איך בוחרים סוכן ביטוח שיעבוד בשבילכם

סוכנת ביטוח

 איך לבחור סוכני ביטוח שיעבדו בשבילכם ולא רק בשביל חברת הביטוח

אין אדם שלא נתקל במצבים בהם היה עדיף לו להיות בעל פוליסת ביטוח המכסה הוצאות עבור מקרים מיוחדים. בין אם מדובר בנזק לדירה, לרכב, מחלה או פציעה, גניבה וכו'. את הביטוח ניתן לרכוש כמובן מחברת הביטוח, אבל כדי לרכוש פוליסה שתתאים עבורכם ולא תהיה מכוונת לאינטרסים של החברה, ניתן לפנות לשירותיו של סוכן ביטוח. לפני שאתם מרימים את הטלפון, חשוב לבדוק מה ההבדל בעבודה מול סוכני ביטוח ומול חברת ביטוח, מה צריך לבדוק כשבאים לבחור סוכני ביטוח ומה צריך לדרוש מהם לפני שאתם חותמים על הפוליסה. לשם כך התכנסנו.

סוכני ביטוח – המתווכים שלכם מול חברת הביטוח

ישנן דרכים רבות בהן אתם יכולים לרכוש ביטוחים שונים במגוון נושאים. שוק הביטוח בישראל מחזר אחריכם ומציע לכם מבצעים, הטבות והנחות תוך הבטחות מגוונות על שירות, איכות וזמינות. בישראל קיימות היום 15 חברות ביטוח גדולות, הפועלות גם באופן ישיר מולכם וגם באמצעות סוכנויות ביטוח או סוכני ביטוח. סוכני ביטוח הם הגורם שמתווך ביניכם לבין חברת הביטוח. חברות הביטוח היחידות שאינן משתמשות בסוכנות ביטוח הן חברות הביטוח הישיר.
סוכני הביטוח הם מומחים לביטוח שקיבלו הסמכה למכור לכם ביטוח מחברת הביטוח. עם זאת, אסור להתבלבל בין סוכני ביטוח ובין יועצי ביטוח. יועצי ביטוח מעניקים יעוץ ביטוחי בלבד, ובדרך כלל יזדקקו לשרותם אנשים שיש להם צרכים ביטוחיים מורכבים מאוד, או חברות וארגונים. יועצי ביטוח גם מייעצים לחברת הביטוח ולסוכנויות או סוכני ביטוח – שעשויים להפנות אתכם אליהם במקרה הצורך. שימו לב: יועצי ביטוח אינם מורשים למכור לכם ביטוח. לעומת זאת, סוכני ביטוח רשאים למכור לך ביטוח. חשוב שתדעו: כאשר סוכן ביטוח מוכר לכם פוליסה עליו להצהיר בפניכם בכתב כי הוא סוכן ביטוח מורשה לשיווק ולא לייעוץ.

היתרונות והחסרונות בעבודה מול סוכני ביטוח

קיימים יתרונות וחסרונות בכל שיטה שתבחרו – בין אם לפעול ישירות מול חברת הביטוח ובין אם תחליטו לעבוד עם סוכן ביטוח אישי. כך למשל, אם תעבדו ישירות מול חברת הביטוח במרבית המקרים לא תקבלו יחס אישי. יתכן אפילו שבכל פניה שלכם תופנו למוקדן אחר שאינו מכיר אתכם, וכל התיק האישי שלכם יהיה לא יותר מאשר קובץ מחשב. סוכני ביטוח, מצד שני, כן מסוגלים להעניק לכם יחס פרטני ואישי ובכל פניה שלכם אליהם הם ידעו על מה אתם מדברים. החיסרון בבחירת סוכני ביטוח הוא שבמרבית המקרים העלות תהיה מעט יותר גבוהה, מאחר וחברת הביטוח משלמת לכל סוכן עמלה הנגזרת מהפרמיה שלכם. מעבר ליחס האישי, סוכני ביטוח עשויים במקרים רבים לחסוך לכם זמן, טירחה ו-"כאב ראש" שכרוך בפניה לחברת הביטוח, בעיקר כאשר אתם פונים אליה בתביעה. סוכני ביטוח ידעו לנצל את קשריהם בחברות הביטוח ואת הידע המקצועי שלהם על מנת להגיע לתוצאות מרביות.
{{afteruInsuranceForm}}

המלצות לבחירת סוכני ביטוח

על מנת שלא "תיפלו" על סוכני ביטוח גרועים, ישנם מספר מדדים שכדאי שתבדקו לפני ההתקשרות:
1.      בדקו מול אילו חברות ביטוח הסוכן עובד, והאם הן מציעות את הביטוח שאתם רוצים. מומלץ לעבוד מול סוכני ביטוח שעובדים מול מספר חברות ביטוח ולא רק מול אחת, על מנת שהצעות המחיר שיגישו לכם תהיינה תחרותיות ומשתלמות יותר. בנוסף, בדקו האם לסוכני הביטוח יש את הרישיונות המתאימים למכירת הביטוח שאתם רוצים. הרישיונות שעל סוכני ביטוח המוכרים פוליסות ספציפיות להחזיק הם: רישיון למכירת ביטוח חיים, רישיון למכירת ביטוח רכוש, רישיון למכירת ביטוח תאונות ורישיון למכירת ביטוח ימי. אם אתם רוצים לרכוש ביטוח חיים, אל תעבדו עם סוכן שלא מחזיק ברישיון למכירת ביטוח חיים, אפילו אם יבטיחו לכם שהוא יכול למכור לכם ביטוח כזה.
2.      שאלו את סוכן הביטוח מי הם הלקוחות הקיימים שלו וכמה לקוחות יש לו בסך הכל. כדאי לעבוד רק עם סוכני ביטוח מומלצים. לכן, חשוב שתקבלו עדויות מהלקוחות של סוכני הביטוח. בקשו לשוחח עם לקוחות שטופלו גם ברמת מקרי התביעה על מנת שיוכלו להמליץ לכם על סוכן הביטוח שבחרתם. אם יש לסוכן לקוחות שמרוצים מהשירות שלו – הם ישמחו לשתף אתכם בכך.
3.      חשוב מאוד לבדוק האם הסוכן עבר את שלב ההתמחות שלו והוא סוכן ביטוח מוסמך ולא סוכן ביטוח מתמחה. סוכני ביטוח מתמחים נמצאים בשלב ההתמחות ואינם רשאים לנהל תיקי לקוחות ללא השגחה צמודה של סוכנים מוסמכים. זכרו: זו לא בושה לבקש מהסוכן להציג לכם את הרישיון שלו.
4.    בדקו מהיכן עובד הסוכן – האם מהבית או ממשרד. בקשו לבקר במשרד ונסו להתרשם: אם המשרד מבולגן, עמוס ניירות ואם פרטים אישיים של לקוחות חשופים לכל מבקר – כדאי אולי לחפש סוכן אחר. מצד שני, אין כל רע בסוכן שעובד מהבית – כל עוד יש לו פינת עבודה מסודרת ושקטה, וכל עוד הוא זמין עבורכם בטלפון באמצעות קו נפרד. לא תרצו למצוא את עצמכם ממתינים שעות בשיחה ממתינה רק כי הבת המתבגרת של הסוכן תפסה את קו הטלפון….
5.      אתר אינטרנט של סוכני ביטוח עשוי לתת לכם אינדיקציה טובה לגביהם – לפעמים האתר הוא כרטיס ביקור מצוין לסוכן ביטוח, או ההפך – תעודת עניות.
6.      שאלו את עצמכם מה הרושם הראשוני שסוכן הביטוח עשה עליכם – האם ההסברים שלו היו ברורים דיים על מנת שתבינו אותם? האם דיבר איתכם בגובה העיניים והסביר לכם בשפה פשוטה את תנאי הפוליסה שאתם מבקשים.
7.      בנוסף, נסו להימנע מסוכני ביטוח שמנסים "לדחוף" לכם פוליסות שונות נוספות שלא ביקשתם ושאתם לא באמת זקוקים להן. אם נכנסתם למשרדו של סוכן ביטוח בבקשה לרכוש פוליסה אחת ויצאתם עם הצעה לרכוש שלוש פוליסות אחרות – חשבו פעמיים אם לעבוד איתו. זכרו: סוכני הביטוח צריכים להיות מונחים על ידי הצרכים האמיתיים שלכם ולא על ידי אינטרס למכור לכם פוליסות שאתם לא צריכים.
8.      חשוב מאוד לבדוק מה הזמינות של סוכן הביטוח שתבחרו. אם יש לו משרד – מהן שעות הפעילות והאם יש לו מזכירה. בנוסף, האם הוא נותן לכם את הטלפון הנייד שלו או מגביל אתכם לשעות המשרד בלבד. נושא נוסף הוא האם ניתן להשיג אותו באמצעות אימייל – מה שעשוי להיות פשוט ויעיל פעמים רבות יותר משיחת טלפון. בנוסף, אם הסוכן עובד לבדו בררו מה קורה אם הוא יוצא לחופשה – לא הייתם רוצים להיתקל במשיבון אם ארעה לכם, חלילה, תאונת דרכים ואתם זקוקים לממש את ביטוח הרכב שלכם.

מה חשוב לדרוש מסוכני הביטוח שלכם

קיימים מספר תנאים שחשוב לוודא שסוכני הביטוח מקיימים. כך למשל, חשוב שסוכן הביטוח יראיין אתכם ויברר כל פרט רלוונטי הנוגע לחייכם. את הפרטים שלכם עליו לרשום באופן מסודר (ככלל, הימנעו מלעבוד עם סוכנים או אנשי מקצוע אחרים שעובדים עם "פיתקונים" ומזכרים ולא עם טפסים מסודרים ומאורגנים).

כמו כן, עליכם לדרוש מסוכני הביטוח להסביר לכם בצורה מפורשת כל סעיף בפוליסה, ובעיקר מהם תנאי ההחרגות (המקרים בהם הפוליסה לא מכסה אתכם). אתם לא חייבים להיות מומחים בביטוח כדי להבין את הכל – אבל סוכני הביטוח כן חייבים להיות מומחים, ולכן עליהם לדאוג שתבינו את זכויותיכם במלואן (גם אם המשמעות היא להסביר לכם שוב ושוב עד שתבינו). חלק זה עשוי לגזול מהסוכן שלך זמן רב, אבל חובתו לעשות כן. במידה ואתם לא מקבלים תשובות לשאלות ומרגישים שאינכם מבינים באופן מלא על מה אתם חותמים – אל תחתמו על הפוליסה וחפשו לכם סוכן אחר.

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ30% במחיר הביטוח
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  הוזלנו ל-90% מהפונים את הפוליסה בצורה משמעותית

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • פנינה להב
  "תמיד זלזלתי בביטוח דירה, כי מה כבר יש לגנוב אצלי. באתר קראתי מאמר בשפה ברורה והשתכנעתי. כעבור שבוע פרצו לנו והרימו שלוש פלזמות. קיבלתי פיצוי של 4,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ג'קי פורת
  "תמיד חשבתי שביטוח חיים זה לזרוק כסף לכיס של חברת הביטוח. בפורטל היה מאמר שהסביר איך לגרום לביטוח לעבוד בשבילי. פניתי לסוכן הביטוח והוצאתי מחיר מוזל ב-1,400 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ברק יוסף
  "היה לי חוב גדול בביטוח הלאומי וניסיתי להתחמק מלשלם אותו. קראתי טיפים טובים באתר איך לעמוד על שלך מולם. ניגשתי אליהם ובפגישה אחת מחקתי כמעט 35% מהסכום!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורטל חלימי
  "עבדתי לפני הצבא במקום עם תלוש והורידו לי ביטוח לאומי. באתר קראתי שמגיע לי החזר. פניתי אליהם וקיבלתי החזר רטרואקטיבי של 2,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל