כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים שמאי רכב

תמונה של רכב יד שנייה ומחשבון לחישוב ערך הרכב

 שמאי רכב – המומחה שיקבע את שווי הרכב שלכם

מי שרכבו התנגש ברכב אחר בכיכר תנועה בוודאי יצא מהרכב ומלמל בדאגה: יא אללה, כמה זה הולך לעלות, הסיפור הזה. תאונת דרכים היא אירוע לא מתוכנן עם פגיעות לרכב, שלא לדבר על פגיעות פיזיות במקרה של תאונות קשות. על-מנת לברר את עוצמת הנזק, שולחת חברת הביטוח שמאי רכב מטעמה שקובע מה עלות התיקון של הנזק אשר נגרם לרכבכם, כדי שתוכלו לקבל פיצוי מחברת הביטוחלא כל אחד יכול למדוד את עוצמת הנזק במבט חטוף. שמאות רכב דורשת מיומנות מקצועית, אליה נדרש שמאי הרכב. אז במקרה שנקלעתם לתאונה או אם אתם נזהרים מראש, בדקו כאן מה עליכם לעשות כשתזדקקו להערכת שמאי רכב, איך לבחור שמאי, איך זה עובד והאם אתם זכאים לערער על קביעותיו. 

שמאי רכב יקבע את שווי הנזק שנגרם לכם במקרה של תאונה ואת שוויו לאחר שיפוץ 

תאונה היא סיוט נוראי לכל אחד מאיתנו – בין אם נפגעתם פיזית, פגעתם פיזית או אפילו "רק" דפקתם במקצת את הרכב. במקרה שהייתה לכם תאונת דרכים, ובתקווה שיש לכם ביטוח רכב, יהיה עליכם לפנות לחברת הביטוח שלכם ולבקש פיצוי על הנזקים שנגרמו לרכב. חברת הביטוח אינה מוסמכת לקבוע מה שווי הנזק שנגרם לכם, אם בכלל, ולכן היא תבקש מכם למנות שמאי רכב. שמאות רכב דורשת מיומנות מקצועית שעיקרה קביעת שווי נזקים והערכת עלות השיפוץ, ירידת ערך של רכב לאחר תאונה, העלאת ערך הרכב בעקבות שיפוץ או שיפור וגם מתן עדות מקצועית בבית המשפט במידת הצורך.
מעבר לבדיקת עלות תיקון הנזק של הרכב שנפגע, השמאי יבדוק גם האם הנזק נגרם בנסיבות המכוסות על ידי חברת הביטוח והאם נקטת בכל אמצעי הזהירות ובהגנות עליהן הצהרת מראש בפוליסה שלך. דוגמה לכך עשויה להיות במקרה בו נהגת תחת שיכרות למשל. במקרה זה חברת הביטוח עשויה לראות בך כנושא בחלק מן האחריות הביטוחית. מקרה אחר עשוי להיות נהיגה בכביש עם צמיגים שחוקים ועוד ועוד.