ביטוח תאונות אישיות מומלץ

אדם מתהלך עם קביים

ביטוח תאונות אישיות מומלץ

תאונה, לא עלינו, היא דבר מיותר. ומה בנוגע לביטוח תאונות אישיות? בהתחשב בכך שכ-200 אלף ישראלים נפגעים מידי שנה מתאונות – החל מתאונות דרכים וכלה בנפילה באמבטיה או כוויה משמן רותח של צ'יפס – כדאי לקחת בחשבון את כל הנושא הזה של ביטוחי תאונות. במקרה שאתם כדורגלנים או גיטריסטים, כדאי לכם לבטח את גפיכם, אחרת תצטרכו לפשוט יד בעקבות פשיטת רגל. אז מה עושים? בשוק הישראלי קיימות לא מעט חברות ביטוח שמציעות לפצוע הפוטנציאלי את שירותן. למתלבטים מביניכם, אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בדברים. אבל לפני הכל, מה זה בכלל?

ביטוח תאונות אישיות – מה זה אומר?

אם נחזור לנושא הזה של תאונות ופציעות, פוליסת ביטוח תאונות אישיות נועדה לפצות את המבוטח במקרה של מוות (את יורשיו, כמובן. המבוטח לא יוכל להינות עוד מהביטוח), במקרה של נכות או במקרה של אובדן כושר עבודה שנגרמו כתוצאה מתאונה, ומעניקה פיצוי ותשלום על תגמולי הביטוח. לגבי תלמידים במוסדות חינוך – אין מה לדאוג, הם מבוטחים (פוליסת ביטוח 'תאונות אישיות לתלמידים'). פוליסת ביטוח תאונות אישיות שונה בתנאיה מחברת ביטוח אחת לשניה, ולכן מומלץ לבדוק אצל כל חברה את התנאים שהיא מציעה.

מה חשוב לבדוק

אז מה חשוב לבדוק כשבוחרים פוליסת ביטוח תאונות אישיות? כאשר מדברים על אובדן כושר עבודה, למשל, כדאי לבחון את הגדרתו המדויקת בפוליסה של אי-כושר עבודה. כך, לדוגמא, חשוב לבדוק אם כיסוי הפוליסה ניתן גם לאי-כושר חלקי, מה שיעורו וכיצד יחושב. הבדלים באופציות לכיסוי בין חברה לחברה בולטים ביתר שאת בכל הנוגע לתאונות דרכים. האמנם חברת הביטוח מבטחת גם נוסעים שלא נהגו ברכב? ומה לגבי רוכבים על רכב דו-גלגלי? כדאי מאוד לעבור על הסעיפים הנוגעים לעבודתכם, עיסוקיכם, התחביבים שלכם, הציוד שלכם וכל מה שנוגע אליכם ואתם עלולים להיות מעורבים בתאונה מכל סוג שהיא בעת השימוש בו.

מה גובה הפיצוי?

גובה הפיצוי שונה מחברה לחברה, והוא מתייחס גם לאופי הפגיעה. במקרה של מוות, חלילה וחס, גובה הפיצוי הוא המשמעותי ביותר. במקרה של נכות קבועה, ככל שהנכות קשה יותר כך גובה הפיצוי עולה. במקרה של מאה אחוזי נכות, גובה הפיצוי יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים עד מיליוני שקלים. אם מדובר על נכות חלקית, כאן רצוי לשים לב לשלושה סוגים של פוליסות: המומלצת ביותר היא הפוליסה המפצה לפי אחוזי הנכות הנקבעים על-ידי ביטוח לאומי, באופן יחסי לנכות מלאה (הפיצוי יהיה הסכום שהוא אחוז הנכות מגובה סכום הפוליסה). פוליסה פחות טובה, לפחות בכל הנוגע לנושא הזה, קובעת בעצמה את אחוזי הנכות. לעומת זאת, קיימת פוליסה עוד פחות מומלצת שאינה קובעת כלל וכלל אחוזי נכות (אלא אם כן מדובר על קטיעת איבר), גם אם נקבעו אחוזי נכות מטעם המוסד לביטוח לאומי.

ממתי ועד מתי?

חשוב להבין שפוליסת הביטוח אינה חתונה קתולית, וכי יש לה תאריך בו תוקפה פג. תקופת הביטוח נפרשת על פני שנה אחת, ומוות או נכות נקבעים לא יאוחר משנה לאחר התאונה. למשל, אם הייתם מעורבים בתאונה תוכלו לקבל את תגמולי הביטוח מחברת הביטוח שלכם אך ורק לפני שתימלא שנה לתאונה. והיה ועברו 12 חודשים מיום התאונה – לא תקבלו את תגמולי הביטוח אפילו אם נגרמה לכם נכות או שהלכתם לעולם שכולו טוב. לעומת זאת, במקרה של אובדן כושר עבודה ניתן להמתין שנתיים תמימות (104 שבועות) בעקבות אי-כושר זמני לעסוק במקצוע שרשום בפוליסה, גם אם עבדתם בזמן זה בעבודה אחרת שאינה קשורה למקצוע.

מי לא זכאי לביטוח תאונות אישיות?

ישנם חריגים לזכאות פוליסה, והם שונים מחברת ביטוח אחת לשניה. בדקו אם אתם נכללים ברשימת החריגים או הסייגים לביטוח תאונות אישיות. בחלק מהמקרים, הסייגים כוללים פגיעה כתוצאה מפעילות טרור או מלחמה. בדרך כלל, מדובר בתאונות שנגרמו בזדון, למשל: ניסיון התאבדות, שימוש באלכוהול או בסמים, לקיחת תרופות ללא מרשם ואפילו טביעה בחוף ללא מציל. אז אם אתם רוצים לקבל תגמולי ביטוח על תאונות אישיות – זכרו שתאונה היא אירוע שנגרם בטעות. בכל מקרה, ועל כל צרה שלא תבוא, היזהרו מתאונות ושמרו על עצמכם.

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר תאונות אישיות
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 80% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח תאונות אישיות באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • בועז 3.3.2016
  לצערי רק אחרי שנפצעתי הבנתי כמה חשוב לעשות ביטוח תאונות אישיות. באמצעות האתר מצאתי פוליסה ממש משלמת של חברת הראל
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר 13.4.2015
  לא האמנתי שעל ידי השוואה פשוטה באתר אוכל לחסוך במחיר הפוליסה שלי, ממליץ בחום!
  צלמית תמונת פרופיל
 • דקל בר 11.8.2016
  בתור ספורטאי חובב הבנתי שביטוח תאונות אישיות זה חובה! דרך האתר קיבלתי הנחה משמעותית במחיר הפוליסה שלי
  צלמית תמונת פרופיל