המדריך השלם לחישוב משכנתא

הלוואה נוספת למשכנתא

לימדו כיצד חישובי משכנתא עשויים לחסוך לכם כסף

אם אתם לא בטוחים האם המשכנתא שבחרתם משתלמת עבורכם, כדאי להפסיק להסס ולחשב את המשכנתא באופן יעיל. בעזרת חישוב של כלל הפרטים הפיננסיים לאורך תקופת המשכנתא, תוכלו לברר איזו משכנתא מתאימה לכם. אז לפני שאתם ניגשים למחשבון משכנתא, עיינו בכמה טיפים מועילים שריכזנו עבורכם לצורך חישובי משכנתא נבונים.

חישובי משכנתא ריאלים יצמצמו את הסיכון שלא תעמדו בהחזרים החודשיים

לקיחת משכנתא היא לא "זבנג וגמרנו": תשלום החזר המשכנתא ילווה אתכם במהלך חלק ניכר מחייכם. לכן, לפני שתבחרו במשכנתא עליכם לבדוק שמסלול המשכנתא בה אתם מעוניינים מתאים לכם. זיכרו: המשתנה הכי חשוב בבחירת משכנתא הוא התאמתה ליכולת הכלכלית שלכם. עם זאת, יכולת כלכלית צריכה להימדד לאורך שנים, ולמעשה לאורך כל תקופת המשכנתא ולא רק בעת לקיחתה. אין טעם לקחת משכנתא שתתאים לכם למשך שנתיים ובשנה השלישית, מסיבות שונות, לא תוכלו לעמוד בהחזרים.

שלושת הפרמטרים בחישוב משכנתא: תקופת המשכנתא, ריבית משכנתא וגובה משכנתא

דירה היא הרכישה הגדולה ביותר שתעשו ולכן כל צעד בלקיחת המשכנתא צריך להיות מחושב. שלושת הגורמים העיקריים שיש לחשב הם: תקופת המשכנתא – לכמה שנים ייפרסו ההחזרים, ריבית על המשכנתא – מהו סוג הריבית שתשלמו על המשכנתא (למשל, ריבית פריים, ריבית משתנה, ריבית צמודת מדד ועוד), והשפעתה על גובה ההחזרים העתידיים – גובה המשכנתא כולה. אחד הכלים בהם ניתן לערוך חישוב משכנתא הוא מחשבון משכנתא. באמצעות מחשבון משכנתא ניתן לתכנן ולחשב בצורה מדוייקת את ההחזרים החודשיים שלכם על פי הפרמטרים שפירטנו לעיל.

טיפים לחישוב משכנתא נבון:

 • חישובי משכנתא על בסיס תקופת המשכנתא – בבואכם לחשב את המשכנתא שלכם נסו לשחק עם תקופות ההחזר השונות. כך למשל, אם לקחתם משכנתא ל-20 שנה, נסו לבדוק מה יהיה ההחזר אם תקצרו את תקופת המשכנתא או תאריכו אותה. חשוב לציין, כי ככל שתקצרו את תקופת המשכנתא כך הריבית שתשלמו תהיה נמוכה יותר, ובסופו של דבר המשכנתא תעלה לכם פחות. מצד שני, במידה ותתקשו בהחזרים יתכן ולא תהיה לכם ברירה אלא לפרוס את המשכנתא לתקופה ממושכת יותר ולהקטין את ההחזרים. המשמעות היא אומנם שהמשכנתא תתייקר, אך יתכן והדבר יהיה עדיף על פני אי עמידה בהחזרים ומימוש השיעבוד של הדירה על ידי הבנק. 
 • חישוב משכנתא על בסיס גובה המשכנתא – בדיוק כפי ששיחקתם עם תקופת המשכנתא, הכניסו לחישוב מרכיב נוסף של גובה המשכנתא. יתכן וישתלם לכם לקחת משכנתא גבוהה יותר למשך תקופה ארוכה יותר, ואשר תאפשר לכם לרכוש דירה יקרה יותר המתאימה יותר לצרכיכם או לצרכיכם העתידיים (הרחבת המשפחה למשל). מצד שני, יתכן ותגלו שמשכנתא נמוכה יותר למשך זמן ארוך יותר תקל עליכם וכן הלאה. קחו בחשבון שמשכנתא היא הלוואה זולה יחסית, ולכן כדאי לנצל אותה בחוכמה לצרכים נוספים שאולי יהיו לכם בהמשך. כך למשל, אם בכוונתכם לשפץ את חדר האמבטיה, כדאי כבר לנצל את המשכנתא על מנת לממן זאת. 
 • חישוב משכנתא על בסיס הריבית על המשכנתא –  למסלולי משכנתאות שונים ריביות שונות ומגוונות. נסו לחשב את המשכנתא שתקבלו על בסיס כמה סוגי ריביות ובגבהים שונים, כמו ריבית פריים למשל. נסו לשלב את הפרמטר הזה עם גובה המשכנתא ותקופת המשכנתא על מנת לבדוק מה האופציה הכדאית ביותר עבורכם.

איך תנצלו את חישוב המשכנתא לטובת חיסכון בעלויות שלה

כל אחד מהפרמטרים שציינו לעיל הוא מרכיב בעל השפעה על סוג המשכנתא הכדאית עבורכם. לכן, על מנת לייעל את חישוב המשכנתא שתערכו, מומלץ לשנות כל נתון ולבחון את השפעתו על הפרמטרים האחרים. נסו לבדוק למשל כיצד הריבית תשפיע על גובה ההחזרים החודשיים שלכם. כאשר אתם עורכים את חישוב המשכנתא אל תחשבו רק את הסכום המדוייק אותו אתם לוקחים: נסו לחשב גם סטיות של כמה אחוזים (נניח 10 אחוזים) מהסכום המקורי. כך למשל, במקום 300 אלף שקלים, בידקו גם 330 אלף שקלים ו-270 אלף שקלים. נסו לשחק גם עם הריבית: במקום ריבית של 5% נסו לחשב ריבית של 5.5%, או ריבית של 4.5% ובידקו כיצד שינויים אלה ישפיעו על ההחזרים החודשיים שלכם. כשאתם באים בסופו של דבר לבחור במשכנתא, ביחרו בזו שתואמת ככל האפשר את החישוב שהכי מתאים לכם, ואשר יהיה גם הכי זול וגם הכי נוח.

מחשבון משכנתא לשירותכם

מחשבון משכנתא תוכלו למצוא במגוון רחב של אתרי אינטרנט, כולל אתרים ממשלתיים או אתרי הבנקים השונים. לנוחיותכם, תוכלו למצוא מחשבון משכנתא אוביקטיבי באתר שלנו. חיסכו כסף באמצעות השוואת משכנתאות, בידקו את זכאותכם למשכנתא בתנאים משופרים וקראו מתי כדאי לעשות מחזור משכנתא.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל