כרטיס אשראי בינלאומי, ביטוח כרטיסי אשראי – איך זה עובד

כרטיס אשראי בינלאומי לעומת כרטיס אשראי מקומי

לפני הכל, אם אתם מעוניינים להפעיל ביטוח כרטיס אשראי, מספרי טלפון נמצאים בתחתית מאמר זה  אך מומלץ לקרוא את כולו כדי להבין משמעות הביטוח החינמי של חברות האשראי.

 

יש כרטיס ויש כרטיס. אם אתם לא יוצאים מגבולות נתב"ג, כרטיס מקומי ישמש אתכם היטב ברכישות בחנויות ובהוצאת מזומנים מכספומטים. אבל אם אתם מתכננים נסיעה לחו"ל, כרטיס אשראי בינלאומי, אשר משמש גם ככרטיס מקומי לכל דבר, ישמש אתכם בכל פעולות האשראי להם אתם זקוקים, גם בישראל וגם מחוצה לה. אם אתם מעוניינים להפעיל ביטוח כרטיס אשראי, תוכלו להתקשר לאחד ממספרי הטלפון שמופיעים בתחתית הדף, אבל לפני הכל כדאי להבין את משמעות הביטוח החינמי של חברות האשראי – ההטבות, העמלות והטיפים הרלוונטיים עבורכם.

סוגים של כרטיס אשראי בינלאומי

הכרטיסים הבינלאומיים הפופולארים המשווקים בישראל כוללים כרטיסי ויזה, מסטרכרד, דיינרס ואמריקן אקספרס. ישנם כרטיסים בינלאומיים אחרים שאינם משווקים בישראל דוגמת כרטיס דיסקברי האמריקאי. ישנם גם כרטיסי אשראי בינלאומיים יוקרתיים יותר דוגמת גולד מסטרכרד, ויזה גולד ואף כרטיסים דוגמת  כרטיס World Signia – כרטיס יוקרתי "לחוג הסילון". ברוב המדינות בעולם מקבלים הן את מסטרכארד והן את ויזה, שני הכרטיסים הפופולארים יותר בישראל.

הטבות למחזיקי כרטיסי אשראי בינלאומיים

ישנן מספר הטבות מקובלות לבעלי כרטיסי אשראי בינלאומיים, המשתנות מכרטיס לכרטיס:

 • דחיית מועד החיוב של עסקאות אשר בוצעו בחו"ל לתאריך החיוב החודשי הרגיל
 • יחס המרה מועדף למועדון הנוסע המתמיד של אל על וחברות תעופה אחרות
 • צבירת יותר נקודות על עסקות שבוצעו בחו"ל
 • כניסה חינם לטרקליני VIP יוקרה דוגמת טרקלין המלך דוד בנתב"ג
 • הנחות על שימוש בכרטיסי חיוג בינלאומים
 • ביטוח נסיעות חינם לחו"ל (עליו נרחיב כעת)

עמלות על ביצוע פעולות בכרטיס אשראי בחו"ל

העמלות על ביצוע פעולות בכרטיס אשראי בחו"ל אינן מבוטלות ולכן יש המעדיפים לצאת עם המחאות נוסעים (טראוולרס צ'קס) או מזומן. הרשימה להלן כוללת ביצוע עסקאות בארה"ב.

 • עמלת משיכת מזומנים – עלות עמלה זו הינה כ- 4$ עבור משיכת מזומנים ממכשירי כספומטים בחו"ל (הקרויים ATM) וכ- 5.5$ עבור משיכת מזומנים בסניף בנק. בכרטיסי דיינרס עמלה זו מגיעה לגובה של 6$ במכשירי ATM. לאומי קארד גובים עבור משיכת מזומנים 2.75$ + 0.33% מסכום המשיכה, כלומר באופן תיאורטי אם נמשוך ארבעה דולרים ועשרים וחמישה סנט, נשלם עמלות בגובה אותו הסכום בדיוק.
 • עמלת המרה – בגובה 0.5% – 2.5% מהעסקה. כלומר אם משכנו ממכונת ATM 100 דולרים, נשלם 50 סנט עד 2.5 דולרים עמלה. עמלה זו משלמים גם על רכישות בחנויות (גיהוצים).

לנוסעים לחו"ל כדאי לברר מול חברת כרטיסי האשראי מהן העמלות במדינת היעד על משיכת מזומנים וביצוע עסקאות. אם יש לכם שני כרטיסי אשראי בינלאומיים, לעיתים עדיף להשתמש בויזה ולא במסטרכארד למשל ולהיפך, תלוי במדינת היעד ובסוג הפעולה שמבצעים.

 

ביטוח כרטיס אשראי

אחת ההטבות המרכזיות שבגינה נוטים לבקש כרטיס אשראי בינלאומי גם אם לא מתכננים שימוש בו להוצאת כספים, הינה הטבת ביטוח כרטיס האשראי. זהו ביטוח נסיעות לחו"ל שמקבל כל מחזיק כרטיס שהפעיל את הביטוח וכולל כיסוי בסיסי מוגבל בחינם. מטרת ביטוח כרטיס האשראי (כידוע אין הנחות חינם) היא לפתות את הלקוח לשדרג את הביטוח לכיסוי מקיף יותר או לתקופה ארוכה יותר (ביטוח כרטיס אשראי מוגבל לרוב במספר ימי טיול). ההצעות לשדרוג מגיעות מהנציג הטלפוני אליו תתקשרו בכדי להפעיל את ביטוח הכרטיס.

האם כדאי לשדרג את ביטוח כרטיס האשראי הסטנדרטי לחו"ל?

הביטוח של הכרטיס הוא בסיסי, ומספיק בהחלט אם לא תכננתם לעשות כלל ביטוח (שהרי עדיף קצת מכלום). כמובן שמי שרוצה לדאוג לביטוח עם כיסוי רב יותר, למשל כזה שיממן שהות גדולה ויקרה יותר בבית חולים, יותר מחלות ופגעים וכדומה, מומלץ לו לשדרג את הביטוח. אם החלטתם לקחת ביטוח רפואי משודרג, מומלץ לקבל הצעות מכלל החברות ולא רק מחברת הביטוח שקשורה בכרטיס האשראי שלכם, לא בהכרח אצלה תקבלו את הכיסוי והמחיר הטובים ביותר.

אם יש לכם ילד, מומלץ לבטח אותו בנפרד, שכן הביטוח הרפואי של הכרטיס לרוב לא מכסה גם את הילד ולכן גם אם השתמשתם עבורכם בביטוח הרפואי של הכרטיס, כדאי לבטח את הילד בביטוח נפרד שיעלה כמה סנטים או דולרים ליום.

האם כדאי לבטח בשני כרטיסים שונים (כפל ביטוחים)?

אם למשל יש לכם גם ויזה וגם מסטרכרד, אתם יכולים להפעיל שני ביטוחים מקבילים. היתרון בהפעלת שני ביטוחים הוא שאם חלילה יקרה משהו, תוכלו בהתאם למקרה לבחור את הביטוח עם הכיסוי העדיף ולתבוע אותו. החיסרון הוא שאם הפעלתם שני ביטוחים, גם אם תבעתם רק אחד, הביטוח אותו תבעתם יברר אם היה ביטוח נוסף ויתחיל התגוששות משפטית עם חברת הביטוח השניה, שתיקח עליה את האחריות על התשלומים. עד שההתגוששות המשפטית לא תסתיים, אתם עשוים שלא לקבל כספים ולכן גם אם בסוף תקבלו מאחת החברות את התשלומים, זה עשוי להיות לאחר שהוצאתם סכומים רבים מכספכם. על כן חברות הביטוח לרוב לא ממליצות על כפל ביטוחים ורצוי לבחור את הכיסוי הטוב ביותר מבין אלו שמוצעים לכם בכרטיסי האשראי השונים שלכם.

הפעלת ביטוח הנסיעות לחו"ל של כרטיס אשראי בינלאומי

כאמור יש לזכור להתקשר לחברת הביטוח שעובדת עם חברת כרטיסי האשראי ולהפעיל את הביטוח (לבקש בטלפון שיפעילו את הביטוח ולספק תאריכים של הטיול).

להלן הטלפונים העדכניים להפעלת ביטוח הנסיעות לחו"ל:

 • לאומי קארד –  דרךAIG  בטלפון: 2808 * או 03-9277888
 • ישראכרט – דרך כללביט סוכנויות ביטוח בטלפון 03-6381919
 • כאל – 1-700-50-57-57 או  5057*.

בהזדמנות זו שאתם מפעילים את הכרטיס לחו"ל, כדאי לכם לחשוב שוב- האם אתם צריכים כל כך הרבה כרטיסים? ואיזה כרטיס אשראי הוא המוצלח ביותר? ראו מאמרים מימין בנושאים אלו.

טיפים נוספים למי שעשה ביטוח בריאות חינם לחו"ל (וכנראה טס לחו"ל)

אם אתם טסים לחו"ל, כדאי לבדוק  אם המחירים בדיוטי פרי בישראל זולים יותר מבדיוטי פרי במדינה אליה אתם טסים – מחירון דיוטי פרי

 

למה אנחנו?

 • תמיד מעודכן
  חידוש התכנים בתדירות גבוהה מבאתרים אחרים
 • 100% אמינות
  המידע נבדק ומוכח בידי מומחים בלתי תלויים
 • חיסכון משמעותי
  הגולשים שלנו חסכו עד עכשיו מעל 200 אש"ח

לקבלת הצעה

לקוחותינו מספרים

 • אורי בן יפת 5.9.2016
  "עברתי בנק והתלבטתי אם לשמור על הכרטיס אשראי שלי בתור כרטיס חוץ בנקאי, התייעצתי עם נציגי האתר והם עזרו לי להבין את היתרונות והחסרונות. תודה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורלי עמר 4.12.2015
  "שנים אומרים לי שאני לא מתנהלת נכון כלכלית כי אני מסתובבת על 4 כרטיסי אשראי, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר, למדתי איך אני יכולה להשתפר בתחום הזה, וואלה, התחלתי להצליח לחסוך"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יניב כהן 15.10.2014
  "לא ההייתי בטוח אם התנאים שקיבלתי בכרטיס האשראי שלי טובים, לאחר ייעוץ עם נציג מהאתר הבנתי בדיוק מה אני צריך לשאול ולברר. אחלה מידע ואחלה אתר! "
  צלמית תמונת פרופיל