המדריך המלא למיסים והחזרי מס

זוג מבצע בדיקת החזרי מס לשכירים

המדריך השלם למיסים והחזרי מס

הרבה אנשים מתקשים בהבנת תחום המיסים, ומעדיפים לוותר במקומות שרצוי להתעקש להבין את המושגים. בעזרת מדריך זה, תוכלו להבין בקלות מתי תוכלו לקבל החזר מס, מתי ישתלם לכם להיעזר בשירותיו של יועץ מס ואילו מיסים כרוכים ברכישת דירה, ובמידה ואתם בעלי חברה או מקימים חברה תוכלו לקבל מידע רב על מס חברות ומס על רווחי הון. כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול.

בדוק האם מגיע גם לך החזר מס

אם עברת עבודה במהלך שנת המס או אם אתה או בן משפחתך סובל ממוגבלות רפואית כלשהי כנראה אתה זכאי להחזר מס.  מס הכנסה מחושבת ברמה השנתית ובמידה ובאחד החודשים או יותר לא עבדת תוכל לקבל החזר מס בסיום השנה. ניתן לקבל החזרי מס עד 6 שנים אחורה וכדי לעשות זאת עליך למלא טופס 135 ולהגישו באחד מסניפי מס הכנסה.
קרא עוד על החזר מס

אם אתה שכיר יכול להיות שמגיע לך החזרי מס לשכירים

לרוב השכירים בארץ מגיעים החזרי מס לשכירים ומעטים דורשים אותם. בהרבה מקרים המס המנוכה מתלוש המשכורת שלך אינו מחושב נכון. במידה ואתה משלם מזונות, אם עבדת רק בחלק משנת המס או אם חל שינוי במצב המשפחתי שלך – מגיעים לך החזרי מס לשכירים. אל תמתין עד לסוף שנת המס ובדוק אם מגיע לך כסף בחזרה ממס הכנסה.
קרא עוד על החזרי מס לשכירים

ייעוץ מס יכול לסייע לך בהתמודדות עם רשויות המס

במידה ומגיעים לך החזרים ממס הכנסה כדאי לך להיעזר בייעוץ מס. יועץ מס חייב לעבור הסמכה בביטוח לאומי והוא יכול לחסוך לך הרבה התרוצצויות בין פקידי השומה מכיוון שהוא  מכיר את הביורוקרטיה לפרטי פרטים, ומה שלך ייקח כמה ימים יכול לקחת לו שעות ספורות. כדאי לבדוק שיועץ המס רשום בלשכת יועצי המס וכמובן חשובה מאד הכימיה ביניכם. כמו כן בדוק היכן ניתן לקבל ייעוץ מס ברחבי הארץ.
קרא עוד על ייעוץ מס

מתי ניתן לקבל הנחות בתשלום מס רכישה

אם אתה רוכש דירה/חנות או כל נכס מקרקעין אחר אתה חייב לשלם מס רכישה. מס הרכישה פוטר אותך מתשלום מיסים נוספים לדוגמא מרישום הנכס בטאבו. גובה המס תלוי בשווי הנכס ובמקרים מסוימים ניתן לקבל הנחות או פטור מתשלום מס הרכישה: משפחות שכולות, בעלי נכות פיזית או עולים חדשים. אם קיבלת דירה במתנה מבן משפחה תצטרך לשלם רק שליש ממס הרכישה.
קרא עוד על מס רכישה

כיצד נקבעות מדרגות מס רכישה

לפני רכישת דירה כדאי לבדוק כיצד מחושבות מדרגות מס הרכישה. במידה וזו הדירה היחידה שלך תשלם לפי מדרגות מס רכישה וא הדירה שווה פחות מסכום מסוים תהיה פטור מתשלום זה. במידה וזהו נכס שני שלך לא תקבל פטור ממס רכישה.
קרא עוד על מדרגות מס רכישה

חוק מיסוי מקרקעין

שם כולל לשלושה סוגי מיסים אותם תפגוש כשתרצה לרכוש או למכור דירה: מס שבח, מס רכישה ומס מכירה. חוק מיסוי מקרקעין מפרט בדיוק מהו נטל המס שיוטל עליך בבואך לבצע עיסקה של קניה או מכירת דירה. קיימים מקרים בהם ניתן לקבל פטור או הנחה בחלק מהמיסים המרכיבים את חוק מיסוי מקרקעין.
קרא עוד על חוק מיסוי מקרקעין

כדאי לבצע תיאום מס כדי לחסוך כסף

אם אתה עובד בשתי משרות ויותר כדאי לך לבצע תיאום מס ולוודא שאינך משלם פעמיים. ישנן מספר דרכים לבצע תיאום מס: באמצעות המעסיק, באמצעות פניה עצמאית, באמצעות יועץ מס וגם דרך האינטרנט. במידה ובחרת לגשת לסניף מס הכנסה עליך למלא טופס 116 בצירוף תלושי שכר. במידה ובחרת לעשות את תירם המס דרך האינטרנט אתה יכול להיכנס לאתר מס הכנסה ולמלא את הטפסים המקוונים.
עוד על תיאום מס

מיסוי בינלאומי

מיסוי בינלאומי מסדיר את נושא העבודה בארץ ובחו"ל. עובד שישך לחברה בארץ אך נשלח לעבוד בחו"ל ישלם מס בהתאם למקום מגוריו והיכן שמבחן התושבות קובע שזהו "מרכז החיים שלו". מטרתה של האמנה למניעת כפל מס לוודא שאינך משלם פעמיים ובנוסף ישנו הסכם בין המדינות להעברת מידע וזאת כדי למנוע ניסיונות להעלמות מיסים.
עוד על מיסוי בינלאומי

מתי ניתן לשלם פחות מס על רווחי הון

מס על רווחי הון הנו מס שיש לשלם על כל מה שיש בידך שמניב כסף ואינו מגיע מעבודה בפועל. גובה המס על רווחי ההון נגזר מהעלות הריאלית של הנכס ולא מהעלות "על הנייר". במקרים מסוימים ניתן לקבל הנחות או פטור מתשלום מס על רווחי הון. במקרה של מכירת נכס עליך לדווח על העיסקה למס הכנסה תוך 30 יום מיום העיסקה.
קרא עוד על מס רווחי הון

 

למה אנחנו?

 • 100% מקצועיות
  כל היועצים שלנו הם רואי חשבון או יועצי מס מוסמכים
 • תהליך פשוט
  אנו נטפל לך בכל הבירוקרטיה מול הרשויות
 • כסף על הרצפה
  33,004,689 זה סכום ההחזרים שהצלחנו להחזיר בשנה האחרונה

לקבלת הצעה להחזר מס

לקוחותינו מספרים

 • יואב אורגד 15.6.2016
  "אני עובד בשתי עבודות ובאמצעות המידע באתר גיליתי שאני משלם מס מיותר. ישר פניתי לרשות המסים בעיר שלי. המידע נבדק ונמצא שאני צודק. קיבלתי החזר על סך כ-35,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אריאלה גרינברג 16.2.2016
  "אני עצמאית ולא עבדתי תקופה ארוכה, ובכל זאת מס הכנסה דרש את המוקדמות החודשיות. בעקבות מאמר שקראתי באתר הצלחתי להפחית במוקדמות ואפילו לקבל החזר מס שלילי!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ניר לוינשטיין 20.6.2014
  "קניתי דירה ראשונה ושילמתי המון מס. באתר מצאתי מידע בדוק שהראה לי כי יש פרצות שאני יכול להשתמש בהן. בקיצור, קיבלתי החזר מס של קרוב ל-50,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל