ביטוח דירה – כל מה שחשוב לדעת

זוג שקנה דירה וחתם על פוליסת ביטוח דירה

ביטוח דירה: מפיצוץ בצנרת ועד לשריפת כל תכולת הדירה שלך – האם אתה באמת מכוסה?

קניית דירה היא אולי הקנייה היקרה והחשובה מכולן, ובכל מקרה מדובר בנכס הכי יקר שברשותכם. מכיוון שכך אתם בוודאי לא מעוניינים בהוצאות נוספות הכרוכות בשיפוץ, ואם יקרה נזק כלשהו לדירה יהיה לכם מהיכן לשלם על ההוצאות. לכן כדאי להקדים תרופה למכה ולרכוש ביטוח דירה. סוג זה של ביטוח מבטיח כיסוי במקרה של פגיעה בנכס, כמו למשל במקרה של שריפה, התפוצצות צנרת, התנגשות כלי רכב במבנה, נפילת עץ על המבנה, רעידת אדמה, שיטפונות, פריצה או כל חבלה אחרת – בין אם בידי אדם או בידי כוחות הטבע. ביטוח הדירה מבטח גם את המבנה הפיזי של הדירה (קירות, ריצפה, גג) ופעמים רבות גם את התכולה שבה, כגון רהיטים, חפצי נוי, תכשיטים, מוצרי חשמל וכדומה. למד על סוגי הפוליסה של ביטוח דירה וכיצד בוחרים את הביטוח.

אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם השוואת ביטוחים וכך תקבלו ביטוח שהינו גם זול וגם מספק, מלאו טופס באתרים דוגמת האתר שלנו תוכלו פעמים רבות להשיג הצעה טובה יותר  שכן האתר מתווך ביניכם לכמה חברות ביטוח ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת!
 

 הצעד הראשון בבחירת ביטוח דירה: הגדרת הצרכים שלך

אם החלטת לרכוש ביטוח דירה, עליך לזכור כי פרמיית ביטוח הדירה שתרכוש מושפעת ממרכיבים רבים הנוגעים לדירה שלך, כך שפוליסות רבות מציעות תנאים שונים וכיסויים שונים. בבואך לבחור מהו ביטוח הדירה המתאים לך עליך להגדיר מהם הצרכים ומהם הסיכונים הייחודיים לנכס שלך. אם למשל אתה מתגורר בבניין ישן – יתכן והצנרת שלך בסכנה וכדאי לבטח אותה. אם אתה גר בשכונה שיש בה ריבוי פריצות – רצוי שתכלול בביטוח גם ביטוח תכולה. כמו כן, עליך להחליט האם אתה מעוניין בביטוח דירה תיקני, סטנדרטי או בביטוח דירה מקיף, כפי שיפורט להלן:

מהי פוליסת ביטוח דירה תקנית

 

פוליסה תקנית היא הפוליסה המינימאלית שנקבעה על ידי המדינה. פוליסה תקנית, במובנים רבים היא כמו הגדרת "שכר מינימום" – כמו שלמעסיק אסור לשלם פחות מסכום מסוים שנקרא שכר מינימום כך גם חברת ביטוח לא רשאית למכור פוליסה ביטוח דירה בתנאים גרועים יותר מהמינימום הקבוע בחוק. פוליסה תקנית היא, במרבית המקרים, פוליסת ביטוח דירה שמקבלים רוכשי דירות מהבנק למשכנתאות בעזרתו רכשו את הדירה.
שים לב: פוליסת ביטוח דירה תקנית אינה מכסה אותך במקרה של נזקים לצד ג'. כך למשל, אם התפוצץ בדירתך צינור שגרם נזק לדירת השכנים – לא תהיה מכוסה על ידי הביטוח. מיותר לציין, שנזק כזה עלול להסתכם בסכומי כסף נכבדים.

מהי פוליסת ביטוח דירה סטנדרטית

פוליסת ביטוח דירה סטנדרטית היא פוליסת ביטוח דירה שמוצעת על ידי חברות הביטוח ולא על ידי הבנק. גם ביטוח זה הוא מינימאלי אך כן מכסה צד שלישי. כמו כן, הפוליסה מכסה נזקים לפריטים שונים בדירה כגון שמשות, מטבח, או תכשיטים ודברי ערך. עם זאת, פוליסה זו אינה מקיפה והסיכונים שכלולים בה הם סיכונים קבועים שאין אפשרות להוסיף עליהם סיכונים המותאמים לך אישית.

מתי כדאי לקחת פוליסת ביטוח דירה מורחבת

פוליסת ביטוח דירה מורחבת (המכונה גם "פוליסת כל הסיכונים") לעומת זאת, כוללת גם סיכונים שלא פורטו בה מראש, כל עוד הנזק נגרם כתוצאה מתאונה, באופן פתאומי או באופן בלתי צפוי מראש. פוליסה זו כוללת סיכוני התמוטטות, אירועים בלתי צפויים וכדומה. זוהי הפוליסה היקרה ביותר אבל אם אתה דואג לרכושך ויש ביכולתך לשלם סכומים אלו, זו הפוליסה שתגן עליך באופן המוחלט ביותר.

למאפייני הדירה שלך יש השפעה ישירה על עלות ביטוח הדירה שתרכוש

כיום ניתן לרכוש ביטוח דירה באמצעות חברות ביטוח רבות, וכאמור, גם באמצעות הבנק שממנו רכשת את המשכנתא. כמו בסוגי ביטוח אחרים, גם שוק ביטוחי הדירה הוא שוק תחרותי ולפיכך, חברות הביטוח תצענה לך הצעות אטרקטיביות על מנת שתבחר בהן ולא במתחרים. כשחברת הביטוח תציע לך הצעה לביטוח דירה היא תיקח בחשבון את מאפייני המיגון של הדירה שלך. כך למשל, אם יש לך דלת ממוגנת, גלאי עשן, מערכות מיגון ואזעקה או צנרת חדשה – ישתפרו הסיכויים לקבל פוליסת ביטוח דירה אטרקטיבית יותר. בנוסף, אם הדירה שלכם ממוקמת באזור שבו שיעור הפשיעה נמוך תוכלו לקבל הצעה טובה יותר מחברת הביטוח. כעקרון, העלות הממוצעת של ביטוח דירה עשויה להגיע לכ-1,000 ש"ח בשנה, אך סכום זה משתנה, כאמור, בהתאם למשתנים שונים.

אם ארע לך נזק בדירה, שמאי מטעם חברת הביטוח יבצע הערכת עלות

אם, חלילה, סבלת מנזק כלשהו שמכוסה על ידי ביטוח הדירה שלך, חברת הביטוח תשלח אליך שמאי מומחה, המורשה לבחון ולהעריך נזקים שנגרמו לדירה עצמה או לרכוש בה. שמאי גם יבחן האם הנזק שנגרם הוא בנסיבות שמכוסות על ידי הביטוח והאם נקטת במספיק אמצעי זהירות על מנת למנוע אותו (אם, למשל, השארת דלת פתוחה ובעקבות זאת נכנסו גנבים לבית – לא בטוח שהביטוח "ישמח" להעניק לך כיסוי).

ביטוח דירה למשכנתא

ביטוח דירה למשכנתא הינו חלק מביטוח אשר בנק למשכנתאות מחייב אותך לקחת כתנאי לקבלת משכנתא .  ביטוח הדירה או הנכס, מבטיח כיסוי במקרה של נזק לדירה (ונועד למעשה להבטיח את שווי הדירה שכנגדה נלקחה המשכנתא). למידע נוסף קרא על ביטוח משכנתא

 
טיפ: כמו בכל דבר בחיים, תמיד חשוב לקרוא את האותיות הקטנות. עלולים להיות מצבים בהם ארע נזק לרכוש או לדירה אך חברת הביטוח לא תכסה אותו, מאחר וההגדרה בפוליסת הביטוח לא התייחסה ספציפית למקרה זה. במקרה של תכולת דירה למשל, רצוי לבדוק היטב מה מכסה הפוליסה ומה לא. יתכן ובמקרים מסוימים (אם יש לכם חפצי ערך יקרים כגון תכשיטים, שאינם מכוסים למשל) כדאי שתרכוש עבורם ביטוח נפרד – למען השקט הנפשי שלך.

 

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר ביטוח הדירה
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 80% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח דירה באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • רועי ק 3.10.2016
  לא האמנתי שעל ידי השוואה פשוטה באתר אוכל לחסוך במחיר הפוליסה שלי, ממליץ בחום!
  צלמית תמונת פרופיל
 • יערית 19.5.2014
  לא פשוט למצוא פוליסת ביטוח מבנה מקיפה במחיר משתלם, באמצעות ההשוואה באתר הצלחתי!
  צלמית תמונת פרופיל
 • שלי 22.7.2015
  איזה כיף שיש אתר שבאמת מבטיח ומקיים לעזור למצוא את מחיר הפוליסה הזול ביותר. מומלץ!
  צלמית תמונת פרופיל