ביטוח צלילה – כל הטיפים לרכישת ביטוח צלילה

מזוודה ארוזה לחופשת צלילה

 ביטוח צלילה זול לכל מצב

העולם התת-ימי אוצר בחובו מטמונים טבעיים כמו אלמוגים, כוכבי ים ודגים צבעוניים. מי שלא מסתפק בצפייה בנשיונל-גי'אוגרפיק ומלביש סנפירים ובלוני צלילה, יודע בוודאי שהצלילה לא רק שהיא מופלאה וייחודית, אלא גם מסוכנת ולא צפויה, ממש כמו הים. בשל כך, מחייב החוק בישראל כל צוללן להצטייד בביטוח צלילה, אך חשוב לזכור כי הביטוח לא מכסה אתכם בכל מצב. לפני שאתם קופצים למים העמוקים, כדאי לברר איזה ביטוח צלילה אתם צריכים, אילו הרחבות מוצעות לכם, כמה זה עולה ואיך תדעו שהביטוח הזה באמת יפצה אתכם ברגע האמת. אה, יש גם תשובות.
 
לילה היא חוויה מופלאה וייחודית, אך היא גם טומנת בחובה סכנות רבות. החוק הישראלי מחייב כל צוללן להצטייד בביטוח צלילה לפני שהוא מכניס ולו סנפיר למים. עם זאת, ביטוח הצלילה הבסיסי לא מכסה אתכם בכל מצב. אז כמה עולה ביטוח צלילה, איזה ביטוח צלילה תצטרכו לרכוש, אילו הרחבות מוצעות לכם ואיך תדעו שהביטוח שרכשתם באמת יפצה אתכם? כל התשובות לפניכם.

ביטוח צלילה – מרכיב ביטוחי נפרד לצוללנים בלבד

כל צולל מודע לסכנות בצלילה: השילוב עם סביבה הדורשת תלות באספקת חמצן עם סכנות הנובעות מעליה מהירה מדי (גם בעומקים יחסית נמוכים), יוצרים מצב המחייב מסלול ביטוח נפרד מביטוחים שכיחים כגון ביטוח נסיעות או ביטוח רפואי רגיל. למעשה, מאחר וגורם הסיכון כאן הוא גדול מהרגיל, ביטוח צלילה נרכש במנותק מביטוחים אחרים. כך, נהנים אלה שאינם צוללים מביטוח זול יותר, ולעומת זאת, אלה שכן צוללים, משלמים רק על התקופה בה הם אכן צוללים. בנוסף, ביטוח צלילה, בדומה לביטוח רכב, כולל מרכיב שהוא "ביטוח חובה" ומרכיבי רשות. מרכיבי הרשות הן תוספות שאינן כלולות בביטוח החובה ומאפשר למבוטח טיפולים וכיסויים נוספים.
למעשה, ביטוח צלילה מחייב שורה של טיפולים במקרה חירום, כמו הטסה לבית חולים שיש בו תא לחץ (בישראל קיים תא לחץ בבית חולים יוספטל באילת בלבד). לכן, מאחר והצרכים הם שונים ולא באים לידי ביטוי רק בהחזר תשלום לרופא כנגד קבלות, אלא ארגון הטסה במהירות האפשרית – יש צורך בביטוח מיוחד.

איפה אפשר לרכוש ביטוח צלילה וכמה זה עולה?

את ביטוח הצלילה הסטנדרטי שהוא בגדר חובה תוכלו לרכוש בכל מועדון צלילה, בעוד שאת ההרחבות לביטוח תוכלו לרכוש בחברות ביטוח שונות המציעות זאת. הביטוח עצמו תקף לשנה מיום הרכישה. מחיר הביטוח הבסיסי יכול להתחיל מ-60 שקלים לביטוח בן 5 ימים בלבד, ולהגיע עד לכ-250 שקלים לביטוח שנתי מורחב הכולל גם ביטוח בחו"ל.

כיצד תבחרו את ביטוח הצלילה הכי טוב עבורכם

קהילת הצוללנים הישראלית היא קהילה קטנה יחסית. אם צוללן אחד נתקל בשירות רע במיוחד מחברת הביטוח ממנה רכש ביטוח צלילה – השמועה תעבור מייד בין כל חבריו. לכן, הדרך הטובה ביותר לרכוש ביטוח צלילה טוב היא פשוט לשאול את חבריכם הצוללנים. כמו כן, כדאי לעבוד עם חברת ביטוח בעלת ניסיון פעיל בתחום ביטוחי הצלילה, כזו שמתמחה בתחום. בנוסף, כמו בכל ביטוח – בידקו, השוו ורק אז ביחרו בביטוח המתאים לכם.

לרכוש ביטוח צלילה או לא? המדינה כבר החליטה בשבילכם…

אז אם אתם רוצים לצלול, ההחלטה האם לרכוש ביטוח צלילה או לא אינה נתונה לשיקולכם, מאחר וכאמור, אתם מחויבים על פי חוק לרכוש ביטוח כזה. הנושא היחיד שנשאר בידיים שלכם הוא אילו מרכיבים נוספים להוסיף לביטוח הבסיסי שתרכשו. החדשות הטובות הן שקיימת כיום תחרות עזה בין חברות הביטוח השונות המוכרות ביטוח צלילה, וקיימים מוצרים מגוונים הכוללים גם רמות שירות שונות. למעשה, אם בעבר הייתם צריכים לפנות להתאחדות הישראלית לצלילה על מנת לרכוש ביטוח צלילה, מזה למעלה מעשור ניתן לרכוש ביטוח צלילה ממגוון מבטחים שונים, כגון חברת הפניקס, כלל ביטוח, הראל חברה לביטוח ועוד.

נוסעים לצלול בחו"ל? הרחיבו את ביטוח הצלילה שלכם

צוללנים רבים נהנים אולי מצלילה בחופי אילת וחופי הים התיכון, אבל רבים מאוד נוסעים ליעדי צלילה ברחבי העולם. ביטוח הצלילה הבסיסי לא תמיד מכיל כיסוי מספק בחו"ל, ולכן יתכן ויהיה כדאי לכם לרכוש הרחבה כתוספת נפרדת. קיימים מספר סוגים של כיסויי צלילה בחו"ל. כך למשל, ניתן לרכוש תוספות עבור הוצאות הצלה, חילוץ, פינוי, טיפול בתא לחץ,העברה, אישפוז והוצאות בדיקה לאחר אישפוז. ניתן להרחיב את הביטוח כך שיכלול כיסוי במקרה של מוות מתאונת צלילה או נכות תמידית מוחלטת מתאונת צלילה ואף להגביל את הסכום המרבי לכיסוי והפיצוי במקרה של מוות עקב תאונת צלילה.

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ30% במחיר הביטוח
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  הוזלנו ל-90% מהפונים את הפוליסה בצורה משמעותית

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • פנינה להב
  "תמיד זלזלתי בביטוח דירה, כי מה כבר יש לגנוב אצלי. באתר קראתי מאמר בשפה ברורה והשתכנעתי. כעבור שבוע פרצו לנו והרימו שלוש פלזמות. קיבלתי פיצוי של 4,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ג'קי פורת
  "תמיד חשבתי שביטוח חיים זה לזרוק כסף לכיס של חברת הביטוח. בפורטל היה מאמר שהסביר איך לגרום לביטוח לעבוד בשבילי. פניתי לסוכן הביטוח והוצאתי מחיר מוזל ב-1,400 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ברק יוסף
  "היה לי חוב גדול בביטוח הלאומי וניסיתי להתחמק מלשלם אותו. קראתי טיפים טובים באתר איך לעמוד על שלך מולם. ניגשתי אליהם ובפגישה אחת מחקתי כמעט 35% מהסכום!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורטל חלימי
  "עבדתי לפני הצבא במקום עם תלוש והורידו לי ביטוח לאומי. באתר קראתי שמגיע לי החזר. פניתי אליהם וקיבלתי החזר רטרואקטיבי של 2,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל