סגירת חשבון בנק – המדריך המלא לסגירה מוצלחת

אדם סוגר חשבון בטאבלט

סגירת חשבון בנק – איך להישאר בחיים

זה לא כל-כך נעים לראות חשבון סגור, השאלה אם זה קשה. התשובה היא שלסגור חשבון בנק זה אפילו הליך די פשוט. אבל לפני שאתם מתדפקים על דלת הבנק בניסיון לסגור חשבון לא פעיל או לבצע סגירת חשבון כדי שתוכלו לפתוח חשבון בנק חדש, כדאי לשים לב לכמה דברים חשובים כמו הוראות הקבע והחיובים העתידיים שלכם, אלא אם כן ישיבה בחושך לאור עששית, רק כי שכחתם לחדש את הוראות הקבע שביטלתם וניתקו לכם את החשמל, מציבה בפניכם אתגר שכדאי לעמוד בו. אם לא, עשו לעצמכם טובה ועברו על הדגשים שבמאמר וגם תוכלו ללמוד מה עושים עם היתרה שנשארה בחשבון שנסגר.
 

לפתוח חשבון בנק לא עולה כסף – אבל לסגור חשבון בנק דווקא כן

אם יש לכם חשבון בנק שאינו פעיל, אם אתם רוצים לעבור לחשבון בנק אחר, או אם החלטתם מכל סיבה שהיא לסגור את חשבון הבנק שלכם, חשוב שתדעו שבנק ישראל מחייב את הבנקים למזער למינימום את הטירחה שנופלת עליכם. בנק ישראל קבע הסכם עם הבנקים שמכונה "עסקת החבילה". על פי עסקת החבילה, כל העמלות שעליכם לשלם על סגירת חשבון לא יעלו על 40 שקלים. סכום זה לא כולל עמלת פירעון מוקדם והוצאות שחלות על הבנק, כגון תשלום לצד שלישי כלשהו.

אז לפני שאתם סוגרים את חשבון הבנק שלכם, שימו לב לדברים הבאים:

 • העבירו או בטלו חיובים או הוראות קבע בחשבון שאתם סוגרים- הדבר הראשון שיש לעשות עם סגירת חשבון בנק היא לבדוק האם קיימים בחשבון הוראות קבע או חיובים שונים שעדיין יורדים ממנו. במידה ואלה קיימים, עליכם לדאוג קודם כל להעביר אותם לחשבון בנק אחר, או לבטל אותם כליל. קיימת אפשרות שהבנק יבטל עבורכם את הוראות הקבע – רק בקשו זאת מפקיד הבנק בבואכם לסגור את החשבון – מה שעשוי לחסוך לכם כאב ראש. חשוב שתזכרו, שאם יש לכם הוראות קבע פעילות (למשל לחברת החשמל) לא לשכוח לדאוג להעביר את הוראת הקבע או למצוא אמצעי תשלום אחר – רק שלא תמצאו את עצמכם עם חשמל מנותק.
 • בידקו מה החיובים העתידיים שלכם בכרטיס אשראי- לשם כך עליכם להגיע לסניף הבנק בו מתנהל החשבון שאתם סוגרים. במקביל, תתבקשו על ידי הבנק להחזיר את כרטיסי האשראי, במידה ויש לכם, השייכים לחשבון. שימו לב, כי במידה ואתם מסיימים את כלל הפעילות עם הבנק שלכם הבנק יבקש מחברת האשראי להעמיד את כל החיובים העתידיים שלכם לפירעון מיידי. מה זה אומר? אם קניתם משהו בתשלומים ונותרו לכם עוד חמישה תשלומים עתידיים, תידרשו לשלם אותם מייד. לכן, לפני שאתם סוגרים חשבון – עשו חשבון כמה כסף תהיו חייבים עבור חיובים עתידיים והשאירו יתרה מתאימה בחשבון שאתם סוגרים. טיפ נוסף הוא לבדוק מה הזכאויות שלכם במסגרת הכרטיס (נקודות זיכוי למשל) ולממש אותן. לא תוכלו לממש הטבות עם ביטול הכרטיס שלכם!
 • לפני שחשבון בנק נסגר, הבנק ידרוש מכם את העמלות והריביות המגיעות לו- אחת לרבעון הבנק מחייב כל חשבון בריבית רבעונית, וכמובן שיש גם דמי ניהול שכל חשבון מחוייב בהם. לפני כל סגירה של חשבון בנק הבנק יחשב את העמלות והריביות שעדיין לא נגבו מכם ויחייב את היתרה בחשבון. לכן, עליכם לדאוג שבחשבון תישאר יתרת זכות שתכסה גם סכומים אלה.
במידה ונותרה יתרה בחשבון שלכם לאחר שירדו כל החיובים, תוכלו לרשום צ'ק עצמי ולמשוך את הכסף, או להעביר אותו לחשבון בנק אחר. יתרת החשבון שתישאר מכונה גם "חשבון לאיפוס". שימו לב: אם אתם מעבירים את היתרה לחשבון אחר באותו בנק לא תשלמו דמי העברה, אך אם תעבירו אותה לבנק אחר תיגבה מכם עמלת העברת חשבון בנק שעשויה להגיע לעשרות שקלים.

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  באמצעות המומחים של האתר תלמדו איך לחסוך באפיקים נכונים
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצים מהטובים בתחום
 • שביעות רצון
  כ75 אחוז מגולשינו שהשתתפו בסקר שביעות רצון ציינו שהצליחו למנף את תוכניות החסכון שלהם

לקבלת הצעה

לקוחותינו מספרים

 • שני 7.3.2016
  "לא האמנתי שעל ידי פגישה עם יועץ אצליח למקסם את חסכנותי, אבל תאכלס זה עובד!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מריקה 22.4.2016
  "לאחר פגישה עם יועץ מטעם האתר הצלחנו לשנות את תוכנית החיסכון שלנו לפנסיה ובכך להרוויח אלפי שקלים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אבי מאירי 6.10.2015
  לחסוך מעולם לא היה הצד החזק שלי, אבל בעזרת המומחים מטעם האתר הצלחתי סוף סוף לצאת מהמינוס ואפילו לחסוך
  צלמית תמונת פרופיל