הלוואות להון חוזר

קוביות קטנות עם האותיות LOAN

על פי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, כ-85% מהעסקים הקטנים והבינוניים מגישים בקשה לקבל הלוואות להון חוזר. בגלל מצוקת האשראי והקושי לגייס מימון בבנקים, עסקים קטנים ובינוניים נאלצים לקחת הלוואות יקרות המקשות עליהם לנהל את תזרים המוזמנים ולעמוד בתשלומים השונים.

הלוואה להון חוזר מאפשרת לעסק לגייס את המימון הנדרש עבורו לפעילות השוטפת. כדאי לדעת כי הון חוזר הוא ההפרש בין הנכסים השוטפים לבין ההתחייבויות השוטפות של העסק (למשל התחייבויות שכר לעובדים, תשלום לספקים, החזר הלוואות וכו').

הון חוזר ונזילות

הון חוזר מהווה את החמצן של העסק, ככל שמשפרים את יחס ההון החוזר העסק נחשב ליציב וחסון יותר. מאחר ועסקים חייבים להציע ללקוחות אשראי גדול והם חייבים לרכוש מלאי ולעמוד בהתחייבויות הכספיות השונות בזמן, עסקים קטנים ובינוניים רבים נקלטים למצוקה תזרימית ולקשיי נזילות הפוגעים בכושר ההישרדות ובחוסן הפיננסי של העסק.

כדי לחשב את ההון החוזר בעסק מסוים יש לאסוף נתונים ולהכין טבלה המרכזת את סך הנכסים השוטפים בעמודה אחת ובעמודה השנייה יש להכניס את נתוני ההתחייבויות השוטפות, כאשר ההון החוזר של העסק הוא ההפרש בין שני הסכומים. הון חוזר מעיד על חוסנה הפיננסי של החברה, כמו כן זהו נתון חשוב לבדיקת ולהערכת היעילות התפעולית.

כדי להימנע ממצוקת הון חוזר אפשר לקחת הלוואות להון חוזר מבנקים, מחברות מימון חוץ בנקאי ובאמצעות הגשת בקשה לקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. הלוואה במסלול הון חוזר בערבות המדינה נחשבת לאטרקטיבית במיוחד, אך כדאי לבחון את כל האפשרויות הקיימות כדי לקבל החלטה שקולה ומשתלמת כלכלית.

איך לשפר את יחס ההון החוזר?

כל עסק חייב להעריך את יחס ההון החוזר כדי לפעול בזמן לשיפור המצב ולהימנע מקשיים פיננסיים העלולים לגרום לנזק רב עבור העסק. כדי לשפר יחס הון חוזר כדאי לפנות ליועץ עסקי מנוסה המתמחה בין השאר בענייני תפעול, מימון ואשראי. בין הצעדים הנדרשים לשיפור יחס הון חוזר:

 • מימוש מהיר של נכסים בבעלות העסק.
 • בדיקת מלאי קפדנית כדי לנצל או להחזיר מלאי שאינו בשימוש.
 • שיפור תנאי האשראי מספקים.
 • הפעלת מערך גבייה אפקטיבי ויעיל.
 • לקיחת הלוואות להון חוזר לשיפור המצב הקיים

את ההלוואה אפשר לקבל מגופים פיננסיים שונים, אך חשוב לבחור היטב את מקור המימון וכדי לנסות והתמקח על תנאי ההלוואה. האפשרות המומלצת היא להגיש בקשה לקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה או לקרן אחת.

בעזרת היועצים המנוסים של מידע – המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, תוכלו לגייס הלוואות להון חוזר בתנאים נוחים ומשתלמים. השאירו פרטים בטופס שבאתר ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי עם הצעה אטרקטיבית ומותאמת אישית.

דברים נוספים שיוכלו לעניין אתכם:

הלוואה לעסק קיים

הלוואה לעסק חדש

קרן BDSK בערבות המדינה

למה אנחנו?

 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • הילה מרשק 13.7.2016
  "ידעתי שיש הלוואות ממש טובות בערבות מדינה, אבל לא ידעתי איך משיגים אותן. באתר למדתי שגם אני זכאית, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ובעזרת מי
  צלמית תמונת פרופיל
 • גיא לוטן 22.5.2016
  "הבנק אישר הלוואה אבל רצה ריבית קטלנית. מומחי האתר האירו את עיניי והסבירו שאני יכול להיעזר בקרן שתומכת בעסקים קטנים בערבות המדינה. רק מהעצה הזאת חסכתי מאות אלפי שקלים
  צלמית תמונת פרופיל
 • פזית ינאי 18.6.2015
  "רציתי להזניק את העסק שלי קדימה אבל לא היה לי תקציב. בפורטל קיבלתי את כל המידע על הלוואות לעסקים. בזכות זה הצלחתי להשיג הלוואה בריבית שפויה, והצלחתי להרים את העסק
  צלמית תמונת פרופיל