ביטוח זמני לרכב

טפסי ביטוח רכב

ביטוח רכב, יודע כל נהג, הוא חשוב ואפילו נחוץ מבחינת החוק. אבל במקרים בהם נדרש ביטוח רכב רק עבור תקופה קצרה, לא מומלץ לעשות ביטוח רכב כללי, אלא רק ביטוח זמני שמכסה את הנזקים המשוערים עבור התקופה הספציפית הקצרה בה אתם נוהגים ברכב.

 ביטוח רכב – על מה ולמה

ביטוח רכב, כידוע, מתחלק לשלושה סוגים: ביטוח חובה, שהוא חובה, ומכסה נזקי גוף; ביטוח צד ג', המכסה פגיעה ברכוש אחר ובמכונית אחרת; וביטוח מקיף, הכולל כיסוי לגבי פגיעה במכונית עצמה ופגיעה בצד ג'. ביטוח רכב עומד לפי חברות הביטוח על תקופה של שנה לכל הפחות. במקרה בו נדרש ביטוח לתקופה זמנית, כדאי לעשות ביטוח זמני לרכב.

מה זה ביטוח זמני לרכב?

ביטוח זמני מאפשר ביטוח לרכב לתקופה קצרת מועד, וזאת בניגוד לביטוח הרגיל. אותו קריטריון פועל גם במקרה של ביטוח זמני לנהג חדש. נניח ורכשתם אוטו חדש, וטרם מכרתם את האוטו הקודם, כדאי לרכוש ביטוח זמני לרכב. אותו דבר אמור גם לגבי אפשרות של טיסה קרובה וארוכה לחו"ל, וכהנה וכהנה.

לכמה ימים אפשר לעשות את הביטוח?

במקרים בהם נדרש ביטוח זמני, חברות הביטוח נוהגות להציע פרמייה של ביטוח זמני לרכב עבור שבוע ימים בלבד. בכל האמור לגבי תקופה הקצרה משבוע, או אפילו יום אחד בלבד, אין חברות הביטוח נוטות להעניק את סוג הביטוח הזה משיקול כלכלי, אך ניתן לפנות ל'פול'. יש לזכור כי בדרך זו, המחיר יהיה יקר יותר. במרבית המקרים, תינתן על-ידי חברות הביטוח אפשרות לביטוח של שבוע ימים או חודש.