הלוואות לעובדי מדינה – כל מה שצריך לדעת


עובד מדינה חותם על הלוואה

עובדי מדינה, המגזר הציבורי וגם גמלאי מדינה – יש לכם מזל: 

ביטוח לאומי או רשות המיסים, דואר ישראל או עירייה – לא משנה מה תחום העיסוק שלכם, אם אתם עובדי מדינה הבנק אוהב אתכם. המשכורת הקבועה והפנסיה המובטחת מאפשרים לעובדי מדינה תנאים אטרקטיביים במסגרת הלוואות, ואפילו בפתיחה של חשבון עו"ש. במידה ואתם זקוקים להלוואה באופן מיידי לצורך שיפוץ הבית, קניית רכב או אירוע משפחתי, ובעצם לכל מטרה אחרת, המדינה מעניקה לכם הלוואות מסובסדות מתאימות שכדאי לנצל. אז איך ומתי תוכלו לממש את הזכאות שלכם, אילו תנאים השתנו במעבר מבנק יהב לבנק דיסקונט ומה אתם חייבים לבדוק לפני שאתם חותמים על טפסי ההלוואה. כל המידע שהכי חשוב שתדעו.

 

הלוואות לעובדי מדינה – משתלם וכדאי

אם אתם עובדי מדינה או גמלאי מדינה, המדינה מאפשרת לכם לקבל הלוואות עובדי מדינה משתלמות מאוד, בריבית נמוכה ונוחה. למה? מפני שאתם נחשבים לאוכלוסיה בעלת מקור הכנסה ופנסיה מובטחים, ולפיכך הסיכון שבמתן הלוואה לעובדי מדינה וגם לגמלאי מדינה הוא מינימאלי. מעבר לכך, זו הדרך של המדינה לתגמל את עובדיה במוסדות הממשלתיים השונים. עד לסוף 2007 בנק יהב היה זה אשר סיפק את מכלול השירותים הבנקאיים וההלוואות המסובסדות לעובדי מדינה. החל מ-2008 הועברה זכות זו לבנק דיסקונט, שזכה במכרז של משרד האוצר. את ההטבות שמספק בנק דיסקונט תוכלו לממש עד סוף חודש יוני 2015.

אילו הלוואות ניתן לקבל במסגרת הלוואות מסובסדות לעובדי מדינה

במסגרת ההלוואות המסובסדות לעובדי מדינה תוכלו לבקש את ההלוואות הבאות: הלוואה לרכישת דירה, הלוואה לשיפוץ דירה, הלוואה לבר מצווה לבן, הלוואה לרכישת רכב, הלוואה לרישום הורה לבית אבות, הלוואה לצרכים משפטיים במקרה של הסתבכות משפטית, הלוואה לצרכי השכלה גבוהה ועוד. הריבית על הלוואות לעובדי המדינה מחושבת בכל חודש ומתעדכנת מעת לעת על ידי החשב הכללי. הריבית על ההלוואות נקבעת על בסיס שינוי המדד, או על בסיס ריבית פריים (הנמוך מביניהם).

הטבה נוספת שהחלה ב-2008 היא שאין יותר צורך לנהל חיסכון יעודי עבור הלוואות. עד כה, במידה ורצית לקבל הלוואות מסוימות נדרשת לפתוח תוכנית חיסכון ייעודית. החיסכון הייעודי, כאמור, בוטל, ובמקביל הוגדל משמעותית הסכום של ההלוואות הייעודיות שאינן מחייבות ניהול חיסכון, כגון הלוואה להשכלה גבוהה, הלוואה לרכישת דירה, רכישת דירה לבן או בת והלוואה לרכישת רכב.


עם זאת, חשוב שתדעו: מי שניהל חשבון חיסכון ייעודי בבנק יהב, יוכל לדרוש את ההלוואה מבנק דיסקונט בהתאם ליתרה עד 31.12.2007. היתרה שהצטברה לאחר מכן לא תחושב כזכאות לצרכי הלוואה. את ההלוואות בגין חסכונות תוכלו לממש רק עד סוף 2010 ובתנאי שהמשיכה של החיסכון תיערך תוך שנה.

יתרונות נוספים לעובדי מדינה שפותחים חשבון עו"ש

אם תפתחו חשבון עובר ושב בבנק דיסקונט תוכלו ליהנות ממסגרת משיכת יתר (אוברדרפט) של עד 7,000 שקלים. בנוסף תוכלו ליהנות מהלוואות "בעל חשבון" בריבית מסובסדת. מעבר לכך, המדינה מקלה עליכם את פתיחת החשבון: לא צריך לכתת את רגליכם עד לסניף הבנק הקרוב אליכם – מעתה צוותים מוסמכים במקום העבודה שלכם יוכלו להחתים אתכם על הטפסים הרלוונטיים על מנת לפתוח חשבון עובר ושב בבנק דיסקונט.

מה כדאי לבדוק לפני שאתם לוקחים הלוואת עובדי מדינה או מעבירים את חשבון העו"ש

למרות שהלוואות לעובדי מדינה ולגמלאי מדינה הן הלוואות אטרקטיביות מאוד, כדאי שתבררו כמה דברים חשובים לפני שאתם חותמים על טפסי ההלוואה, או מעבירים את העו"ש:

בידקו עם הבנק שלכם אילו תנאים משופרים הוא מוכן לתת לכם: אף בנק לא אוהב לקוחות טובים שעוזבים. לכן, בררו עם הבנקאי שלכם אילו תנאים הבנק מוכן להעניק לכם בחשבון העו"ש, ואילו הטבות מיוחדות מוצעות לכם כדי שלא תעזבו. יתכן והאיום לעזוב יעניק לכם תנאים טובים יותר מאשר עזיבה של ממש ופתיחת חשבון עו"ש בבנק דיסקונט.

מה יכולת ההחזר החודשי שלכם? יכולת החזר חודשי היא הדבר הראשון שיש לבדוק לפני שלוקחים כל הלוואה. אולי קל להתפתות להלוואה נוחה, אבל אל תתפתו לוותר על הבדיקה הזו, שכוללת חישוב כל ההתחייבויות שכבר יש לכם וגובה ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בו.

 לא רק בנק דיסקונט – גם הבנקים האחרים מציעים לכם תנאים מעולים: כל הבנקים הגדולים מחזרים אחרי עובדי המדינה. אין מה לעשות: הכנסה קבועה ויציבה היא מה שבנקים אוהבים. לכן, שוק ההלוואות לעובדי וגמלאי מדינה הוא שוק "חם", ושווה שתבררו אילו תנאים מוכנים בנקים אחרים להציע לכם. יתכן ותגלו שבנק אחר יציע לכם תנאים טובים בהרבה, או תנאים שמתאימים יותר לצרכים שלכם.

קיראו עוד על הלוואות ללא ריבית, הלוואות ללא ערבים והלוואות מיוחדות לשכירים.


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • עינת שליו 19.2.2016
  אני גננת וחיפשתי הלוואה משלמת לחתונה של ביתי, באמצעות האתר גילתי שאני זכאית להלוואה מיוחדת. ממליצה חום להתייעץ עם מומחי האתר לפני שחותמים
  צלמית תמונת פרופיל
 • איגור 17.6.2016
  אני עולה חדש וההיתי זקוק להלוואה לרכב, היועץ הפיננסי של האתר מצא לי הלוואה מיוחדת לעולים בתנאים טובים. תודה!
  צלמית תמונת פרופיל
 • דקל מנחם 7.7.2016
  אני עובד הייטק וההייתי צריך הלוואה משלימה למשכנתא, נציגי האתר עזרו לי למצוא הלוואה שמתאימה במיוחד עבורי
  צלמית תמונת פרופיל