכה קרן ההשתלמות נועדה לשמש כמקור חיסכון זמני לצורך לימודים והשתלמויות (ומכאן מקור השם "השתלמות"), אך ברבות השנים הפכה למוצר חיסכון אטרקטיבי מאוד לחסכונות לטווח בינוני. תנאי החיסכון בקרנות השתלמות זוכים להטבות מס בדומה לחיסכון לטווח ארוך שמעודדת המדינה, כגון קופות גמל קרן פנסיה וכדומה.

לכל קרן ההשתלמות שני מדדים עיקריים להשוואה: סיכון ותשואה

התשואה שתחולל קרן השתלמות לעובדים עומדת ביחס ישיר לסיכון שתיקחו. במרבית המקרים תמצאו שהיחס בין שני התשואה והסיכון הוא יחס הפוך: ככל שהסיכון שתיקחו יהיה גבוה יותר – כך תוכל להרוויח יותר ולהפך. ה-"סיכון" עליו מדברים הוא השקעה באפיק מנייתי הנחשב אפיק תנודתי ומסוכן יותר. לכן, מומלץ שבבואך לבחון קרן השתלמות תבצעו השוואה של תשואות וביצועים לפחות בשלוש השנים האחרונות.
בנוסף, ניתן לשקלל את התשואה והסיכון באמצעות מדד המכונה "מדד שארפ". ככל שמדד שארפ יהיה גבוה יותר – תשואת קרן ההשתלמות תהיה גבוהה יותר.

השוואת קרנות השתלמות לא נגמרת רק בתשואה ובסיכון

ישנם עוד פרמטרים שחשוב להשוות לפני שבוחרים בקרן השתלמות:
  • השוו את האיתנות הכלכלית של החברות המנהלות קרנות השתלמות – חברות רבות מציעות השקעה בקרנות השתלמות. חשוב לבחור בחברה אמינה בעלת איתנות כלכלית על מנת שלא תמצאו את עצמך יום אחד מול חברה שפשטה את הרגל ואיתה הכסף יעלם. ככל שלחברה המנהלת את קרן ההשתלמות יהיה יותר מוניטין כמו גם שנות ותק וניסיון – כך סביר להניח שהכסף שלך יהיה בטוח יותר. אל תסתנוור מחברות המציעות לך תשואות גבוהות – אתה עלול למצוא את עצמך משקיעים שלא בידיעתך באפיקים מסוכנים. בקשו גם המלצות על המומחה שבפועל ינהל את קרן ההשתלמות שלך.
  • השוו את דמי הניהול של קרן ההשתלמות – לקרנות השתלמות שונות דמי ניהול אחידים שעומדים על 2%. עם זאת, כדאי תמיד לשאוף לשלם כמה שפחות, כשבמקרה זה תמיד ניתן להתמקח עם החברה על גובה דמי הניהול שתגבה ממך. בשל התחרות הגדולה בשוק, החברות לניהול קרנות ההשתלמות עשויות להוריד את שיעור דמי הניהול למינימום רק על מנת לזכות בך כלקוחות.
  • לא פחות חשוב: מדד השירות – כמו בכל תחום בצרכנות – חשוב שתקבל שרות איכותי, אמין וסבלני. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בכסף שלך. מן הסתם, תרצו מדי פעם להתעדכן, לברר ולשאול שאלות. חשוב לבחור בחברה לניהול קרן השתלמות שבהשוואה לחברות אחרות נחשבת לידועה ברמת השרות הטוב שלה. כך, תוכל לבחון את אתר האינטרנט של החברה, כשרצוי לעבוד מול חברה שיש לה אתר מקצועי, או כזה המאפשר גישה מאובטחת ונוחה לחשבונות שלך.

 

השוואת קרנות השתלמות – האינטרנט לשירותך גם בעניין זה

האינטרנט מספק כיום אתרים וכלים מגוונים שנועדו לסייע לך לבחור קרן השתלמות באמצעות השוואה בין קרנות השתלמות רבות, החוסכים לך "כאב ראש" עם פשטות ההפעלה שלהם. מספיק שתקלידו את הביטוי "קרן השתלמות השוואה" על מנת לקבל מספר רב של תוצאות ואתרים שיכולים לסייע לך.
קרא עוד על ההבדלים בין קופות גמל וקרנות השתלמות ובדוק כיצד משפיע עליך השינוי בריבית בנק ישראל