ביטוח זמני לרכב

טפסי ביטוח רכב

ביטוח רכב, יודע כל נהג, הוא חשוב ואפילו נחוץ מבחינת החוק. אבל במקרים בהם נדרש ביטוח רכב רק עבור תקופה קצרה, לא מומלץ לעשות ביטוח רכב כללי, אלא רק ביטוח זמני שמכסה את הנזקים המשוערים עבור התקופה הספציפית הקצרה בה אתם נוהגים ברכב.

 ביטוח רכב – על מה ולמה

ביטוח רכב, כידוע, מתחלק לשלושה סוגים: ביטוח חובה, שהוא חובה, ומכסה נזקי גוף; ביטוח צד ג', המכסה פגיעה ברכוש אחר ובמכונית אחרת; וביטוח מקיף, הכולל כיסוי לגבי פגיעה במכונית עצמה ופגיעה בצד ג'. ביטוח רכב עומד לפי חברות הביטוח על תקופה של שנה לכל הפחות. במקרה בו נדרש ביטוח לתקופה זמנית, כדאי לעשות ביטוח זמני לרכב.

מה זה ביטוח זמני לרכב?

ביטוח זמני מאפשר ביטוח לרכב לתקופה קצרת מועד, וזאת בניגוד לביטוח הרגיל. אותו קריטריון פועל גם במקרה של ביטוח זמני לנהג חדש. נניח ורכשתם אוטו חדש, וטרם מכרתם את האוטו הקודם, כדאי לרכוש ביטוח זמני לרכב. אותו דבר אמור גם לגבי אפשרות של טיסה קרובה וארוכה לחו"ל, וכהנה וכהנה.

לכמה ימים אפשר לעשות את הביטוח?

במקרים בהם נדרש ביטוח זמני, חברות הביטוח נוהגות להציע פרמייה של ביטוח זמני לרכב עבור שבוע ימים בלבד. בכל האמור לגבי תקופה הקצרה משבוע, או אפילו יום אחד בלבד, אין חברות הביטוח נוטות להעניק את סוג הביטוח הזה משיקול כלכלי, אך ניתן לפנות ל'פול'. יש לזכור כי בדרך זו, המחיר יהיה יקר יותר. במרבית המקרים, תינתן על-ידי חברות הביטוח אפשרות לביטוח של שבוע ימים או חודש.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, ביטוח שאורך פחות משבוע ניתן לעשות דרך הפול, והמחיר יהיה יקר יותר ב-25 אחוזים מהמחיר דרך חברת הביטוח. ניתן לעשות בחברות מסוימות ביטוח רכב לשנה, עם אפשרות לביטול בכל עת ללא קנס. יש לזכור כי מחיר ביטוח זמני גבוה יותר מביטוח שנתי. ביטוח שבועי עלול להגיע ל-5 אחוזים מגובה הפרמיה השנתית. בתוספת של ימים, ייגבה מחיר של 0.3 אחוזים מהפרמיה השנתית עבור כל יום. כך או אחרת, כדאי לבחון אם זה משתלם לרכוש ביטוח זמני לרכב, ועבור איזו מטרה, ובהתאם לכך לפנות לחברת הביטוח לקבלת פרטים.

מה עוד כדאי לעשות אחרי שאני עושה לייק למאמר הזה?

קודם כל תודה 🙂 אנחנו כותבים ושמחים כאשר מפרגנים לנו.
מאמרים נוספים שכדאי לכם לקרוא הם ביטוח זמני לנהג חדש שפורט את היתרונות לצעירים שבכם (תכלס, בעיקר חסרונות..) וטיפים לביטוח רכב (שתמיד טוב לדעת)

למה אנחנו?

 • חיסכון
  של כ- 1000 ש"ח במחיר פוליסת הביטוח המקיף
 • אמינות
  חברות הביטוח הטובות והמובילות ביותר בישראל
 • שתהיו רגועים
  פוליסות ביטוח מקיפות ובעלות כיסוי נרחב

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • רותי שרון 15.8.2016
  "באתר המצוין של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי הסברים מדויקים בנוגע לסוגי הביטוחים הנדרשים בענף ביטוח הרכב. כך יכולתי לשלם רק על הכיסוי הביטוחי המותאם לי ולא יותר!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהודה אלמוג 10.7.2014
  "בבית יש לנו כמה מכוניות, לי, לאשתי, לבני הסטודנט ולבתי החיילת, שהיא נהגת חדשה. באמצעות מחשבון השוואת המחירים בביטוח רכב הרכבתי הצעת מחיר משפחתית מושלמת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מושיק כחל 2.11.2013
  "אני תמיד מחפש הצעות ביטוח רכב זולות, ובמרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את ההצעות המשתלמות ביותר של חברות הביטוח הטובות בישראל!".
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורית פרבר 13.2.2016
  "במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את המידע היעיל ביותר בנוגע לביטוחי רכב בישראל, אשר בעזרתו הצלחתי להוציא הצעת מחיר מצוינת מסוכן הביטוח שלי!"
  צלמית תמונת פרופיל