איך בוחרים סוכנות ביטוח

טפסי ביטוח רפואי

סוכנות ביטוח וחברת ביטוח – ההבדל ביניהן לא נמדד רק בכסף

סוכנות ביטוח תייצג אותך מול חברת ביטוח

בחירת ביטוח היא בחירה חשובה, אבל בחירה של חברת הביטוח בה תרכשו את הביטוח חשובה לא פחות, מאחר ובזמן שתיאלצו לתבוע את הביטוח חברת הביטוח תבחר אם להקל או להקשות. כאן נכנסת לתמונה סוכנות ביטוח אשר מציעה פוליסות ביטוח, אותה תוכלו לרכוש מחברת הביטוח. אז למה לא לבחור ישירות פוליסה מחברת הביטוח? מה היתרונות ומה החסרונות של סוכנות ביטוח? וכיצד בוחרים את סוכנות הביטוח המומלצת עבורכם?

 

בישראל קיימות 13 חברות ביטוח גדולות, המציעות לכל דורש פוליסות ביטוח בתחומים מגוונים, החל מביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח בריאות, ביטוח חיים ועוד. חברות הביטוח הגדולות רוצות להגיע אליך, ומפעילות לשם סוכנויות ביטוח הפרוסות ברחבי הארץ באופן נגיש יותר. כל סוכנות ביטוח יכולה להציע לך פוליסות מסוגים שונים, כאשר כל סוכנות, בדרך כלל, פועלת עם חברות ביטוח מסויימות. אל תתבלבל: סוכנות הביטוח היא לא חברת ביטוח – אלא מתאימה לך פוליסה שאתה רוכש בפועל מחברת הביטוח. במילים אחרות: סוכנות הביטוח היא הזרוע השיווקית וסוג של מתווך בינך ובין חברת הביטוח שלך. חברות הביטוח היחידות שאינן מפעילות סוכני ביטוח הן חברות ביטוח ישיר. בישראל קיימות קרוב ל-1,000 סוכנויות ביטוח בגדלים שונים – החל מסוכנות המעסיקה מאות עובדים, ועד לסוכנות שמפעילה סוכן ביטוח יחיד ומזכירה. במקרים מסויימים סוכנות הביטוח מורשית מטעם חברת הביטוח להיות בעלת זכות חתמות המעניקה לה אפשרות להנפיק לך פוליסה באופן עצמאי מטעם חברת הביטוח, מה שעשוי לחסוך את עלויות התיווך.

מהם היתרונות והחסרונות של סוכנות ביטוח

קיימת כיום תחרות הולכת וגוברת בין סוכנויות הביטוח הפרטיות ובין חברות הביטוח, ובעיקר חברות הביטוח הישיר, שרוצות שתגיע אליהן ישירות. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות. סוכנות ביטוח למשל, תספק לך במרבית המקרים שירות אישי ואינטימי יותר. אם אתה עובד עם סוכנות קבועה, או עם סוכנות באיזור מגוריך, יתכן ומנהלי הסוכנות יכירו אותך ואת משפחתך טוב יותר, כמו גם את צרכיך האישיים. חברת ביטוח לעומת זאת, תספק לך שירות קר יותר, מרוחק ומבלי להכיר אותך. מצד שני, יתכן ודווקא העלויות שתשלם לסוכנות ביטוח תהיינה מעט גבוהות יותר מהעלויות שינתנו לך על ידי חברת ביטוח גדולה שתפנה אליה ישירות. הסיבה היא שחברת הביטוח משלמת עמלת סוכן לסוכנות הביטוח הנגזרת מהפרמיה שלך. עם זאת, חברות הביטוח משקיעות סכומי עתק בפירסום, בהוצאות תפעול ועוד – מה שעלול כן לבוא לכדי ביטוי בעלות הביטוח שלך.
לרשימת סוכנויות וסוכני הביטוח המוכרים והמובילים בישראל ראו אינדקס סוכני ביטוח.