ביטוח מקיף – מה שצריך לדעת

רכב שעובר תיקון במוסך במסגרת ביטוח מקיף

ביטוח מקיף לרכב – למה זה כדאי, ולמי זה משתלם

כל מי שעולה על הכביש מחויב בביטוח חובה לפי חוק, לכיסוי הוצאות על פגיעה פיזית, אולם ישנם ביטוחים שהם בגדר תוספת המבטיחה כיסוי במקרים של פגיעה ברכב בתאונה, בניסיון פריצה, בחבלה או בכל דרך אחרת. בין אם בבעלותכם רכב יקר או רכב ישן, ההוצאות הכספיות עבור המכונית יכולות להגיע לסכומים גבוהים כך שאובדן הרכב או נזק שעלול להיגרם לו עלול להיות מכה כספית קשה. לפיכך, מציעות חברות הביטוח ביטוח מקיף שמכסה את העלויות הנגזרות מנזקים שנגרמו לרכב או מאובדנו, ותהיה הסיבה אשר תהיה. קראו כאן מה כולל ביטוח מקיף לרכב ומה הוא אינו כולל, מי זכאי להנחות ומה חשוב לבדוק.

 מה מעניק לך ביטוח רכב מקיף

קיימים תסריטים רבים לנזקים שעלולים להיגרם למכונית שלך: תאונה, גניבת הרכב או חלקים ממנו (למשל גניבת גלגלים, חלקי מנוע או שילדה וכדומה), שריפה, התפוצצות, התהפכות, השחתה או נזק שנגרם כתוצאה מנזקי טבע כגון שיטפון, סופה שהעיפה את הרכב, או שהפילה עליו חפץ שגרם לו נזק ועוד. פוליסת ביטוח מקיף לרכב נועדה לכסות את כל העלויות שיהיה עליך לשלם על תיקון הנזקים או על החלפת הרכב כולו ורכישת אחר במקומו. כמובן שכמו בכל אירוע ביטוחי אחר עליך לשלם השתתפות עצמית עד לתקרה הקבועה בפוליסה שלך.

 מה ביטוח מקיף אינו כולל

ביטוח מקיף אינו כולל אביזרים שאינם חלק מהרכב ושאתה התקנת, למשל רדיו-טייפ או רדיו-דיסק, מערכת רמקולים, טלוויזיה או די וי די לרכב ועוד "גאדג'טים" כאלה ואחרים. במידה ויש לך אביזרים מסוג זה, מומלץ להוסיף לפוליסה סעיף נפרד שמבטח אותם – כאשר תאלץ לשאת בעלות נוספת. כמו כן, ביטוח מקיף אינו מכסה תקלות מכאניות של הרכב, או נזק לצמיגים (כגון פנצ'ר). רק אם התקלה או הקלקול נעשו בעקבות אירוע המכוסה בביטוח (תאונה למשל) חברת הביטוח תסכים לכסות את העלות. מקרה נוסף בו לא תהיה מכוסה על ידי הפוליסה הוא אם פעלת באופן שגרם לרכב חבלה או נהגת ברשלנות. כך למשל, אם תשאיר את האוטו פתוח והמנוע פועל בזמן שאתה הולך לרגע, והוא יגנב – חברת הביטוח לא תכסה אותך בגין גניבה. דוגמה נוספת לאירוע בו לא תהיה מכוסה היא אם אתה נוהג בהשפעת סמים או אלכוהול וגורם לתאונה.

 כיצד נקבע מחיר ביטוח מקיף?

קיימים מספר פרמטרים הקובעים את גובה הפרמיה שתידרש לשלם עבור ביטוח מקיף (מחיר הביטוח):

1.       שווי הרכב – רכב יקר יותר יבוטח במחיר גבוה יותר.
2.       רכבים "פופולריים" בקרב גנבי הרכב ישאו פרמיה יקרה יותר.
3.       מחיר החלפים של הרכב שלך יקבע במידה משמעותית את מחיר הפרמיה.
4.       אם הגשת בעבר תביעות לביטוח, הן תספרנה והדבר עשוי להיזקף לרעתך בקביעת גובה הפרמיה.
5.       אם אתה נהג צעיר ("נהג חדש") תשלם פרמיה גבוהה יותר מנהג ותיק יותר.
 
מחירי ביטוח מקיף לרכב משתנים מחברה לחברה על פי מדיניות הסיכונים שלהן ושווה לבדוק כמה מחירי ביטוח מקיף לרכב בכמה חברות.

למי חברות הביטוח לא שמחות למכור ביטוח מקיף לרכב?

חברות הביטוח לא עושות "חיים קלים" לבעלי רכבים ישנים (בני עשור לפחות). על רכבים ישנים במקרים רבים חברת הביטוח תגבה ממך פרמיה גבוהה ולא תמיד משתלמת. לכן, אם אתה נוהג ב-"גרוטאה", יכול להיות שלא ישתלם לך לרכוש ביטוח מקיף, אלא רק ביטוח צד ג', שמכסה נזקים שנגרמו לגורם שלישי כתוצאה מתאונה.

 מי זכאי להנחות ברכישת ביטוח מקיף לרכב

חברות ביטוח רבות מעניקות הנחות בפרמיה לנהגים שנחשבים בטוחים יותר, וכאלה שכבר הוכיחו עצמם בעבר, על פי הקריטריונים הבאים:

 • נהגים שלא הגישו תביעה לחברת הביטוח במשך מספר שנים (משתנה מחברה לחברה) תהיה זכאי להנחת היעדר תביעות.
 • אם יש לך רכב חדש עם כל המיגונים הנדרשים אתה עשוי לקבל הנחה בתעריף ביטוח מקיף (התקנת מכשיר איתורן למשל, מפחיתה מאוד את הפרמיה נגד גניבה).
 • אם אתה הנהג היחיד ברכב חברות ביטוח רבות מעניקות הנחת נהג יחיד.
 • אם רק אתה ובת הזוג שלך נוהגים ברכב תוכלו לקבל במקרים רבים הנחת בני זוג.
 • אם יש לך רישיון נהיגה לפחות שנה ולא הגשת תביעות ביטוח – תוכל לבקש מחברת הביטוח הנחה.
 •  אם אתה לא נוהג בשבתות, מועדים וחגי ישראל, ואיש אינו מסיע את הרכב במקומך – תהיה זכאי להנחה אצל חלק מחברות הביטוח.

 מה כדאי לך לבדוק לפני שאתה רוכש ביטוח מקיף לרכב שלך

לפני שאתה רוכש ביטוח מקיף עליך לברר אלו סעיפים נוספים הביטוח כולל ואילו סעיפים הוא אינו כולל שאולי תהיה זקוק להם. כך למשל, קיימת אפשרות להוסיף לפוליסה כיסוי עלות גרירה, כיסוי עלות שמאי וגם קבלת רכב חלופי עד לתיקון הרכב שנפגע או רכישת רכב חדש. אם קיימים סעיפים כאלה כדאי לברר עד איזה סכום הם תקפים ומה הסייגים הנוגעים אליהם. יתכן למשל שסעיף רכב חלופי יתקיים רק אם הרכב שלך ישהה במוסך מינימום ימים, בעוד שאתה זקוק לרכב חלופי מיידית. בנוסף, חשוב האם קיימים סיכונים מיוחדים שיש לקחת בחשבון – למשל, אם אתה מתגורר באיזור מוכה שטפונות, או באיזור מוכה פשיעה המגביר את הסיכוי לגניבה או הצתה. קח בחשבון גם מאפיינים נוספים שנובעים מאורח חייך: אם למשל הרכב שלך חונה בחניה מקורה ונעולה – קטן הסיכוי לגנוב אותו. או אם אתה נוסע באוטובוס לעבודה ומשתמש ברכב רק בסופי שבוע, תידרש לך פוליסה שונה מאשר נהג ששוהה כל יום שעות על הכביש. נושא נוסף וחשוב שיש לבדוק הוא האם אתה עונה על קריטריון כלשהו המעניק לך הנחה מחברת הביטוח.

 
חשוב לדעת: במקרה של תאונת דרכים חברת הביטוח אוסרת עליך, המבוטח, להודות באשמתך באירוע. עם זאת, תהיה חייב למסור את פרטיך האישיים לצד השני.

אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם השוואת ביטוחים וכך תקבלו ביטוח שהינו גם זול וגם מספק, מלאו טופס באתר ותוכלו פעמים רבות להשיג הצעה טובה יותר  שכן האתר מתווך ביניכם לכמה חברות ביטוח ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת!

 

למה אנחנו?

 • חיסכון
  של כ- 1000 ש"ח במחיר פוליסת הביטוח המקיף
 • אמינות
  חברות הביטוח הטובות והמובילות ביותר בישראל
 • שתהיו רגועים
  פוליסות ביטוח מקיפות ובעלות כיסוי נרחב

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • רותי שרון 15.8.2016
  "באתר המצוין של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי הסברים מדויקים בנוגע לסוגי הביטוחים הנדרשים בענף ביטוח הרכב. כך יכולתי לשלם רק על הכיסוי הביטוחי המותאם לי ולא יותר!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהודה אלמוג 10.7.2014
  "בבית יש לנו כמה מכוניות, לי, לאשתי, לבני הסטודנט ולבתי החיילת, שהיא נהגת חדשה. באמצעות מחשבון השוואת המחירים בביטוח רכב הרכבתי הצעת מחיר משפחתית מושלמת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מושיק כחל 2.11.2013
  "אני תמיד מחפש הצעות ביטוח רכב זולות, ובמרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את ההצעות המשתלמות ביותר של חברות הביטוח הטובות בישראל!".
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורית פרבר 13.2.2016
  "במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את המידע היעיל ביותר בנוגע לביטוחי רכב בישראל, אשר בעזרתו הצלחתי להוציא הצעת מחיר מצוינת מסוכן הביטוח שלי!"
  צלמית תמונת פרופיל