טיפים חשובים לניהול חשבון בנק

אדם סוגר חשבון בטאבלט


חשבון בנק – אי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו

בלילה סגריר, קורה שאנשים מתהפכים בשנתם על מזרן לא נוח עם מזומנים בתוכו וחושבים על מצבם הפיננסי או על הפורץ שבדיוק נכנס מהחלון. על מנת שיוכלו לישון בשקט, נוהגים הבריות לפתוח חשבון בנק. אחרי הכל, מדובר בדרך היעילה והמקובלת ביותר לניהול פיננסי של הכספים, וזוהי גם אינה פעולה מסובכת כלל ועיקר. אז אם טרם פתחתם חשבון בנק, ריכזנו עבורכם כמה עצות שאולי יעזרו לכם לעבור את הלילה הבא בשקט.

 

חשבון בנק – החזירו את הבלטות למקום ולכו לסניף

חשבון בנק, שמכונה גם חשבון עובר ושב (עו"ש) הוא משהו שכמעט ואי אפשר להסתדר בלעדיוקשה מאוד כיום להסתדר בלי חשבון בנק דרכו מנוהלת כל הפעילות הפיננסית שלנו. בחשבון הבנק שלכם תוכלו לשלם לגורמים שונים באמצעות צ'ק, העברה בנקאית או כרטיס אשראי, לחייב הוראות קבע, לקחת הלוואות ועוד. באמצעות חשבון בנק ניתן גם לבצע פעולות פיננסיות מורכבות יותר, כגון להפקיד כסף לקופות גמל ופקדונות, לנהל תיקי ניירות ערך ועוד.
חשבון בנק אפשר לפתוח מגיל 16, כאשר בגיל זה התנאים שיציע הבנק בדרך כלל יהיו ללא מסגרת אשראי. עם זאת, במקרה של נוער בגיל 15 שעובד ומקבל משכורת קבועה, יכול אף הוא לפתוח חשבון בנק לשם הפקדת המשכורת. נערים ונערות בני 14 יוכלו לפתוח חשבון בנק רק בהיתר ההורים.

איך לפתוח חשבון בנק ולהישאר בחיים

פתיחת חשבון בנק היא לא עסק מסובך. על מנת לפתוח חשבון בנק עליכם לגשת לסניף הבנק המבוקש, לחתום על מסמכים לפתיחת חשבון ולהחליט איזה שרותים בנקאיים אתם רוצים לקבל במסגרת החשבון שפתחתם. בנקים שונים מציעים תנאים שונים לפתיחת חשבון, ולכן כדאי לבדוק איזה בנק יציע את התנאים הכי אטרקטיביים לפני שפותחים חשבון בנק. קיימת תמיד האפשרות להתמקח עם הבנק על התנאים שהוא מציע על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר בחשבון הבנק שלכם.
נסו לברר עם הבנק אילו תנאים הוא יהיה מוכן להעניק לכם, כולל מה אמצעי התשלום שתוכלו לקבל. אמצעי תשלום עשויים להיות פנקסי צ'קים, כרטיסי אשראי וכספומט. בנוסף, חשוב לדעת האם הבנק יהיה מוכן לתת לכם מסגרת אשראי כלשהי בחשבון הבנק, ואם כן עד איזה סכום ובאילו תנאים (בררו היטב מה העמלות שתצטרכו לשלם). בנוסף, כל בנק גובה עמלות על ניהול חשבון. עמלות ניהול חשבון הן כסף שאתם משלמים לבנק על הטיפול בחשבון שלכם ועל ביצוע פעולות שונות בחשבון. בידקו מהן העמלות שעליכם לשלם על ניהול חשבון הבנק והאם תוכלו לקבל הטבות או הנחות שונות עם פתיחת חשבון הבנק.

חשבון בנק אפשר לפתוח בכל בנק

חשוב שתדעו שכל בנק מחוייב לפתוח עבורכם חשבון, אלא אם בעבר הייתה לכם היסטוריה שלילית מול אותו בנק. כך למשל, אם הבנק תבע אתכם בעבר, במרבית המקרים הוא יסרב להחזיר אתכם למעגל הלקוחות שלו. עם זאת, אם הבנק הסכים לפתוח חשבון בנק עבורכם, הוא עדיין אינו חייב להעניק לכם מסגרת אשראי. הדרך הטבה ביותר לקבל מסגרת אשראי היא להיות לקוחות טובים. כלומר, להעביר סכומי כסף קבועים כמו משכורת. או למשל, לא לבצע תשלומים ללא כיסוי וכדומה. אחרי תקופת מה, כשהבנק יראה שחשבון הבנק שלכם מנוהל למופת, הוא ישמח להעניק לכם אשראי.

 

טיפים לניהול נכון של חשבונות בנק

 

 • אל תמהרו להגדיל את מסגרת האשראי- הגדלת מסגרת אשראי עלולה להיות מלכודת דבש: מצד אחד, יש לכם יותר מרווח נשימה, ומצד שני – מה יהיה אם לא יהיה לכם כיצד לכסות את המסגרת? בנק ישראל מחייב כיום את הבנקים שלא להתיר חריגות ממסגרת האשראי. אז אם הבנק מציע לכם להגדיל את מסגרת האשראי חישבו פעמיים. במקום זאת, נסו לקצץ ולשלוט יותר טוב בהוצאות שלכם. זיכרו: אם אין לכם מספיק כסף – מסגרת אשראי לא תייצר לכם יותר כסף! במקרים מסויימים שווה אולי לקחת הלוואת לשכירים או הלוואות לכיסוי האוברדרפט על מנת להתמודד עם המינוס.
 • אם יש לכם כבני זוג שני חשבונות בנק נפרדים – אולי כדאי לאחד. למה לשלם ריבית כפולה, דמי ניהול ועמלות כפולות, אם אפשר לעבוד עם חשבון אחד.
 • תמיד בידקו מה בנקים אחרים מוכנים להציע לכם: לא צריך לסגור את החשבון או לעבור לחשבון בנק אחר. לפעמים מספיק לבוא לסניף שלכם ולבקש מהם להעניק לכם את אותם תנאים. אם בכל זאת לתנאים שהציעו לכם אין מתחרים, אולי שווה לעבור לחשבון חדש – אבל תמיד פעלו בהתאם לחישוב כלכלי ארוך טווח ולא קצר מועד.

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  באמצעות המומחים של האתר תלמדו איך לחסוך באפיקים נכונים
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצים מהטובים בתחום
 • שביעות רצון
  כ75 אחוז מגולשינו שהשתתפו בסקר שביעות רצון ציינו שהצליחו למנף את תוכניות החסכון שלהם

לקבלת הצעה

לקוחותינו מספרים

 • שני 7.3.2016
  "לא האמנתי שעל ידי פגישה עם יועץ אצליח למקסם את חסכנותי, אבל תאכלס זה עובד!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מריקה 22.4.2016
  "לאחר פגישה עם יועץ מטעם האתר הצלחנו לשנות את תוכנית החיסכון שלנו לפנסיה ובכך להרוויח אלפי שקלים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אבי מאירי 6.10.2015
  לחסוך מעולם לא היה הצד החזק שלי, אבל בעזרת המומחים מטעם האתר הצלחתי סוף סוף לצאת מהמינוס ואפילו לחסוך
  צלמית תמונת פרופיל