ביטוח רכב זמני לנהג חדש

נהגת חדשה נוהגת ברכב

"אבא, אתה צריך את האוטו?" שומע האב את בנו, ועונה: "ביטוח זמני לנהג חדש כבר עשית?", מה שנכון, כי אם חשקה נפשך לנסוע לאילת בסוף השבוע ברכב של אבא כדאי שתדע על האפשרות הזאת. מה זאת אומרת? זאת אומרת שצריך לעשות ביטוח רכב רגיל, אבל אם מדובר רק על נסיעה אחת או שתיים, אין צורך לשלם על הביטוח הרגיל, אלא אפשר להסתפק רק בביטוח זמני.

מה זה נהג חדש ונהג צעיר?

קודם כל, כדאי להבהיר מה זה נהג חדש. מדובר בנהג שלא מלאו שנתיים ליום בו הוציא את רשיון הנהיגה. ישנן גם  חברות ביטוח המפחיתות את הסעיף הזה לשנה אחת בלבד. אין זה אומר שנהגים חדשים הם צעירים. יכולים להיות גם נהגים קשישים שהוציאו זה עתה רישיון נהיגה ומתפרעים על הכביש, אך אין מדובר רק על הגיל כמובן, אלא על הותק. מעבר לכך, מצטרף מלווה למשך שלושה חודשים (בעיקר לעזרה בחניה ובמציאת חניה). נהג צעיר, לעומת זאת, נשאר צעיר, כלומר – חייב להיות מתחת לגיל 24. כאשר הוא מתחת לגיל 21, נאסר עליו להסיע מעל שני נוסעים ברכב. והיה ועברת את גיל 24 – אתה כבר לא נהג צעיר.

מה זה ביטוח זמני?

לגבי הביטוח הכללי, מומלץ להתעניין במקרה בו אתם מעוניינים לעלות על הכביש באופן תדיר יותר. אלא שבמקרה בו אתם חיילים בחופשה, לדוגמא, ומעוניינים לנסוע רק לכמה שעות לפאב (ולא לשתות) או לנסוע לחופשה קצרה, כדאי לבחון את האפשרות של ביטוח זמני לנהג חדש. ישנה אפשרות לביטוח רק בסופי שבוע, או אפילו למספר שעות בלבד, באמצעות פניה לחברת הביטוח. לאחר הפניה, בא מודיע הנהג החדש שהוא מתכוון לצאת עם הרכב (וכשהוא חוזר), תחייב חברת הביטוח בתעריף מיוחד הנקבע עבור הביטוח הזמני בלבד. במקרה כמו זה, כאשר מדובר על רכב שאינו שלכם, קיימת עבורו פוליסת ביטוח המתייחסת רק לבעל הרכב וביטוח זמני נותן מענה עבורכם לגבי נסיעה שלכם ברכב.

איפה עושים ביטוח זמני?

אם החלטתם לעשות ביטוח זמני לנהג חדש, תוכלו ליצור קשר עם חברת הביטוח  (קראו: איך לבחור חברת ביטוח זולה וטובה) ולבקש את סוג הפוליסה הזו. כדאי לברר את התנאים ואת ההגבלים, האופייניים לכל חברת ביטוח. כמו-כן, ניתן לפנות גם לחברת הפול אשר משותפת לכל חברות הביטוח, אך מומלץ וזול יותר לרכוש את הפרמייה דרך חברת הביטוח. מדובר על מחיר לא גבוה, ומשתלם אם מדובר על נסיעה חד-פעמית בלבד, או על מספר קטן של פעמים בהם אתם נוסעים ברכב.