ביטוח נסיעות לחו"ל – מה חשוב לבדוק לפני שעולים על המטוס

ציוד ארוז מוכן לטיסה

ביטוח נסיעות לחו"ל – מאפשר לך לצאת לחו"ל בראש נקי

 אפשר לטייל בפריז וגם ברומא, בנפאל או בפרו, ולהינות מנופים עוצרי נשימה. אבל גם בטיול מהנה יכולות לצוץ כמה בעיות ואירועים חריגים – פציעה, גניבה או אפילו מחלה – והתמודדות עם מצבים קשים כאלה בסביבה רחוקה, במקום שאולי אתם לא מכירים את שפתו ותרבותו, יכול להיות קשה מנשוא. על כל זאת נוספת הוצאה כספית יקרה במקרים רבים, ולשם כך ניתן לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. כדאי לזכור שהפער בעלות הכיסוי בין מי שמבוטח בביטוח מסוג זה לבין מי שאינו מבוטח יכול להיות גדול מאוד. מי שמכסה את עצמו בביטוח נסיעות לחו"ל לפני הנסיעה, יוכל להינות משקט נפשי תמורת מספר דולרים בודדים ליום. אז מה כולל הביטוח ומה כדאי לבדוק?

 שלושת המרכיבים של ביטוח נסיעות לחו"ל: ביטוח רפואי, ביטוח טיסות וביטוח רכוש

ביטוח נסיעות לחו"ל מורכב משלושה מרכיבים עיקריים: ביטוח רפואי, ביטוח טיסות וביטוח רכוש:

מרכיב הביטוח הרפואי נועד לכסות את ההוצאות במקרה של פציעה, או, חלילה, מוות. כמו כן, ביטוח רפואי יכסה מקרים של חולי או הידרדרות במצב הבריאותי, שעלול לדרוש לעיתים אף הטסה חזרה ארצה. מרכיב הביטוח הרפואי כולל כיסוי של הוצאות על אשפוזים, טיפולים סדירים או טיפולי שיניים, ביטוח תאונות, פינוי אווירי ועוד. המשך הטיפול בבתי החולים בארץ נכלל פעמים רבות גם הוא בסעיף הביטוח הרפואי. חשוב לדעת: על מנת לקבל החזר מהביטוח עליך להצטייד בכל האישורים והאסמכתאות על כל טיפול או בדיקה שעברת ולהעבירם לגורם המבטח.

מרכיב ביטול או עיכוב טיסות נועד לפצות אותך במקרה שהטיסה שלך איחרה, בוטלה, או במידה ומסיבות אחרות לא התאפשר לך להגיע לטיסה היעודה. כך למשל, אם חלית ואושפזת בבית חולים ולא עלית על הטיסה שלך, מרכיב זה של ביטוח הנסיעה שלך יממן רכישת כרטיס חדש, או תשלום קנס על שינוי מועד הכרטיס המקורי. על מנת ליהנות מסעיף זה יהיה עליך להביא לחברת הביטוח אישורים ואסמכתאות, כולל כרטיס הטיסה שלא נוצל.
מרכיב ביטוח הרכוש נועד לפצות במקרה של גניבת או אובדן רכוש שנלקח מהארץ, או שנרכש במהלך הנסיעה. מרכיב זה נועד לכסות את ההוצאות ולהעניק פיצוי במקרה של גניבה או אבידה לכל סוג של ציוד או פריט. הביטוח כולל כיסוי גם במקרה של אובדן או גניבת המזוודה. על מנת לקבל כיסוי הוצאות על כל ציוד יקר ערך שאתה לוקח איתך, יש צורך ליידע את חברת הביטוח בדבר קיומו. במקרים רבים, נדרשת השתתפות עצמית, כשהסכום נמדד בהתאם לסוג וערך הציוד. במקרה של אובדן או גניבת הציוד שלך עליך להעביר לחברת הביטוח אישורים על כך, כולל תלונות במשטרה או בנמל התעופה (אם הוגשו).

סעיפים מיוחדים בביטוח נסיעות

כל פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, בדומה לכל ביטוח אחר, כוללת סעיפים מיוחדים. סעיפים אלה נועדו לכסות את חברת הביטוח במקרים בהם לא משתלם לה להעניק לך ביטוח, או במקרים בהם היא תצטרך להעניק את הביטוח ללא השתתפות עצמית. מקרים אחרים עשויים להיות כאשר מרכיב כזה או אחר מחייב רכישת תוספת לפוליסה, ואינו כלול בפוליסה הבסיסית.כך לדוגמה, תאונה בעת גלישה באתר סקי בדרך כלל לא מכוסה על ידי ביטוח נסיעות לחו"ל, אלא אם רכשת תוספת סקי או תוספת ספורט אתגרי.

יש לציין, כי חברות הביטוח מציעות סוגים שונים של ביטוח המותאמים לסוג הנסיעה ולאופי הנוסע. כך למשל תוכל לרכוש ביטוח נסיעה למשפחות, ביטוח תרמילאים או ביטוח אישי.

את פוליסת ביטוח הנסיעות לחו"ל – חובה לרכוש עוד בארץ

חשוב שתדע, כי לא ניתן לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר היציאה מהארץ. אדם שיצא את הארץ ללא ביטוח ימצא את עצמו במצב לא קל, במיוחד ככל שמדובר במרכיב הביטוח הרפואי. לכן, עליך לרכוש את פוליסת הביטוח לפני הנסיעה, כאשר ידוע לך מה הסעיפים המיוחדים שידרשו לך מראש. כדאי לרכוש ביטוח נסיעות באינטרנט שכן מקבלים פעמים רבות הנחה על ביטוח זה.

 אתם מוזמנים לקרוא עוד על טיפים חשובים לפני רכישת ביטוח חו"ל

 

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר הביטוח
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 70% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח מעולה באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • דורון רכטמן 10.10.2016
  "חיפשתי ביטוח נסיעות לחו"ל במחיר זול אבל כיסוי מלא. דרך האתר ביצעתי השוואה ויצא משתלם, וחסכתי כ-10% בשיחת טלפון אחת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • קרן זהבי 18.5.2016
  "רציתי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל לכל המשפחה ולא הרציתי לשלם הרבה. השתמשתי בהשוואת מחירים בפורטל והוצאתי דיל מצוין, כמעט חצי ממה שהייתי אמורה לשלם בפועל!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • רוחמה משולם 17.6.2015
  "לחופשה הזאת יצאתי באמת בראש שקט. איך לא? שילמתי גרושים על כיסוי הכי רחב שיש בביטוח נסיעות. תודה רבה על כל המידע שיש באתר!"
  צלמית תמונת פרופיל