הלוואה בערבות המדינה לבית דפוס

בית דפוס

לאחר מספר שנים בהן תעשיית הדפוס בישראל חוותה קשיים ועשרות בתי דפוס נסגרו, בשנתיים האחרונות הענף זוכה לצמיחה מחדש, והדרישה למוצרי דפוס מעולם לא הייתה גדולה יותר. כדאי לדעת כי נכון להיום, בענף בתי הדפוס בישראל יש מאות עסקים, ביניהם בתי דפוס קטנים וגדולים. בענף זה יש בתי דפוס המתמחים במספר טכנולוגיות, אך עסקים חדשים לרוב מתמקדים בדפוס דיגיטלי הנחשב למתקדם יותר.

ענף בתי הדפוס בישראל

ענף בתי הדפוס בישראל עובר שינויים רבים בעשור האחרון, לאחר מספר שנים בהן הדרישה למוצרי דפוס קטנה, כיום הענף זוכה לעדנה ולפריחה מחדש. בענף בתי הדפוס בישראל יש שחקנים גדולים וותיקים, אחת לתקופה יש מיזוגים בין בתי דפוס, וגם עסקים שנסגרים בגלל חוסר כדאיות כלכלית, ניהול כושל ותחרות גבוהה.

בענף בית הדפוס יש כ-800 עסקים, ביניהם בתי דפוס המתמחים בטכנולוגיות דפוס כמו משי, אופסט ודיגיטלי, ובתחום זה מתחרים גם יצרני שלטים המחזיקים בדרך כלל מדפסות דיגיטליות.

פתיחת עסק בתחום בתי דפוס

פתיחת בית דפוס חדש כרוכה בהשקעה גדולה ומחייבת את היזם למצוא פתרונות מימון משתלמים ואטרקטיביים. כדי לפתוח בית דפוס יש לרכוש לפחות מדפסת אחת, בדרך כלל דיגיטלית, אך יש להשקיע בציוד נוסף כמו מכשירי למינציה, גיליוטינות ועוד.

כדי לפתוח את העסק יש לאתר מפעל ריק או מבנה מתאים מבחינת גודל, מיקום ותשתיות, כאשר ניתן להקים בית דפוס דיגיטלי במקום יחסית קטן, אך טכנולוגיות דפוס מסורתיות מחייבות מקום גדול יותר.

בניית תוכנית עסקית לבית דפוס

אחד הקשיים להקמת בית דפוס חדש הוא גיוס המימון בגלל מצוקת האשראי הקשה. רוב היזמים זקוקים להלוואה גדולה כדי לפתוח בית דפוס חדש ועל מנת להשקיע בציוד ובשיווק העסק. לכן, לפני הקמת העסק חשוב לתכנן אותו ויש להכין תוכנית עסקית מקצועית ומפורטת הכוללת סקירת שוק ומתחרים, תזרים מזומנים, צפי הכנסות, צפי אחוזי רווחיות בית דפוס, שיווק, מימון ועוד.

התוכנית העסקית מאפשרת ליזם לבדוק את כדאיות פתיחת העסק החדש, היא גם מסייעת לו לקבל החלטות פיננסיות שקולות ובהתאם לתזרים המזומנים וגורמים נוספים. חשוב לציין כי כל הגופים הפיננסיים המציעים הלוואות לבית דפוס דורשים תוכנית עסקית כדי לבחון את רמת הסיכון ולהחליט על תנאי וסכום ההלוואה.

כמה עולה לפתוח בית דפוס

עלות פתיחת בית דפוס משתנה בהתאם לפרמטרים כמו: סוג ועלות מכונות הדפוס, שכר דירה, ציוד וכלי עבודה, עלויות כוח אדם, שיווק, עלויות מימון ועוד. מחירן של מדפסות דיגיטליות לתעשייה מתחיל בכמה עשרות אלפי שקלים, לכן כדאי לבחון אפשרות לליסינג כדי להקל על התזרים בתקופת ההרצה של העסק החדש.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית דפוס

מימון לפתיחת בית דפוס ניתן לקבל מגופים פיננסיים שונים, כאשר הלוואה בערבות המדינה לבית דפוס נחשבת לאחד מפתרונות המימון המשתלמים ביותר עבור היזם. ניתן לקבל הלוואה עד לסכום של 500,000 ₪ במסלול הקמת עסק חדש, לתקופה של 5 שנים, עם אפשרות לגרייס לחצי שנה. המדינה מעמידה ערבות גבוהה לבנק המלווה.

כדי לגייס את ההלוואה האטרקטיבית יש למלא טפסים ולהגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן החדשה לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. על מנת לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה להקמת בית דפוס, כדאי להיעזר ביועצים שלנו.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לבית דפוס קיים

גיוס אשראי לבית דפוס קיים נועד לצורך השקעה בעסק, רכישת ציוד חדש או יד 2, מימון הון חוזר ועוד. בתי דפוס זקוקים אחת לתקופה להלוואה בריבית נוחה למטרות שונות, אפשר לקבל הלוואה דרך אחד הבנקים, אך כיום כדאי לקחת הלוואה חוץ בנקאית מאחר וזו אינה פוגעת באובליגו וגם קל יותר לקבל אותה.

טיפים לפתיחת בית דפוס

• חשוב לבחור מיקום מרכזי ונוח ללקוחות, כך גם חוסכים בעלויות השילוח של מוצרי הדפוס ללקוחות.
• יש לבדוק את התחרות באזור בו מתכננים להקים בית דפוס חדש.
• מומלץ להשקיע במיתוג העסק.
• יש לקבל החלטות פיננסיות שקולות בנושאי מימון ואשראי, לכן אין לוותר על ייעוץ.

בעזרת היועצים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית תוכלו לשפר משמעותית את הסיכוי לקבלת הלוואה בערבות המדינה לבית דפוס. למידע נוסף השאירו פרטים באתר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

למה אנחנו?

 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • הילה מרשק 13.7.2016
  "ידעתי שיש הלוואות ממש טובות בערבות מדינה, אבל לא ידעתי איך משיגים אותן. באתר למדתי שגם אני זכאית, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ובעזרת מי
  צלמית תמונת פרופיל
 • גיא לוטן 22.5.2016
  "הבנק אישר הלוואה אבל רצה ריבית קטלנית. מומחי האתר האירו את עיניי והסבירו שאני יכול להיעזר בקרן שתומכת בעסקים קטנים בערבות המדינה. רק מהעצה הזאת חסכתי מאות אלפי שקלים
  צלמית תמונת פרופיל
 • פזית ינאי 18.6.2015
  "רציתי להזניק את העסק שלי קדימה אבל לא היה לי תקציב. בפורטל קיבלתי את כל המידע על הלוואות לעסקים. בזכות זה הצלחתי להשיג הלוואה בריבית שפויה, והצלחתי להרים את העסק
  צלמית תמונת פרופיל