הון עצמי למשכנתא

כסף שמשמש כהון עצמי למשכנתא

הדרך להגשמת חלום ולרכישת דירה בישראל רצופה בקשיים, במיוחד בקרב זוגות צעירים המעוניינים לרכוש דירה ראשונה. ראוי להדגיש כי המפתח לרכישת דירה מתחיל בהון העצמי שאתה יכול לגייס לצורך קניית הדירה, כאשר גובה ההון העצמי שברשותך ישפיע גם על גובה התשלום החודשי הנדרש להחזר המשכנתא

הון עצמי לרכישת דירה

רבים מהזוגות הצעירים וכל אדם המעוניין לרכוש נכס למגורים בישראל שואלים את אותה השאלה- כמה הון עצמי צריך למשכנתא? ובכן, נכון להיום ההון העצמי הנדרש לרכישת דירה ראשונה הוא כ- 30% מערך הנכס. עם זאת, כדאי לדעת כי ישנה יוזמה לחקיקה בכנסת שתאפשר לזוגות צעירים העומדים בקריטריונים של זכאי דיור לקבל משכנתא עד לגובה של 90% מערך הדירה, בהתאם ליוזמת החוק המדינה תספק ערבות לסכום שמעבר ל- 70% מערך הדירה.

משכנתא עם הון עצמי נמוך

אם ברשותך הון עצמי נמוך מ- 30% מערך הדירה תוכל במקרים מסוימים לגייס הון נוסף באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות, אך יש בכך סיכון גבוה מאחר ועליך לעמוד גם בתשלומי החזר המשכנתא וגם בתשלומי החזר ההלוואות. לכן, ניתן לגייס את ההורים לעזרה, לקחת משכון על הנכס שלהם, ולקבל אישור מהבנק למשכנתא.

יש לזכור כי משכנתא עם הון עצמי נמוך נחשבת למסוכנת בעיני הבנקים לכן הם עלולים להקשיח את תנאי ההלוואה, כלומר תקבל משכנתא עם תנאים פחות טובים ויהיה עליך לעמוד בתשלומי החזר גבוהים יותר.

משכנתא ללא הון עצמי

כאמור, כדי לקבל משכנתא הון עצמי מינימלי הוא כ- 30% מערך הדירה. עם זאת, יש מקרים בהם תוכל לקחת משכנתא ללא הון עצמי, לדוגמה, משכון דירת ההורים כחלופה להון עצמי שלך. עם זאת, עליך לזכור כי ללא הון עצמי לקניית דירה הנך זקוק ל- 100% מימון לרכישת הנכס, לכן רק אם אתה מנהל פיננסית היטב את חייך ומשוכנע כי עבודתך יציבה, כדאי להיכנס להרפתקה זו.

אגב, קיימת אפשרות לרכוש דירה ללא הון עצמי למשכנתא כדי להשכיר אותה, ובינתיים תוכל לגור אצל ההורים שלך או של בת זוגך, או להצטמצם בהוצאות ולשכור דירה קטנה וזולה, כך שהשכירות שתקבל תכסה חלק מתשלומי החזר המשכנתא.

מעוניין לקבל מידע נוסף בנושא הון עצמי למשכנתא? צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יסייע לך להגשים את חלום רכישת הדירה, ויסייע לך לקבל משכנתא גם אם אין ברשותך הון עצמי מינימלי. השאר עכשיו פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל