מענקי ממשלה – עידוד תעסוקה

מנהלים בפגישה לעידוד תעסוקה בחברה

יציבות המשק והכלכלה המקומית תלויה רבות בשיעור התעסוקה של תושבי המדינה. ככל שיותר תושבים מועסקים בעבודה קבועה כך שיעור ההכנסות של המדינה גובר בגלל המסים, וגם הנטל הכלכלי של המובטלים פוחת. לכן, המדינה מציעה מענקי ממשלה לעידוד תעסוקה באמצעות הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה במשרד הכלכלה והתעשייה.

מענקי ממשלה – עידוד תעסוקה

משרד הכלכלה והתעשייה הוא הגוף האמון מטעם ממשלת ישראל לעודד את שיעור התעסוקה בקרב תושבי המדינה. באמצעות הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה המשרד מסייע בקליטת אלפי עובדים חדשים בישראל ומעודד יזמים ומשקיעים להשקיע במשק הישראלי. בנוסף, הממשלה מפעילה קרנות ייעודיות לעידוד השקעות וליצירת מקומות תעסוקה חדשים לתושבי המדינה, בין השאר ניתן לקבל מענקים והלוואות נוחות דרך קרן עידוד השקעות בתיירות.

תכנית הסיוע לקליטת עובדים חדשים פועלת במספר מסלולים כמו מסלול סיוע לקליטת עובדים נוספים באזורי עדיפות לאומית, ביישובי עוטף עזה, באזור ירושלים ובצפון. ישנם גם מסלולי סיוע לקליטת עובדים חדשים ממגזרים מוחלשים ומאוכלוסיות ששיעור השתתפותן בתעסוקה נמוך, לדוגמה חרדים, ערבים, הורים יחידים ובעלי מוגבלויות.

כדאי לדעת כי משרד האוצר הקצה משאבים רבים לטובת מענקי ממשלה – עידוד תעסוקה ולקרנות ייעודיות לעידוד השקעות בתחומים שונים, ביניהם בענף התיירות. הסיוע ניתן בדרך של הקצאות תחרותיות על פי החלטת ועדה שהוקמה לשם כך.

קהל יעד ותנאים לקבל המענק

כדי לעודד תעסוקה במשק מציעה הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה שני מסלולי סיוע עיקריים. מסלול אזורי סיוע מיועד ליזמים, לבעלי עסקים, למפעלים ולרשויות מקומיות במיקומים שונים באזורי עדיפות לאומית אשר מעוניינים להעסיק אנשים ששיעור השתתפותם בתעסוקה נמוך או שבכוונתם להקים עסק חדש, להרחיב עסק קיים או להעתיק את העסק שלהם לאזורי עדיפות לאומית. המסלול השני מיועד למבקשי סיוע המתכננים להקים עסק חדש או להרחיב עסק קיים בכל האזורים בארץ כל עוד לפחות 90% מהעובדים החדשים יהיו מאוכלוסיות ששיעור התעסוקה שלהן נמוך, לדוגמה חרדים, האוכלוסייה הערבית לרבות בדואים, צ'רקסים ודרוזים, הורים יחידים ואנשים עם מוגבלות.

היקפי הסיוע משתנים בהתאם לשיעורים שנקבעו בכל מסלול ומסלול, ובהתאם לעלות שכרו של העובד, כל עוד השכר אינו עובר את התקרה של 15,000 ₪ בחודש. הסיוע ניתן במדרגות משתנות בשיעור ההולך ויורד לאורך תקופה של 30 חודשים.

עידוד השקעות במפעלי תיירות כגורם לעידוד התעסוקה

המדינה מסייעת ליזמים וגורמים בשוק התיירות בעזרת קרנות עידוד השקעות בתיירות, במטרה לפתח את התחום בארץ ולעודד תעסוקה. בחוק לעידוד השקעות הון יש פרק שלם העוסק במפעלי תיירות בישראל. במסגרת התיקון לחוק בשנת 2009 מונתה מנהלת השקעות בתיירות שתפקידה לעודד השקעות במפעלי תיירות ובהקמה, השבחה והרחבת מלונות בארץ.

מפעלי תיירות נחוצים לעידוד התיירות לישראל, הם מהווים מקור הכנסה חשוב לכלכלה המקומית, כמו כן הם חשובים ליצירת מקומות תעסוקה חדשים, כאשר ישנה עדיפות להשקעה באזורי תיירות מבוקשים.

ראוי לציין כי התיירות לישראל הולכת וגוברת בשנים האחרונות. משרד התיירות מודע למגמת הגידול בהיקפי התיירות הנכנסת וכדי לענות על הביקושים הקיימים והעתידיים מפעיל המשרד כלי סיוע לעידוד השקעות בתיירות, בין השאר להקמת מלונות עממיים, להרחבת מלונות קיימים ועוד.

מומלץ לקריאה נוספת:

קרן לסיוע לפרויקטים ומכרזים בין לאומיים

הלוואות לעסקים בינוניים

הלוואות סיוע לעסקים

למידע נוסף ולייעוץ מקצועי השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מתמחה בפתרונות מימון ואשראי לעסקים, מדי שנה אנו מסייעים לעסקים רבים בכל הארץ, בין השאר בעזרת שיפור הסיכויים לקבלת מענקי ממשלה לעידוד תעסוקה ולהשקעה בתיירות.

למה אנחנו?

 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • הילה מרשק 13.7.2016
  "ידעתי שיש הלוואות ממש טובות בערבות מדינה, אבל לא ידעתי איך משיגים אותן. באתר למדתי שגם אני זכאית, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ובעזרת מי
  צלמית תמונת פרופיל
 • גיא לוטן 22.5.2016
  "הבנק אישר הלוואה אבל רצה ריבית קטלנית. מומחי האתר האירו את עיניי והסבירו שאני יכול להיעזר בקרן שתומכת בעסקים קטנים בערבות המדינה. רק מהעצה הזאת חסכתי מאות אלפי שקלים
  צלמית תמונת פרופיל
 • פזית ינאי 18.6.2015
  "רציתי להזניק את העסק שלי קדימה אבל לא היה לי תקציב. בפורטל קיבלתי את כל המידע על הלוואות לעסקים. בזכות זה הצלחתי להשיג הלוואה בריבית שפויה, והצלחתי להרים את העסק
  צלמית תמונת פרופיל