איך בוחרים סוכן ביטוח שיעבוד בשבילכם

סוכנת ביטוח

 איך לבחור סוכני ביטוח שיעבדו בשבילכם ולא רק בשביל חברת הביטוח

אין אדם שלא נתקל במצבים בהם היה עדיף לו להיות בעל פוליסת ביטוח המכסה הוצאות עבור מקרים מיוחדים. בין אם מדובר בנזק לדירה, לרכב, מחלה או פציעה, גניבה וכו'. את הביטוח ניתן לרכוש כמובן מחברת הביטוח, אבל כדי לרכוש פוליסה שתתאים עבורכם ולא תהיה מכוונת לאינטרסים של החברה, ניתן לפנות לשירותיו של סוכן ביטוח. לפני שאתם מרימים את הטלפון, חשוב לבדוק מה ההבדל בעבודה מול סוכני ביטוח ומול חברת ביטוח, מה צריך לבדוק כשבאים לבחור סוכני ביטוח ומה צריך לדרוש מהם לפני שאתם חותמים על הפוליסה. לשם כך התכנסנו.

סוכני ביטוח – המתווכים שלכם מול חברת הביטוח

ישנן דרכים רבות בהן אתם יכולים לרכוש ביטוחים שונים במגוון נושאים. שוק הביטוח בישראל מחזר אחריכם ומציע לכם מבצעים, הטבות והנחות תוך הבטחות מגוונות על שירות, איכות וזמינות. בישראל קיימות היום 15 חברות ביטוח גדולות, הפועלות גם באופן ישיר מולכם וגם באמצעות סוכנויות ביטוח או סוכני ביטוח. סוכני ביטוח הם הגורם שמתווך ביניכם לבין חברת הביטוח. חברות הביטוח היחידות שאינן משתמשות בסוכנות ביטוח הן חברות הביטוח הישיר.
סוכני הביטוח הם מומחים לביטוח שקיבלו הסמכה למכור לכם ביטוח מחברת הביטוח. עם זאת, אסור להתבלבל בין סוכני ביטוח ובין יועצי ביטוח. יועצי ביטוח מעניקים יעוץ ביטוחי בלבד, ובדרך כלל יזדקקו לשרותם אנשים שיש להם צרכים ביטוחיים מורכבים מאוד, או חברות וארגונים. יועצי ביטוח גם מייעצים לחברת הביטוח ולסוכנויות או סוכני ביטוח – שעשויים להפנות אתכם אליהם במקרה הצורך. שימו לב: יועצי ביטוח אינם מורשים למכור לכם ביטוח. לעומת זאת, סוכני ביטוח רשאים למכור לך ביטוח. חשוב שתדעו: כאשר סוכן ביטוח מוכר לכם פוליסה עליו להצהיר בפניכם בכתב כי הוא סוכן ביטוח מורשה לשיווק ולא לייעוץ.