ביטוח מקיף – מה שצריך לדעת

רכב שעובר תיקון במוסך במסגרת ביטוח מקיף

ביטוח מקיף לרכב – למה זה כדאי, ולמי זה משתלם

כל מי שעולה על הכביש מחויב בביטוח חובה לפי חוק, לכיסוי הוצאות על פגיעה פיזית, אולם ישנם ביטוחים שהם בגדר תוספת המבטיחה כיסוי במקרים של פגיעה ברכב בתאונה, בניסיון פריצה, בחבלה או בכל דרך אחרת. בין אם בבעלותכם רכב יקר או רכב ישן, ההוצאות הכספיות עבור המכונית יכולות להגיע לסכומים גבוהים כך שאובדן הרכב או נזק שעלול להיגרם לו עלול להיות מכה כספית קשה. לפיכך, מציעות חברות הביטוח ביטוח מקיף שמכסה את העלויות הנגזרות מנזקים שנגרמו לרכב או מאובדנו, ותהיה הסיבה אשר תהיה. קראו כאן מה כולל ביטוח מקיף לרכב ומה הוא אינו כולל, מי זכאי להנחות ומה חשוב לבדוק.

 מה מעניק לך ביטוח רכב מקיף

קיימים תסריטים רבים לנזקים שעלולים להיגרם למכונית שלך: תאונה, גניבת הרכב או חלקים ממנו (למשל גניבת גלגלים, חלקי מנוע או שילדה וכדומה), שריפה, התפוצצות, התהפכות, השחתה או נזק שנגרם כתוצאה מנזקי טבע כגון שיטפון, סופה שהעיפה את הרכב, או שהפילה עליו חפץ שגרם לו נזק ועוד. פוליסת ביטוח מקיף לרכב נועדה לכסות את כל העלויות שיהיה עליך לשלם על תיקון הנזקים או על החלפת הרכב כולו ורכישת אחר במקומו. כמובן שכמו בכל אירוע ביטוחי אחר עליך לשלם השתתפות עצמית עד לתקרה הקבועה בפוליסה שלך.

 מה ביטוח מקיף אינו כולל

ביטוח מקיף אינו כולל אביזרים שאינם חלק מהרכב ושאתה התקנת, למשל רדיו-טייפ או רדיו-דיסק, מערכת רמקולים, טלוויזיה או די וי די לרכב ועוד "גאדג'טים" כאלה ואחרים. במידה ויש לך אביזרים מסוג זה, מומלץ להוסיף לפוליסה סעיף נפרד שמבטח אותם – כאשר תאלץ לשאת בעלות נוספת. כמו כן, ביטוח מקיף אינו מכסה תקלות מכאניות של הרכב, או נזק לצמיגים (כגון פנצ'ר). רק אם התקלה או הקלקול נעשו בעקבות אירוע המכוסה בביטוח (תאונה למשל) חברת הביטוח תסכים לכסות את העלות. מקרה נוסף בו לא תהיה מכוסה על ידי הפוליסה הוא אם פעלת באופן שגרם לרכב חבלה או נהגת ברשלנות. כך למשל, אם תשאיר את האוטו פתוח והמנוע פועל בזמן שאתה הולך לרגע, והוא יגנב – חברת הביטוח לא תכסה אותך בגין גניבה. דוגמה נוספת לאירוע בו לא תהיה מכוסה היא אם אתה נוהג בהשפעת סמים או אלכוהול וגורם לתאונה.

 כיצד נקבע מחיר ביטוח מקיף?

קיימים מספר פרמטרים הקובעים את גובה הפרמיה שתידרש לשלם עבור ביטוח מקיף (מחיר הביטוח):