חשבונית מס – מה זה אומר בדיוק?

מטבעות והמילה מיסים

חשבונית מס – הלב של רישום ההכנסות בחברה שלך

כבעל חברה, אתה ודאי יודע כי אחרי שסיפקת שירות או מוצר ללקוח שלך עליך להמציא לו חשבונית מס, אחרת כדאי שתוודא שאין אף אחד נוסף מתחת לשולחן. במידה ואתה עדיין לא מודע לעניין הזה של חשבוניות מס, אנחנו כאן בשביל לספר לך. אז חשבונית מס היא דרישה לתשלום, ובמילים אחרות: הדרישה הכתובה והחוקית שלך מהלקוח לשלם את הסכום שהוא חייב לך. חשוב שתדע, כי חשבונית המס היא הבסיס לרישום של כל ההכנסות של החברה שלך, ומכאן היא מהווה גם בסיס לדו"חות האחרים של החברה, כמו דו"ח מע"מ ומקדמות מס. ואיך אפשר להפיק את חשבונית המס, אתה שואל? את חשבונית המס אפשר להפיק ידנית (באמצעות פנקס חשבוניות מוכן) או באמצעות תוכנה (תוכנת כספית למשל).
למעשה, אין צורך להיבהל. הוצאת חשבונית מס היא לא עסק מסובך: אם תענה על כמה דרישות בסיסיות, תגלה שבאמצעות ניהול נכון של מערך החשבוניות שלך תוכל לנהל את החשבונות שלך ביעילות ובפשטות.

חשבונית עסקה וחשבונית מס – ממש לא אותו הדבר

חשבונית עסקה וחשבונית מס הם שני סוגי חשבוניות שהחברה שלך יכולה להנפיק – אבל הן ממש לא אותו הדבר. ההבדל הוא בכך הוא שבחשבונית עסקה אתה לא משלם את המע"מ שאתה דורש מהלקוח שלך, והלקוח לא יכול להזדכות על המע"מ אחר כך. בנוסף, לא כל חברה רשאית להפיק חשבונית עסקה. אם אינך יודע האם החברה שלך רשאית להנפיק חשבונית עסקה או לא – רואה החשבון שלך או הנהלת החשבונות ידעו לענות לך.

חשבונית מס קבלה מול חשבונית מס – כמעט אותו הדבר

עקרונית, הדרך המקובלת בנושאי חשבוניות היא לשלוח חשבונית ולאחר שוטף + כמה שמצליחים לסחוט אתכם, אתם משלמים ואז מקבלים קבלה (ומכאן השם קבלה). אבל כאשר למשל במונית או בדוכן בשוק משלמים במקום אזי החשבונית והקבלה הן מסמך אחד וזהו.

לא לכל אחד מותר להוציא חשבונית מס

אם אתה עוסק פטור – אסור יהיה לך להוציא חשבונית מס ללקוחותיך. עוסק פטור הוא עוסק הרשום ברשויות המס אך אינו נדרש לשלם מע"מ.

המרכיבים שחשבונית המס שלך חייבת לכלול

אם אתה מוציא חשבונית מס אתה חייב לכלול בה את הפרטים הבאים: