איך תבחרו ביטוח צד ג זול – כל הטיפים

דגם של רכב מונח על כף יד

כל הטיפים לרכישת ביטוח צד ג' לרכב

בכביש, אומרים, צריך להיות חכם ולא צודק. כי אם השתכרתם עד דלא ידע ואז נהגתם הביתה, מה אשם הרכב שלפניכם? במקרה בו אתם יוצאים מהרכב להחליף פרטים, כדאי שיהיה איתכם ביטוח צד ג' לרכב, שמכסה אתכם במקרה של נזק לרכב או לרכוש שגרמתם למישהו אחר. חברות הביטוח מציעות מגוון הצעות מפתות לביטוח צד ג', ובין שלל ההצעות לפעמים אפשר ללכת לאיבוד. קראו כאן את כל הטיפים למציאת ביטוח צד ג' מתאים, איך זה עובד בדיוק ואיך מוזילים את העלויות.

ביטוח צד ג' לרכב – מכסה את הנזקים שגרמתם לצד שלישי

לנהגים שבינינו אין חיסון מפני תאונות אך כן יש ביטוח שיכול לכסות אותנו. קיימים שלושה סוגי ביטוחים עיקריים שבאפשרותכם לרכוש כנהגים: הראשון הוא ביטוח חובה, אותו אתם חייבים לרכוש על פי חוק, והמכסה פגיעות גוף של נוסעים, נהגים והולכי רגל. הביטוח השני הוא ביטוח מקיף לרכב, המכסה עלות תיקון של נזק שאולי נגרם לרכב שלכם, או החלפתו בחדש במידה ולא ניתן לתקנו. הביטוח השלישי הוא ביטוח צד ג', המכסה נזקי רכוש שנגרמים לצד שלישי. כך למשל, אם במהלך תאונה פגעתם ברכב אחר וגרמתם לו נזק באשמתכם, ביטוח צד ג' יכסה את עלות התיקון שתידרש לרכב הנפגע. מקרה אחר עשוי להיות אם אתם נתקעים בגדר של בית והורסים אותה. גם במקרה זה ביטוח צד ג' יכסה את עלות תיקון הנזק שגרמתם.

איך תבחרו ביטוח צד ג' הכי טוב בשבילכם

לפני שאתם רוכשים ביטוח צד ג' בידקו האם תרצו להוסיף חבילת כיסויים נוספת כגון שירותי רכב וגרירה וכיסוי לנזקי שמשות הרכב. כמו כן, באפשרותכם לרכוש הרחבה לביטוח צד ג', במסגרתה לא תצטרכו לשלם השתתפות עצמית במקרה של תביעה. המשמעות היא שהפוליסה שלכם תהיה מעט יותר יקרה, אבל המחיר שתשלמו יתקזז במקרה של תביעה לביטוח. אפשרות נוספת שבאפשרותכם לקבל היא הפעלת הפוליסה רק לאחר שהנזק עבר את גבולות ההשתתפות העצמית שלכם.