ביטוח חובה זול – איך משיגים ביטוח חובה לא יקר

דגם של רכב קטן ומחשבון

ביטוח חובה זול שיגן עליך

חשוב ראשית לדעת כי חובה לעשות לרכב שלך ביטוח חובה לפני שאתה עולה על הכביש…

ביטוח חובה, כשמו כן הוא – חובה! כך שלפני שאתם מאותתים ומשתלבים בתנועה, חובה שיהיה לכם ביטוח חובה לרכב. הסיבה שהביטוח הזה אינו בגדר רשות היא מכיוון שזו דרכה של המדינה לבטח כל הולך רגל, נוסע או נהג שעלולים להיפגע מרכבכם, ולא משנה כמה אתם זהירים על הכביש. דמי הביטוח שאתם משלמים ממנים את שיקום הנפגע ומכסים רק נזקי גוף ולא נזק לרכב או לציוד. אין זה אומר שאפשר להתחיל לדרוס הולכי רגל בלי הבחנה משום ששילמתם מראש, אבל חשוב להבין מה זה אומר ביטוח חובה. 

מה מכסה ביטוח חובה

בפועל, ביטוח החובה מכסה את כל ההוצאות הרפואיות (כולל שיקום) שיש לשלם למי שנפגע מהרכב שלך. בנוסף, ביטוח החובה מכסה אובדן כושר עבודה בסך השכר הממוצע במשק, וגם מעניק פיצוי על כאב וסבל שנגרמו לנפגע. ביטוח החובה נועד אם כך, לסייע לנפגע לשקם את חייו ולחזור לשגרה.

אילו סוגי ביטוחים לרכב, נוספים קיימים

למעשה, קיימים עוד שני סוגי ביטוחים שעליך לעשות עבור הרכב שלך:

 1. ביטוח מקיף, שמכסה אותך מפני תאונות או גניבות.
 2. ביטוח צד ג', שמגן עליך מפני תביעות במקרה שפגעת בכלי רכב אחרים או שפגעו בך בתאונה.
ביטוח חובה. ביטוח מקיף וביטוח צד ג', אינם ביטוחי חובה, אך מומלץ לרכוש פוליסות ביטוח מסוג זה על מנת למנוע מצב בו תאלץ לשלם הון במקרה של תאונה.

 איך להשיג ביטוח חובה זול

ביטוח החובה מורכב ממחיר קבוע אך מושפע מסוג הרכב שלך ומהעבר שלך על הכביש
בעבר מחיר ביטוח החובה היה קבוע, אולם בשנים האחרונות הביטוח משתנה בהתאם לסוג הרכב והשנתון שלו. שלא כמו סוגי הביטוח האחרים לרכב, ביטוח החובה לא נקבע על פי גיל, מין, האם אתה נהג חדש או כל משתנה אישי אחר. מצד שני, העלות של ביטוח החובה שתיקבע עבורך כן תכלול פרמטרים של העבר התחבורתי שלך. אם יש לך עבר עשיר בעבירות תנועה – יתכן ותאלץ לשלם ביטוח חובה גבוה יותר מאשר נהג שאין לו עבירות תנועה כלל. לכן הדרך הטובה ביותר להשיג ביטוח חובה זול היא להימנע מעבירות תנועה.
בנוסף, פעמים רבות חברת הביטוח תאפשר לך לשלב בין שלושת הביטוחים לרכב (חובה, מקיף וצד ג') ולתת לך מחיר טוב יותר מאשר אם תעשה כל ביטוח בנפרד.

מתי חברת ביטוח מסרבת לבטח בביטוח חובה ומה עליך לעשות במקרה זה

אם יש לך עבר בעייתי של כלי הרכב, או אם לחובתך נזקפו עבירות תנועה רבות או תאונות – לא כל חברת ביטוח תסכים לבטח אותך בביטוח חובה. מצד שני, מכיוון שלכל בעל רכב חייב להיות ביטוח חובה על פי חוק, המפקח על הביטוח הקים גוף המכונה "פול", והמחויב לבטח אותך גם אם יש לך היסטוריית נהיגה בעייתית. במקרה זה יהיה עליך לשלם תעריף גבוה בכ-20% מהמחיר הממוצע בשוק. זכור: פנייה ל-"פול" צריכה להיעשות על ידך רק לאחר שמיצית את כל האפשרויות הקיימות, כולל הצעות לביטוח חובה יקר יותר על ידי חברות הביטוח (כל עוד הביטוח שיציעו לך יהיה יקר אך בלא יותר מ-20% מהמחיר הממוצע – זה ישתלם לך).

ואם היית מעורב בתאונה ללא ביטוח חובה? המדינה תפצה רק את הנפגע

אם היית מעורב בתאונה מבלי שתהיה מכוסה בביטוח חובה, מי שיפצה את הנפגעים היא קרן קרנית, שהוקמה על ידי המדינה והמשמשת לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. במרבית המקרים בעל הרכב שאמור היה להיות מכוסה בפוליסה לא יפוצה, מאחר ומתן פיצוי הוא בפועל מתן לגיטימציה מהמדינה לנהג שלא לבטח את הרכב שלו. עם זאת, הקרן תפצה אותך רק במקרה שתוכיח שלא ידעת שלרכב אין ביטוח חובה (טענה שקשה מאוד להוכיח). חשוב שתדע, כי קרן קרנית רשאית לתבוע אותך על הכספים שהיא שילמה לנפגעים ולדרוש החזר תשלום.

אם נתפסת נוהג ללא ביטוח חובה תידרש לשלם קנס גבוה

אם משטרת התנועה תפסה אותך נוהג ללא ביטוח חובה תזומן לבית משפט לתעבורה. במרבית המקרים פוסקים השופטים קנס כספי גבוה על מנת להרתיע נהגים. רישיונך לעומת זאת, במרבית המקרים לא יישלל. אבל כדאי להימנע, תביעות ביטוח אינן נעימות.

אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם השוואת ביטוחים וכך תקבלו ביטוח שהינו גם זול וגם מספק, מלאו טופס באתר, ותוכלו פעמים רבות להשיג הצעה טובה יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה חברות ביטוח ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת!

 

קראו מאמרים נוספים בתחום ביטוח כגון ביטוח מקיף וביטוח מנהלים

 

למה אנחנו?

 • חיסכון
  של כ- 1000 ש"ח במחיר פוליסת הביטוח המקיף
 • אמינות
  חברות הביטוח הטובות והמובילות ביותר בישראל
 • שתהיו רגועים
  פוליסות ביטוח מקיפות ובעלות כיסוי נרחב

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • רותי שרון 15.8.2016
  "באתר המצוין של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי הסברים מדויקים בנוגע לסוגי הביטוחים הנדרשים בענף ביטוח הרכב. כך יכולתי לשלם רק על הכיסוי הביטוחי המותאם לי ולא יותר!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהודה אלמוג 10.7.2014
  "בבית יש לנו כמה מכוניות, לי, לאשתי, לבני הסטודנט ולבתי החיילת, שהיא נהגת חדשה. באמצעות מחשבון השוואת המחירים בביטוח רכב הרכבתי הצעת מחיר משפחתית מושלמת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מושיק כחל 2.11.2013
  "אני תמיד מחפש הצעות ביטוח רכב זולות, ובמרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את ההצעות המשתלמות ביותר של חברות הביטוח הטובות בישראל!".
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורית פרבר 13.2.2016
  "במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את המידע היעיל ביותר בנוגע לביטוחי רכב בישראל, אשר בעזרתו הצלחתי להוציא הצעת מחיר מצוינת מסוכן הביטוח שלי!"
  צלמית תמונת פרופיל