ביטוח אופנועים – כל מה שחושב לדעת לפני שחובשים קסדה

קסדה של אופנוע

ביטוח אופנועים: למי זה באמת עולה יותר – לך או לחברת הביטוח?

בניגוד לנהגי מכוניות, הקשר בין אופנוענים לחברות ביטוח הוא קשר מורכב יותר מאחר וביטוח אופנוע הוא ביטוח יקר יותר ולא כל-כך קל להשגה, בשל הסיכון הרב יותר באופן סטטיסטי. אז איך תשיגו מחיר זול לביטוח אופנועים ואיך בכלל משיגים אישור מחברות הביטוח לביטוח כזה? האם לרכוש ביטוח צד ג' לאופנועים או לחסוך בעלות ומה שיהיה יהיה? כל מה שרציתם לדעת על ביטוח אופנועים וכיצד להתמודד עם תאונת אופנועקראו והבינו, חבשו קסדה ותנו גז לחברת הביטוח לרכוש את הביטוח המשתלם עבורכם.

מדוע קשה לבטח אופנועים במחיר הגון

אם אתם חובבי אופנועים, יתכן ותחושו מעט מקופחים – וזאת כי חברות הביטוח לא ישמחו כל כך לבטח אתכם בביטוח אופנועים. למעשה, כמעט אף חברת ביטוח לא תסכים למכור לכם ביטוח לאופנועים, מאחר והן מתפרנסות מסיכונים – אבל לא אוהבות לקחת סיכונים. כמו כן, האופנוע נחשב (בצדק או שלא בצדק) כלי מסוכן יותר מהמכונית והפגיעות הגופניות של אופנוענים נחשבות חמורות יותר. למרות שאופנועים עוזרים להפחית את העומס בכבישים ואפילו להפחית את זיהום האוויר (שלא לדבר על הפחתת מצוקת החנייה) – חברות הביטוח רואות בכם, האופנוענים, גורם סיכון לא קטן, ועלולות לקבוע לכם תעריף גבוה יחסית על מנת לרכוש ביטוח לאופנועים שלכם. כמה גבוה? לפעמים עד פי שלושה מביטוח חובה רגיל לרכב, ועד אלפי שקלים לשנה רק על ביטוח החובה. יקר מאוד, אם ניקח בחשבון שמומלץ שתרכשו גם ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לאופנוע.

אופנוע הוא כלי יקר שקל לפגוע בו או לגנוב אותו – ביטוח לאופנועים מביא זאת לכדי ביטוי במחיר

אז מדוע חברות הביטוח לא עושות חיים קלים למי שרוצה לרכוש ביטוח אופנועים? ראשית, קל יותר לגנוב אופנועים מאשר רכב פרטי, או לפרק מהם חלקים. שנית, אופנועים מעורבים ביותר תאונות דרכים. סיבה לכך לא קשורה דווקא לנהגי האופנועים, אלא גם לנהגי המכוניות הפרטיות, שפעמים רבות לא שמים לב שיש אופנוע בסמוך. כשיש תאונה בעל הרכב הפרטי מוגן יותר, ואילו האופנוען עלול למצוא עצמו עם פגיעות קשות במקרה הטוב, או מוות במקרה הרע. סיבה נוספת לתעריפי ביטוח האופנועים הגבוהים היא העובדה שאופנועים הם כלי רכב יקר יחסית, והכיסוי עליו במקרה של אובדן כתוצאה מתאונה או במקרה של גניבה גבוה בהתאם.

ביטוח אופנועים יקר, אבל כנראה שלא מספיק: הפרמיה של הביטוח עולה ועולה כל שנה

למעשה, ככל שגובר העומס בכבישים ואנשים מוצאים פיתרון נוח ברכישת אופנועים – חברות הביטוח מעלות מדי שנה את התעריפים שלהן. הסיבה המרכזית לכך היא שעד לשנים האחרונות עלות ביטוח החובה של נהגי רכב פרטי כיסתה באחוז מסוים גם את העלות שחברות הביטוח נושאות בעבור אופנועים. ככל שמחיר ביטוח האופנועים שלכם עולה – כך ציבור נהגי הרכבים הפרטיים משלם פחות על ביטוח החובה שלו שבפועל סיבסד אתכם.

צריכים ביטוח אופנועים אבל חברת הביטוח דחתה אתכם? ארגון ה-"פול" יבטח אתכם בכל מקרה

מאחר וחברות ביטוח רבות דוחות בעלי אופנועים הרוצים לבטח את הרכב הדו גלגלי שלהם, הגורם שכן מבטח הוא ארגון ה-"פול", שהוקם על ידי המפקח על הביטוח, על מנת למנוע מצב בו אוכלוסיית בעלי האופנועים תנהג ללא ביטוח חובה רק משום דחיית חברות הביטוח. הפול ביטוח יבטח כל נהג, בעלות גבוה בהרבה, כאמור.

איזה ביטוח עליכם לרכוש לאופנועים שלכם

ראשית, החוק מחייב אתכם לרכוש ביטוח חובה, שאמור להגן על נזקי גוף שעלולים להיגרם לכם, להולכי רגל או לנוסעים בכביש במקרה של תאונה שנגרמה באשמתך. קיימת האופציה לרכוש גם ביטוח מקיף לאופנוע. ביטוח מקיף לאופנוע שלכם הוא אופציונאלי ונועד להגן עליכם במקרה של פגיעה באופנועים שלכם. ביטוח מקיף במקרה של אופנועים כולל גם מרכיב חלקי של צד ג', כיסוי מפני שריפות וכיסוי במקרה של גניבת האופנועים. במקרה וארע אחד מהמקרים הנ"ל חברת הביטוח תדרוש מכם השתתפות עצמית בגובה מסוים – כפי שנקבע בפוליסת ביטוח האופנועים שרכשתם.

ביטוח נוסף שבאפשרותכם לרכוש הוא ביטוח צד ג' מלא, שמגן עליכם במקרה של נזק שנגרם לצד שלישי כתוצאה מפגיעת האופנוע שבבעלותכם. בעלי אופנועים יכולים לרכוש ביטוח ייחודי נוסף המכונה "מקיף חלקי לאופנוע" שנועד לכיסוי במקרים של שריפת או גניבת האופנוע, כולל כיסוי נזקים שנגרמו לצד ג'. ביטוח זה אינו מוצע לבעלי רכבים פרטיים במסגרת ביטוח רכב, אלא רק לבעלי אופנועים.

טיפ: תעריפי הפרמיה של ביטוח אופנועים נגזרים לעיתים גם מסוג האופנוע ואופי השימוש בו. כך למשל, פרמיה של אופנוע כביש תתומחר באופן שונה (גבוה יותר) מאופנוע שטח – בעיקר משום הסיכונים השונים הנובעים בשימוש באופנועים אלה.

אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם השוואת ביטוחים וכך תקבלו ביטוח שהינו גם זול וגם מספק, מלאו טופס באתר ותוכלו פעמים רבות להשיג הצעה טובה יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה חברות ביטוח ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת!

למה אנחנו?

 • חיסכון
  של כ- 1000 ש"ח במחיר פוליסת הביטוח המקיף
 • אמינות
  חברות הביטוח הטובות והמובילות ביותר בישראל
 • שתהיו רגועים
  פוליסות ביטוח מקיפות ובעלות כיסוי נרחב

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • רותי שרון 15.8.2016
  "באתר המצוין של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי הסברים מדויקים בנוגע לסוגי הביטוחים הנדרשים בענף ביטוח הרכב. כך יכולתי לשלם רק על הכיסוי הביטוחי המותאם לי ולא יותר!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהודה אלמוג 10.7.2014
  "בבית יש לנו כמה מכוניות, לי, לאשתי, לבני הסטודנט ולבתי החיילת, שהיא נהגת חדשה. באמצעות מחשבון השוואת המחירים בביטוח רכב הרכבתי הצעת מחיר משפחתית מושלמת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מושיק כחל 2.11.2013
  "אני תמיד מחפש הצעות ביטוח רכב זולות, ובמרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את ההצעות המשתלמות ביותר של חברות הביטוח הטובות בישראל!".
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורית פרבר 13.2.2016
  "במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את המידע היעיל ביותר בנוגע לביטוחי רכב בישראל, אשר בעזרתו הצלחתי להוציא הצעת מחיר מצוינת מסוכן הביטוח שלי!"
  צלמית תמונת פרופיל