מדריך לבחירת מנהל תיקים

תמונה מצויירת של מנהל תיקים

במצב בו שוק ההון מתנהל, עם תמורות המופיעות בו השכם והערב, ישנם לא מעט משקי בית אשר נעזרים במנהל תיקים.

מה זה מנהל תיקים

מנהל תיקים מנהל את תיקי הלקוחות והוא מומחה להשקעות בשוק ההון שמסייע בניהול תיק הנכסים במטרה להשיג תשואה גבוהה. לעומת יועץ השקעות בנקאי, הכשרתו של מנהל תיקים רחבה יותר ומלבד ייעוץ הוא יכול גם לבצע עסקאות בפועל עבור הלקוח.

כמה זה עולה

חשבון לניהול תיקים ניתן לפתוח באמצעות חשבון לניהול ניירות ערך בכל בנק או בחשבון לניהול התיק בבית השקעות בו התיק מנוהל. העמלות מחולקות לעמלות ששולמו בחשבון לניהול ניירות ערך ודמי ניהול חודשיים למנהל התיקים. עמלות מסחר על חשבון ניירות ערך כוללות ארבעה פרמטרים, ונגבות על-ידי הבנק: עמלת קנייה ומכירה של ניירות ערך, דמי ניהול, עמלת המרה למט"ח, עמלות אחזקת ניירות ערך.

מעבר לכך, יש לשלם למנהל התיקים גם דמי ניהול בסך חצי אחוז עד שני אחוזים בשנה, והם אינם תלויים ברווח או הפסד כך שמנהל התיקים לא יוכל לקחת סיכון מיותר במטרה להגדיל את דמי הניהול.

איך בוחרים גוף לניהול תיקים

ניהול תיקים ניתן לבצע באמצעות פוליסות ביטוח או באמצעות בית השקעות. פוליסות חיסכון של חברות הביטוח מאפשרות ניהול תיקים בגובה שני אחוזים מהצבירה, והינן במרבית המקרים מעין הכלאה בין אפיקי החיסכון אשר קיימים בשוק. השיטה הנפוצה יותר לניהול תיקים, לעומת זאת, היא באמצעות בית השקעות. לפני שאתם בוחרים מנהל תיקים, כדאי לבדוק באיזה בית השקעות הוא עובד והאם יש לבית ההשקעות הזה מוניטין טוב ומה תחום ההתמחות שלו. אתם אמנם בוחרים מנהל תיקים, אבל חשוב לבדוק גם פרטים על בית ההשקעות כדי לבחון האם מדובר בגוף מקצועי ואמין.

איך בוחרים מנהל תיקים

אחרי שבדקנו שמנהל התיקים עובד עם גוף מקצועי ואמין בעל רישיון של הרשות לניירות ערך, כדאי לבדוק שגם הוא מקצועי ומתנהל עם רישיון כזה ועבר את כל ההסמכות הנדרשות, יש לו ידע מקצועי וניסיון בתחום, והוא מבין בנושאים שאתם מתעניינים בהם ומסוגל לייעץ לכם ולתכנן עבורכם אפיקי השקעה.

איך לעבוד עם מנהל התיקים

מנהל התיקים מייעץ לגבי תיק הנכסים שלכם ויבחן איתכם העדפות סיכון בהתאם לרמת הידע שלכם בנושא ולמוכנותכם לקחת סיכונים, זאת אחרי שהבנתם כמובן במה זה כרוך ומהם הדרכים לקבלת תשואה מקסימלית. לאחר הגדרת מבנה תיק ההשקעות, תוכלו לעקוב ברמה היומיומית אחר פעולות מנהל התיקים באמצעות תדפיסים ודיווחים תקופתיים בדואר ובאינטרנט או דרך שירות לקוחות של בית ההשקעות. חשוב לדעת מה עושה מנהל התיקים עם תיק הנכנסים שלכם ולעקוב אחר פעולותיו, וכמו כן גם ללמוד בעצמכם את השוק ברמה הבסיסית. כך תוכלו גם לגשת למנהל התיקים עם מדדים שונים ולבקש לשנות אסטרטגיה בהתאם לצרכיכם.

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  חידוש התכנים בתדירות גבוהה מבאתרים אחרים
 • 100% אמינות
  המידע נבדק ומוכח בידי מומחים בלתי תלויים
 • המומחים לשירותך
  בפורטל כותבים אנשי מקצוע ותיקים בתחום ההלוואות
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח!

לקבלת הצעה מיועץ השקעות

לקוחותינו מספרים

 • רותי גוטמן 4.10.2016
  הייתי צריכה לקחת הלוואה וחיפשתי יועץ שאין לו אינטרס. הגעתי לאתר וקיבלתי את כל המידע באופן אובייקטיבי. לפגישה בבנק הגעתי מוכנה וחסכתי כ-20% בערך הריביות!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיה בן מנחם 22.7.2015
  "רציתי לקחת הלוואה אבל לא רציתי לשלם ריבית גבוהה. באתר מצאתי את המאמר שהסביר בדיוק איך להתמקח. בזכותו קיבלתי הלוואה מאושרת ובתנאים הכי נוחים שיש!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • שחר אלמוזנינו 11.5.2016
  "כל האתרים מבטיחים הלוואות בתנאים מצוינים ורק המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית גם מקיים! המידע באתר שווה זהב, ובמקרה שלי – 6,500 שקלים במזומן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורי שנהב 11.2.2016
  "נטלתי הלוואה בסכום גבוה וחששתי מהריבית. מומחי האתר הראו לי דרך להפחית בריבית למרות הכל, וחסכתי כ-20,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל