בנק למשכנתאות

תמונה של בית עתידי שיקנה עם משכנתא

בנק למשכנתאות פועל בהיתר מהמדינה להעניק הלוואות לרכישת דירות, בתים ונכסים נוספים, הבנק כפוף להנחיות בנק ישראל ולמגבלות השונות הנקבעות על ידי המפקח על הבנקים. יש בישראל כ-10 בנקים למשכנתאות הפועלים ברישיון מהמדינה, כל בנק שונה בגודלו ומציע מסלולי משכנתא שונים.

מאיזה בנק משכנתאות כדאי לקחת הלוואה לרכישת נכס?

כל אדם המעוניין לרכוש נכס לצרכי מגורים או השקעה וזקוק להלוואה נוחה לשנים ארוכות יכול לפנות לאחד הבנקים למשכנתאות. לכל בנק שיקולים מעט שונים בבואו להעניק הלוואה לרכישת דירה למגורים או נכס אחר. לכן, אין למהר ולקחת משכנתא בבנק הראשון אליו פונים, חשוב לערוך סקר שוק מקיף, יש לזכור כי גם חלק מחברות הביטוח מציעות כיום משכנתאות, ביניהן חברת כלל מימון למשכנתאות.

סקר שוק והשוואה בין 3 בנקים לפחות

בנק משכנתאות מציע הלוואות ארוכות טווח לרכישת נכסים שונים כמו דירות חדשות או יד שנייה, בתים פרטיים צמודי קרקע, וילות יוקרתיות, מגרשים לבנייה עצמית וכדומה. כאשר מחפשים בנק למשכנתאות כדאי לקרוא אודות הבנק, לרוב ניתן לקבל את ההלוואה בסניף בו מתנהל חשבון העו"ש של הלווה, אלא אם מחליטים לקחת משכנתא מבנק אחר.

לכל בנק מדיניות מעט שונה ומסלולי משכנתא ייחודיים, עם זאת כל הבנקים כפופים לפיקוח ועליהם לפעול בהתאם להנחיות המפקח על הבנקים. כיום, בנקים חייבים לבדוק את יכולת ההחזר של הלווה, הם רשאים להציע משכנתא בשיעור עד 75% משווי הנכס ללווים העומדים לרכוש דירה ראשונה, בעוד משקיעים יכולים לקבל משכנתא עד לשיעור 50% משווי הנכס.

משכנתא לוקחים לתקופה ארוכה, לעתים ל-25 שנה ולמעלה מכך, זוהי ההחלטה הפיננסית החשובה ביותר בחיי רוב הלווים, לכן מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות מקצועי ואמין שמכיר את כל מסלולי המשכנתא של הבנקים, וברשותו ידע חשוב המאפשר להוזיל את עלויות המשכנתא ולחסוך הרבה מאוד כסף.

צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייע מדי שנה למאות לווים לבחור בנק למשכנתאות ולקבל הלוואה בתנאים מועדפים. למידע נוסף ולשאלות אודות בנקים למשכנתאות השאר פרטיך באתר ונחזור אליך בהקדם. נשמח לסייע גם לך לבחור בנק משכנתאות ולקבל הלוואה נוחה בתנאים אטרקטיביים. 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות והבנקים הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא בנקאית

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • יוגב שלום 24.6.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי, אבל לא הייתי בטוח דרך איזה בנק לעשות את זה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • נירית ומאיר 24.1.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים ודרך איזה בנק לקחת את המשכנתא, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעל לוי 21.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל