ביטוח צלילה – כל הטיפים לרכישת ביטוח צלילה

מזוודה ארוזה לחופשת צלילה

 ביטוח צלילה זול לכל מצב

העולם התת-ימי אוצר בחובו מטמונים טבעיים כמו אלמוגים, כוכבי ים ודגים צבעוניים. מי שלא מסתפק בצפייה בנשיונל-גי'אוגרפיק ומלביש סנפירים ובלוני צלילה, יודע בוודאי שהצלילה לא רק שהיא מופלאה וייחודית, אלא גם מסוכנת ולא צפויה, ממש כמו הים. בשל כך, מחייב החוק בישראל כל צוללן להצטייד בביטוח צלילה, אך חשוב לזכור כי הביטוח לא מכסה אתכם בכל מצב. לפני שאתם קופצים למים העמוקים, כדאי לברר איזה ביטוח צלילה אתם צריכים, אילו הרחבות מוצעות לכם, כמה זה עולה ואיך תדעו שהביטוח הזה באמת יפצה אתכם ברגע האמת. אה, יש גם תשובות.
 
לילה היא חוויה מופלאה וייחודית, אך היא גם טומנת בחובה סכנות רבות. החוק הישראלי מחייב כל צוללן להצטייד בביטוח צלילה לפני שהוא מכניס ולו סנפיר למים. עם זאת, ביטוח הצלילה הבסיסי לא מכסה אתכם בכל מצב. אז כמה עולה ביטוח צלילה, איזה ביטוח צלילה תצטרכו לרכוש, אילו הרחבות מוצעות לכם ואיך תדעו שהביטוח שרכשתם באמת יפצה אתכם? כל התשובות לפניכם.

ביטוח צלילה – מרכיב ביטוחי נפרד לצוללנים בלבד

כל צולל מודע לסכנות בצלילה: השילוב עם סביבה הדורשת תלות באספקת חמצן עם סכנות הנובעות מעליה מהירה מדי (גם בעומקים יחסית נמוכים), יוצרים מצב המחייב מסלול ביטוח נפרד מביטוחים שכיחים כגון ביטוח נסיעות או ביטוח רפואי רגיל. למעשה, מאחר וגורם הסיכון כאן הוא גדול מהרגיל, ביטוח צלילה נרכש במנותק מביטוחים אחרים. כך, נהנים אלה שאינם צוללים מביטוח זול יותר, ולעומת זאת, אלה שכן צוללים, משלמים רק על התקופה בה הם אכן צוללים. בנוסף, ביטוח צלילה, בדומה לביטוח רכב, כולל מרכיב שהוא "ביטוח חובה" ומרכיבי רשות. מרכיבי הרשות הן תוספות שאינן כלולות בביטוח החובה ומאפשר למבוטח טיפולים וכיסויים נוספים.