איך תבחרו ביטוח צד ג זול – כל הטיפים

דגם של רכב מונח על כף יד

כל הטיפים לרכישת ביטוח צד ג' לרכב

בכביש, אומרים, צריך להיות חכם ולא צודק. כי אם השתכרתם עד דלא ידע ואז נהגתם הביתה, מה אשם הרכב שלפניכם? במקרה בו אתם יוצאים מהרכב להחליף פרטים, כדאי שיהיה איתכם ביטוח צד ג' לרכב, שמכסה אתכם במקרה של נזק לרכב או לרכוש שגרמתם למישהו אחר. חברות הביטוח מציעות מגוון הצעות מפתות לביטוח צד ג', ובין שלל ההצעות לפעמים אפשר ללכת לאיבוד. קראו כאן את כל הטיפים למציאת ביטוח צד ג' מתאים, איך זה עובד בדיוק ואיך מוזילים את העלויות.

ביטוח צד ג' לרכב – מכסה את הנזקים שגרמתם לצד שלישי

לנהגים שבינינו אין חיסון מפני תאונות אך כן יש ביטוח שיכול לכסות אותנו. קיימים שלושה סוגי ביטוחים עיקריים שבאפשרותכם לרכוש כנהגים: הראשון הוא ביטוח חובה, אותו אתם חייבים לרכוש על פי חוק, והמכסה פגיעות גוף של נוסעים, נהגים והולכי רגל. הביטוח השני הוא ביטוח מקיף לרכב, המכסה עלות תיקון של נזק שאולי נגרם לרכב שלכם, או החלפתו בחדש במידה ולא ניתן לתקנו. הביטוח השלישי הוא ביטוח צד ג', המכסה נזקי רכוש שנגרמים לצד שלישי. כך למשל, אם במהלך תאונה פגעתם ברכב אחר וגרמתם לו נזק באשמתכם, ביטוח צד ג' יכסה את עלות התיקון שתידרש לרכב הנפגע. מקרה אחר עשוי להיות אם אתם נתקעים בגדר של בית והורסים אותה. גם במקרה זה ביטוח צד ג' יכסה את עלות תיקון הנזק שגרמתם.

איך תבחרו ביטוח צד ג' הכי טוב בשבילכם

לפני שאתם רוכשים ביטוח צד ג' בידקו האם תרצו להוסיף חבילת כיסויים נוספת כגון שירותי רכב וגרירה וכיסוי לנזקי שמשות הרכב. כמו כן, באפשרותכם לרכוש הרחבה לביטוח צד ג', במסגרתה לא תצטרכו לשלם השתתפות עצמית במקרה של תביעה. המשמעות היא שהפוליסה שלכם תהיה מעט יותר יקרה, אבל המחיר שתשלמו יתקזז במקרה של תביעה לביטוח. אפשרות נוספת שבאפשרותכם לקבל היא הפעלת הפוליסה רק לאחר שהנזק עבר את גבולות ההשתתפות העצמית שלכם.

כיצד ניתן להוזיל את תעריפי ביטוח צד ג'

כמו בביטוחים רבים אחרים גם ביטוח צד ג' לא חייב להיות יקר מדי – תמיד ניתן למצוא דרכים להוזיל את עלויות הביטוח. פעמים רבות הפער בין הצעת המחיר המקורית שתקבלו ובין המחיר המוזל עשוי להגיע לכדי עשרות אחוזים. איך עושים את זה? הנה כל הטיפים:
  1. בידקו את האפשרות לרכוש פוליסה משולבת שתכלול ביטוח חובה, מקיף וצד ג'. במקרים רבים חברות הביטוח תצענה לכם מחיר FIX זול יותר אם תרכשו מהן פוליסה משולבת.
  2. הנחה לנהגים יחידים: אם רק אתם ובן או בת זוגכם נוהגים ברכב תוכלו לקבל הצעה מוזלת לביטוח צד ג'. כלל זה חל, כמובן, גם אם רק אתם נוהגים ברכב.
  3. הנחה על העדר תביעות: אם יש בידכם אישור מחברת הביטוח הקודמת שלכם על העדר תביעות תוכלו לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית הרבה יותר מחברת הביטוח עבור ביטוח צד ג'.
  4. נסו את חברות הביטוח הישיר. חברות אלו מתמחות בעיקר בביטוחי רכב ועשויות במקרים רבים להעניק הצעות מוזלות באחוזים ניכרים לביטוח צד ג'.
  5. התמקחו עם חברת הביטוח. ידעו את נציג החברה כי ברשותכם הצעות זולות יותר ודירשו הנחה נוספת. בדרך כלל תקבלו את מבוקשכם.

 

כיצד תפעילו את הפוליסה במקרה של תאונה

הכלל הראשון של כל פוליסת ביטוח צד ג' לרכב היא לא להודות באשמה באתר התאונה. עם זאת, במקרה המצער של תאונה אתם חייבים למסור את פרטיכם האישיים ואת פרטי הפוליסה שלכם. הסיבה שבגינה לא כדאי לכם להודות היא שחברת הביטוח עלולה לא לכסות אתכם באמצעות הביטוח, כך שאת הנזקים לצד השני תאלצו לשלם בעצמכם במקום שיכסה הביטוח צד ג' שרכשתם. מי שצריך להגיש את התביעה לצד ג' הוא בעצם בעל הרכב שנפגע, או האדם שרכושו נפגע בגללכם. התביעה תגיע לחברת הביטוח או לסוכנות הביטוח שלכם. באפשרותכם להתנגד לתביעה תוך שלושים יום מרגע שנודע לכם עליה (בדואר רשום). התנגדות עשויה להיות למשל אם לא אתם נהגתם ברכב, אם לא אתם ביצעתם את התאונה או אם אתם סבורים שהתאונה לא ארעה באשמתכם. במידה ולא הוגשה התנגדות על ידיכם, חברת הביטוח תשלם את הנזקים של צד ג'. התביעה עצמה יכולה להינתן עד שלוש שנים לאחר התאונה.
אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם השוואת ביטוחים וכך תקבלו ביטוח שהינו גם זול וגם מספק, מלאו טופס באתר ותוכלו פעמים רבות להשיג הצעה טובה יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה חברות ביטוח ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת!