הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו

קוביות באנגלית עם האותיות הלוואה

הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו אפשר לקחת דרך הקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים. הקרן מופעלת ומנוהלת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, זו קרן סיוע שהוקמה על ידי המדינה כדי לסייע לעסקים קטנים ובינוניים הסובלים ממצוקת אשראי, וכדי לעודד יזמים להקים עסקים חדשים ולהשקיע בעסקים קיימים.

למעשה, הקרן בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים מציעה הלוואות נוחות בשלושה מסלולים עיקריים:

במסלול הון חוזר ניתן לקבל הלוואה לכיסוי אובליגו, כל עוד זהו אובליגו בנקאי. בעלי עסקים אינם יכולים לקבל מהקרן בערבות המדינה הלוואה לכיסוי חובות אחרים, לדוגמה חובות לרשויות המס, לרשות המקומית בגין חוב ארנונה וכדומה. לכן, חשוב להדגיש כי הלוואה בערבות המדינה אפשר לקבל רק לצורך כיסוי אובליגו בנקאי, יחד עם זאת אפשר לבקש הלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים במסלול השקעות או הון חוזר, ולבקש במסגרת ההלוואה כיסוי לאובליגו בנקאי עד לסכום של 50% מסכום ההלוואה.

כדי להמחיש זאת, אנו מביאים דוגמה מספרית. נניח ומר ישראלי מגיש בקשה להלוואה מהקרן בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים בסכום של 400,000 ₪. במסגרת הבקשה מר ישראלי יכול לציין כי הוא מעוניין להשתמש בחלק מהסכום לכיסוי אובליגו בנקאי, למשל כיסוי הלוואות קודמות שנלקחו מהבנק בריבית גבוהה, חזרה למסגרת האשראי בבנק ועוד. מר ישראלי יכול לקבל עד 200,000 ₪ מסכום ההלוואה לכיסוי האובליגו הבנקאי ובשאר הכסף הוא יכול להשתמש לצורך רכישת מלאי, שיפוצים, השקעות אחרות בעסק וכדומה.

הלוואה לכיסוי חובות בערבות המדינה

עסקים קטנים ובינוניים נחשבים למנוע הצמיחה של המשק המקומי, הם תורמים ליציבות הכלכלה, ליצירת מקומות עבודה חדשים ולתעסוקה של מאות אלפי עובדים בכל הארץ. מאחר וכל עסק זקוק מדי פעם להלוואות כמו חמצן לנשימה, המדינה החליטה להקים את הקרן לעסקים קטנים ובינוניים כדי להקל על מצוקת האשראי הקשה.

כאמור, הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מציעה הלוואות בערבות מדינה בשלושה מסלולים עיקריים, אך נציגי ועדת האשראי של הקרן אינם ממהרים לאשר בקשות להלוואה לכיסוי אובליגו וחובות. חשוב לזכור כי 4 בנקים מלווים את פעילות הקרן ואין להם אינטרס להציע הלוואות בתנאים מועדפים לעסקים שרוצים לפרוע הלוואה יקרה שקיבלו מאחד הבנקים.

כמו כן, הקרן מעוניינת לאשר הלוואות בעיקר במסלולי השקעה בגלל הסיכון הנמוך יותר, ובגלל האפשרות להוביל לצמיחה ולשגשוג של העסק, כלומר גידול בהכנסות ממסים עבור המדינה, תרומה ליציבות המשק וליצירת מקומות תעסוקה ועוד. לכן, כאשר מגישים בקשה להלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו כדאי להתמקד בפיתוח העסקי ובתרומה של ההלוואה לשיפור מצבו של העסק, ולא להתמקד בצורך של העסק לקבל הלוואה לכיסוי חובות.

בעזרת יועץ עסקי או פיננסי, כדאי לחשב האם כדאי לקחת הלוואה לכיסוי אובליגו, ובתוכנית עסקית מסודרת אפשר להציג מדוע ההלוואה נחוצה לכיסוי האובליגו ואיך היא תסייע לשיפור תזרים המזומנים של העסק ולצמיחה שלו.

אגב, אחת ההמלצות לבעלי העסקים המעוניינים לקחת הלוואה לכיסוי אובליגו בנקאי, היא להגיש בקשה רק אם עובדים עם בנקים אחרים שאינם מלווים את הקרן, כלומר לא אחד מהבנקים הבאים: הפועלים, מזרחי טפחות, אוצר החייל ומרכנתיל. עליכם לזכור כי נציגי הבנקים שזכו במכרז של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים יושבים בוועדת האשראי של הקרן, והם מנסים במיטב כוחם להימנע ממתן הלוואות לכיסוי אובליגו בנקאי כדי להגן על האינטרסים שלהם.

איך לקבל הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו?

כדי לקבל הלוואה לכיסוי אובליגו בנקאי יש להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. לאחר הגשת הבקשה באופן מקוון כלכלן מטעם הגוף המתאם קובע פגיעה עמכם בבית העסק, ובמידה והחליט לאשר את הבקשה התיק יועבר לאחד הבנקים המלווים, בהתאם לבחירה שלכם.

הבנק בודק את התיק על מנת לקבל החלטות פיננסיות לגבי ההלוואה, ועליו להעביר את המלצותיו לוועדת האשראי. בסוף ההליך, יקבעו נציגי ועדת האשראי האם לאשר את ההלוואה שלכם ובאיזה תנאים. כדי לשפר סיכוי לקבלת הלוואה לכיסוי חובות, מומלץ להיעזר ביועצים המנוסים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית – השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם!

למה אנחנו?

 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • הילה מרשק 13.7.2016
  "ידעתי שיש הלוואות ממש טובות בערבות מדינה, אבל לא ידעתי איך משיגים אותן. באתר למדתי שגם אני זכאית, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ובעזרת מי
  צלמית תמונת פרופיל
 • גיא לוטן 22.5.2016
  "הבנק אישר הלוואה אבל רצה ריבית קטלנית. מומחי האתר האירו את עיניי והסבירו שאני יכול להיעזר בקרן שתומכת בעסקים קטנים בערבות המדינה. רק מהעצה הזאת חסכתי מאות אלפי שקלים
  צלמית תמונת פרופיל
 • פזית ינאי 18.6.2015
  "רציתי להזניק את העסק שלי קדימה אבל לא היה לי תקציב. בפורטל קיבלתי את כל המידע על הלוואות לעסקים. בזכות זה הצלחתי להשיג הלוואה בריבית שפויה, והצלחתי להרים את העסק
  צלמית תמונת פרופיל