מעבר חשבון בנק – איך עוברים מבנק לבנק

שלט כניסה של בנק

מעבר בנק – כדאי? לפעמים כן

אחד מהיתרונות של שוק חופשי הוא החופש להתלונן כמה השירות גרוע, ולעבור למתחרים. אך בניגוד לחברות הסלולר, הכבלים והלוויין, שם האיום לא תמיד יוצא לפועל מפאת התנהלות מתישה של החברה, במעבר של חשבון בנק לבנק אחר העסק הרבה יותר פשוט וזול. כמה זול? מדובר בכמה עשרות שקלים בלבד, פחות מקנייה יומית בסופרמרקט (אלא אם כן אתם קונים רק לחם וחלב). לא מדובר ברוחב לב ואלטרואיזם מצד ראשי הבנקים, כמו שאתם בטח יכולים לנחש, אלא בהוראה מגבוה של בנק ישראל. עם היתרונות המשמעותיים האלה, כדאי גם לדעת איך לבצע העברת חשבון בנק חכמה. בואו נבדוק.

חושבים על העברת חשבון בנק? קודם כל עשו חשבון

אף בנק לא אוהב שעוזבים אותו, ובטח לא אוהב כשעוברים למתחרים, אבל אם בעבר היה קשה מאד לעבור מבנק אחד למשהו, כיום מעבר בנק והעברת חשבון הבנק שלכם הם הליך קל ולא יקר. למעשה, העלות עשוייה להסתכם בכרטיס לקולנוע (לא כולל פופקורן), ולכל היותר בכרטיס זוגי לקולנוע (כולל פופקורן…). הסיבה לכך היא שבנק ישראל התערב לאחר שהבנקים השתוללו עם עמלות מעבר חשבון מטורפות. 'השתוללות' זו נועדה, בין השאר, להגביר את התחרות בין הבנקים – מה שפועל לטובתכם. כך, אם אתם מבצעים העברת חשבון בנק לבנק אחר, תוכלו אולי לקבל תנאים טובים יותר, או לגרום לכך שהבנק שלכם ישפר את התנאים הקיימים בחשבונכם.

אז מה עושים אם מחליטים לעבור חשבון?

לפני שאתם מעבירים את חשבון הבנק שלכם, כדאי קודם כל לנסות לשכנע את הבנק שלכם להעניק לכם את אותם תנאים טובים שאולי פיתו אתכם לעבור בנק. יכול להיות שהבנק יסכים להעניק לכם תנאים משופרים כך שיהיה לכם שווה להישאר. אם החלטתם בכל זאת לעבור לבנק אחר, עליכם קודם כל לדעת שעמלת סגירת חשבון עומדת כיום על מקסימום של 40 שקלים, לא כולל עמלות של פרעון מוקדם או עמלות על ביטול כרטיסי האשראי ששייכים לחשבון שלכם. בנוסף, הבנק רשאי לחייב 40 שקלים נוספים (אך לא יותר) על פרעון הנוגע לכרטיסי אשראי.
לפני שאתם מעבירים חשבון בנק, דירשו מהבנק מידע מלא על כל ההתחייבויות והנכסים שלכם. על פי חוק, הבנק חייב לידע אתכם על כל העלויות שיהיה עליכם לשאת וגם לספר לכם מה המשמעות הכלכלית של ביצוע פעולות שונות כמו למשל פידיון חסכונות או קופות גמל. למעשה, הבנק מחויב להוציא עבורכם תדפיס שמפרט את כל ההתחייבויות והנכסים שיש לכם, את העלויות הכרוכות בכל ביטול, העברה או פרעון וכאמור, מה המשמעות הכלכלית של כל פעולה. כך למשל, יתכן ופידיון של חיסכון לפני הזמן יעלה לכם הרבה – הבנק חייב לספר לכם כמה בדיוק אתם צריכים לשלם.

הבנק הקודם שלכם יחייב אתכם לשלם את כל מה שמגיע לו לפני שתוכלו לסגור את החשבון

אם יש לכם הלוואות שלקחתם מהבנק, הבנק יבקש מכם לפרוע אותן לפני שאתם עוברים לחשבון אחר וסוגרים את הנוכחי. בנוסף, הבנק יחשב את כל העמלות והריביות שמגיעות לו ושעדיין לא שילמתם. אם אינם יכולים לפרוע הלוואה שלקחתם במלואה, בידקו האם הבנק החדש אליו אתם עובדים מוכן להעניק לכם הלוואה שתכסה את זו שנפרעה. יתכן ועל מנת לקבל הלוואה מבנק חדש, שאולי לא מכיר אתכם, תידרשו להציג ביטחונות שונים או תלושי משכורת. עצה זו נכונה גם לפרעון של כרטיסי האשראי שלכם.

קשה לבד? בקשו מהבנק אליו אתם עוברים לעזור בהעברת ההתחייבויות שלכם אליו

הבנק שאליו תעברו יכול לסייע לכם בכל הטיפול בהעברת החשבון, כגון הוראות קבע, חיובים, זיכויים (למשל מביטוח לאומי, זיכויים מהמעביד שלכם ועוד). בנוסף, הבנק החדש יכול לסייע לכם בהעברת החיובים שהיו לכם בכרטיס האשראי הקודם לכרטיס אשראי חדש. רבים לא יודעים גם שקיימת אפשרות להעביר לחשבון בנק אחר רק חלק מהפעילות שאתם רוצים ולא את כולה. כך למשל, תוכלו להעביר רק את חיובי הוראות הקבע, או רק את ההוראה לזיכוי חשבון חיסכון, ובכל בעצם לפצל את הפעילות הפיננסית שלכם בין שני חשבונות.

העברת תוכנית חיסכון לבנק חדש

העברת תוכנית חיסכון כחלק ממעבר לבנק אחר עשויה להתגלות כמשימה לא פשוטה. לבנקים שונים תנאים שונים להעברת חסכונות, כאשר במרבית המקרים לא תוכלו להעביר את תוכנית החיסכון בשלמותה. במקרה זה באפשרותכם להשאיר את תוכנית החיסכון שלכם בבנק מבלי לנהל בו חשבון עו"ש פעיל.

 

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  באמצעות המומחים של האתר תלמדו איך לחסוך באפיקים נכונים
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצים מהטובים בתחום
 • שביעות רצון
  כ75 אחוז מגולשינו שהשתתפו בסקר שביעות רצון ציינו שהצליחו למנף את תוכניות החסכון שלהם

לקבלת הצעה

לקוחותינו מספרים

 • שני 7.3.2016
  "לא האמנתי שעל ידי פגישה עם יועץ אצליח למקסם את חסכנותי, אבל תאכלס זה עובד!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מריקה 22.4.2016
  "לאחר פגישה עם יועץ מטעם האתר הצלחנו לשנות את תוכנית החיסכון שלנו לפנסיה ובכך להרוויח אלפי שקלים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אבי מאירי 6.10.2015
  לחסוך מעולם לא היה הצד החזק שלי, אבל בעזרת המומחים מטעם האתר הצלחתי סוף סוף לצאת מהמינוס ואפילו לחסוך
  צלמית תמונת פרופיל