תנאים לקבלת משכנתא

הסכם משכנתא דולרית

אם אתה מתכוון להגשים חלום ולרכוש נכס למגורים עליך לדעת כי ישנם קריטריונים לקבלת משכנתא ועליך לעמוד בתנאים שהבנק מציב. אמנם, יש תנאים בסיסיים זהים לקבלת ההלוואה מבנקים למשכנתאות אך ישנם גם תנאים לקבלת משכנתא השונים במידה מסוימת מבנק אחד לאחר.

תנאי משכנתא

מה התנאים לקבלת משכנתא? ובכן, כל עוד אתה עומד בקריטריונים של בנק המשכנתאות, ביניהם הון אישי ויכולת ההחזר, תוכל לקבל הלוואה לדיור, בהתאם לתמהיל המשכנתא הנבחר. לפניך מספק תנאים בסיסיים לקבלת משכנתא:

 • מצב תעסוקתי– אחד התנאים לקבלת משכנתא הוא המצב התעסוקתי שלך. הבנק מעוניין להשיב את כספו ואינו רוצה לקחת סיכונים מיותרים, לכן הוא יבדוק האם אתה עובד ויבדוק גם את הרקע התעסוקתי שלך כדי לבדוק יציבות תעסוקתית, יכולת החזר וכדומה.
 • רמת ההכנסה– אחת הבדיקות שכל הבנקים למשכנתאות מבצעים היא רמת ההכנסה של הלווה. ראוי לציין כי רמת ההכנסה נמדדת לא רק על פי השכר ממקום העבודה אלא גם הכנסות ממקורות אחרים, לדוגמה השכרת נכס או ניהול תיק השקעות. כמו כן, הבנק בודק האם השכר שלך כרגע ממקום העבודה תואם לממוצע ההכנסה לתפקיד דומה במשק, לכן אם אתה מקבל שכר גבוה מהממוצע יתכן כי הבנק יחליט לאשר סכום משכנתא נמוך יותר.
 • הון עצמי– עליך להוכיח לבנק כי ברשותך הון עצמי המאפשר לך לרכוש את הנכס שברצונך לקנות. בנק ישראל מחמיר בנושא זה ומנחה את הבנקים לאשר משכנתאות רק ללווים המוכיחים כי ברשותם הון עצמי מינימלי. כך לדוגמה, זוג צעיר המבקש משכנתא לרכישת דירה ראשונה חייב להוכיח כי ברשותו 30-40% מערך הנכס ומאחר והבנק יכול להעניק משכנתא עד 75% משווי הדירה.
 • ביטוח משכנתא– תנאי מקדים לקבלת משכנתא הוא רכישת ביטוח משכנתא מהבנק או מחברת ביטוח. ביטוח משכנתא כולל שני רכיבי ביטוח עיקריים- ביטוח חיים וביטוח מבנה. ביטוח משכנתא נועד להשיב את כספו של הבנק במידה והלווה מת באופן פתאומי ובמקרים בהם נגרם נזק למבנה כתוצאה ממקרים המפורטים בפוליסה.

כאמור, תנאי קבלת משכנתא משתנים באופן מסוים בין הבנקים, בהתאם למאפיינים אישיים, סוג הנכס, דירה ראשונה או להשקעה ובהתאם לקריטריונים נוספים. לכן, יתכן מקרה בו בנק אחד יסרב לבקשתך להלוואה לדיור בעוד בנק אחר יסכים ובקשה ויאשר עבורך משכנתא לרכישת הנכס. יש לציין כי גם בהתאם לגובה המשכנתא תנאים משתנים בין הבנקים, ככל שאתה מבקש סכום גבוה יותר כך הבנק חושש יותר לכספו, יבצע בדיקות מקיפות ומעמיקות, ואף עלול להציב עוד תנאים למשכנתא או להציע תנאים פחות אטרקטיביים עבורך.

עליך לזכור כי הבנק חושש לכספו ומעוניין להפחית סיכונים, לכן קבלת משכנתא תלויה גם במסמכים שברשותך ובאופן הצגת הדברים.

מעוניין לקבל מידע נוסף בנושא תנאים לקבל משכנתא? מתכנן לגשת לבנק בקרוב כדי לקחת משכנתא? צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יסייע לך להכין את המסכים הנדרשים וייעץ לך כיצד לדבר עם יועץ המשכנתאות בבנק כדי לשפר סיכוייך לקבל משכנתא. השאר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל