לימדו כיצד קרן נאמנות יכולה לייצר לכם כסף בשוק ההון

ייעוץ בנושא השקעה בקרנות נאמנות

קרנות נאמנות

קרנות נאמנות נחשבות אפיק השקעה פופולארי מאוד שמאפשר השקעה במגוון רחב של אפיקים פיננסיים בעוד שהכסף נשאר נזיל. אלא שלצד הפיתוי הגדול קיימות גם סכנות בהשקעה שעלולות לבוא לידי ביטוי אם לא מבינים כיצד פועלת קרן נאמנות ומה היתרונות והחסרונות באפיק השקעה זה. לכן, לפני שאתם מבצעים קפיצת ראש לבריכת שוק ההון, תוכלו להיעזר בשיעורי שחייה מאיתנו. אז מה אתם יודעים על קרנות נאמנות?

מהן קרנות נאמנות

קרן נאמנות היא סוג של השקעה משותפת בין כמה משקיעים בניירות ערך סחירים. הקרן בה אתה משקיע היא תיק השקעות המשותף למשקיעים נוספים (כמוך). על מנת להצטרף לקרן עליך לרכוש יחידות השתתפות. אם הקרן מרוויחה – אתה מרוויח את החלק היחסי שלך מתוך הרווח של כלל המשקיעים. אם הקרן מפסידה – תפסיד את חלקך היחסי המושקע בקרן. את היחידות בקרן הנאמנות עליך לרכוש על פי שער קניה, ואם ברצונך למכור אותה, תמכור אותה על פי שער מכירה (המכונה גם מחיר פידיון). שווי היחידות של קרנות נאמנות נקבע מדי יום מסחר בבורסה.
כל קרן נאמנות מחזיקה מנהל קרן ונאמן קרן. מנהל הקרן מקבל החלטות הנוגעות לאופן ניהול ההשקעות מתוך מטרה להוביל אותה לרווחיות. תפקידו של נאמן הקרן לעומתו, הוא לשמור על הזכויות של המשקיעים בקרן, כלומר: אתה. פעילות כל קרנות הנאמנות בישראל נמצאת תחת פיקוח הרשות לניירות ערך. קרנות הנאמנות מנוהלות על ידי בתי השקעות וחברות שונות המשתייכות לחברות הביטוח.

היתרונות של קרנות נאמנות

קרנות נאמנות מומלצות נחשבות אפיק השקעה כדאי מאוד ממספר סיבות: בין השאר, קרנות נאמנות הן אפיק השקעה נזיל. המשמעות היא שאתה יכול לפדות את הקרן בכל יום שתחפוץ ולא אחת לתקופה מוגדרת. בנוסף, קרנות נאמנות מאפשרות לך להשקיע במספר רב של אפיקי ההשקעה – מה שמפחית את הסיכון שבהשקעה. כך, קיימות קרנות נאמנות מומלצות המתמחות באג"ח, מניות, מט"ח, מדד ועוד. בנוסף, תוכל למצוא קרנות נאמנות סולידיות, או קרנות נאמנות בעלות סיכון גדול יותר – בהתאם לצרכיך ואופי ההשקעה שאתה מחפש. המבחר הגדול של קרנות הנאמנות שמוצע בשוק מאפשר לך להנות מיכולת להתאים את ההשקעה שלך באופן מושלם לצרכיך.