השוואת משכנתאות – כך תוכלו לחסוך על המשכנתא

זוג מקבל ייעוץ להשוואה בין משכנתאות

לימדו כיצד תחסכו המון כסף באמצעות השוואת משכנתאות

לפני כל החלטה חשובה בחיים, אין מנוס מ"רגע, חושבים" שקול והכרחי על-מנת להיות בטוחים עד הסוף שאתם לוקחים את ההחלטה הנכונה. בלקיחת משכנתא, שהיא ללא ספק ההלוואה הגדולה שתיקחו אי-פעם, כדאי לברר כמה פרטים לפני לחיצות הידיים והחתימות. על-מנת שתהיו בטוחים שבחרתם במשכנתא המשתלמת ביותר, ריכזנו עבורכם כמה טיפים חיוניים אשר באמצעותם תוכלו לערוך השוואה בין המשכנתאות.

השוואת משכנתאות תחסוך לכם כסף – והרבה!

קיימים כיום גופים פיננסים רבים שמציעים מגוון משכנתאות. מאחר ולא כל אחד מאיתנו הוא גאון פיננסי – לפעמים אפשר להתבלבל. אם נוסיף לכך את העובדה שמשכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר והיקרה ביותר שתקחו שתלווה אתכם מרבית מחייכם הבוגרים, נבין שאין מקום לטעויות: לקיחת משכנתא לא מתאימה או לא משתלמת עלולה לעלות לכם ביוקר. השוואת משכנתאות תאפשר לכם לבחור את מסלול המשכנתא הכי כדאי עבורכם.

 

 1. בידקו ממי תוכלו לקבל משכנתא: השלב הראשון בהשוואת משכנתאות הוא להכיר את הבנקים והגופים הפיננסים שמורשים להעניק לכם משכנתא. כיום לא רק בנקים מסורתיים מורשים להעניק משכנתאות, אלא גם בנקים מסחריים, בנקים למשכנתאות (כגון בנק דיסקונט למשכנתאות, בנק לאומי למשכנתאות ועוד) וחברות ביטוח. לכל אחד מהמוסדות הללו מסלולים שונים ותנאים שונים שחשוב להכיר ולהשוות.
 2. בידקו את התנאים לקבלת משכנתא: משכנתא היא הלוואה בסכום כספי עצום – ואף בנק או גורם מלווה לא ייתן לכם את הכסף מבלי להבטיח את החזרתו. כל בנק מעמיד תנאים שונים על מנת להבטיח את החזר ההלוואה. כך למשל, יש בנקים שידרשו ערבים, אחרים יסתפקו בשיעבוד הנכס ואחרים ירצו את השניים במקביל. במסגרת השוואת המשכנתא בידקו מהם הבטחונות שתידרשו להציג לכל גורם מלווה. כך למשל, מספר הערבים שתידרשו להציג, מה הדרישות מהערבים (למשל תלוש משכורת בגובה מסוים) ומה אחוז שווי הנכס שילך לטובת השיעבוד.
 3. השוו ריביות והצמדות: אלמנט חשוב נוסף שיש לתת עליו את הדעת כאשר עורכים השוואת משכנתא הוא השוואת הריביות על המשכנתא וסוג הריבית על המסלולים השונים. מאחר ומשכנתא היא הלוואה למשך שנים ארוכות הריבית שתשלמו עלולה להצטבר לעשרות אלפי שקלים. לכן, ניתן ואף רצוי להתמקח עם כל בנק או גורם מלווה באשר לתנאי הריבית, כך שתשלמו פחות. בנוסף, בצעו חישוב משכנתא על מנת לדעת מה ההחזר החודשי במלואו.
 4. השוו את סוג ההצמדה: כל משכנתא מכילה מרכיב של הצמדה, בין אם למדד, לדולר או לריבית בנק ישראל מוגדרת כגון ריבית פריים. השוואת משכנתא נבונה חייבת לכלול השוואה של מסלולי ההצמדה. לכל סוג של הצמדה קיימים יתרונות וחסרונות ויש להבין אותם ולשקול את כולם לפני שמקבלים החלטה.
 5. השוו את תנאי החזר המשכנתא: אחד המרכיבים החשובים ביותר להשוואה הוא גובה החזר המשכנתא. ההחזרים חייבים לעמוד בקנה אחד עם יכולת ההחזר החודשית שלכם מצד אחד, ומצד שני לא למשך זמן רב (מאחר והריבית שתשלמו תהיה אדירה ומיותרת). לכן, חשוב שתשוו את תנאי ההחזר החודשי של  המשכנתא בין הבנקים השונים וביחרו בהצעה המתאימה ביותר עבורכם. בנוסף, חשוב שתבינו את שיטת ההחזר (בדרך כלל על פי טבלת הסילוקין שפיצר). חלק מהבנקים מעניקים תקופות "גרייס" ובעברית: "תקופת חסד" בה לא תצטרכו לשלם החזר חודשי, או שתשלמו החזר קטן יותר לפרק זמן מוגבל. חשוב לציין בהקשר זה, שגם אם כל תנאי המשכנתא יהיו נפלאים מבחינתכם – כל עוד לא תוכלו לעמוד בהחזר אין בהם טעם…
 6. השוו את התנאים לפרעון מוקדם של המשכנתא: נניח שמצבכם הכלכלי השתפר ואתם יכולים לעמוד בהחזר משכנתא גבוה יותר מדי חודש, ואפילו לפרוע את שארית המשכנתא בבת אחת – מה יהיו תנאי הפרעון המוקדם? האם יהיה עליכם לשלם קנס כלשהו, עמלה וכדומה? לכן, כל השוואה של משכנתאות חייבת לכלול את השוואת תנאי הפרעון המוקדם. מקרה שכיח אחר שמצדיק פרעון מוקדם הוא אם אתם מוצאים משכנתא אטרקטיבית יותר בבנק אחר ורוצים לפרוע את המשכנתא הישנה על מנת לעבור לחדשה (במה שמכונה "מחזור משכנתא").

השוואת משכנתאות באמצעות גורמים מקצועיים

השוואת משכנתאות דורשת במידה רבה מיומנות מקצועית ועין בוחנת ומיומנת. קיימות כיום חברות המציעות השוואת משכנתאות באמצעות האינטרנט. כל מה שעליכם לעשות הוא להקליד את הביטוי "השוואת משכנתאות" על מנת לקבל רשימת חברות המתמחות בדיוק בכך. היתרון הגדול בהסתייעות בחברות אלה הוא שהשרות שהן מציעות אינו עולה לכם כסף ואפילו חוסך לכם זמן בהתרוצצויות.

 

גלו איזו משכנתא הכי טובה אתם יכולים להשיג, מלאו טופס באתר ותוכלו פעמים רבות להשיג תנאים טובים יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה בנקים למשכנתאות ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת. 

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל