עלות יעוץ משכנתא פרטי

קבלת ייעוץ משכנתא פרטי

יועץ משכנתא פרטי יעלה לכם פחות מיועץ חינמי של הבנק!

מדוע לי בכלל ללכת ולשלם עבור שירות יעוץ משכנתאות פרטי חיצוני כאשר בכל בנק ובנק שאנחנו הולכים אליו, יש יועצי משכנתאות של הבנק שנותנים לי סקירה מלאה על כל האפשרויות שיש בפנינו? שאלה זו, נשאלת פעמים רבות על ידי זוגות צעירים אשר זו להם הפעם הראשונה בקניית דירה (ואולי גם עדיין קיימת בהם תמימות נעורים). התשובה לשאלה זו היא הפתגם העממי הידוע "אל תשאל את הספר אם אתה זקוק לתספורת"….

שהרי, כשם שאף ספר לא ימליץ לכם להישאר עם התסרוקת הנוכחית, שכן יש לו אינטרס מובהק שתשלמו לו כסף ותסתפרו, כך אף יועץ משכנתאות של בנק אלף לא יגיד לכם "לכו לבנק ב', יש שם עסקה טובה יותר".

אבל אם הערך המרכזי של יועץ משכנתאות פרטי הוא השוואה בין בנקים, אני יכול לעשות לבד, לא?

אכן ערך מרכזי של יועץ פרטי הוא היכולת לעשות השוואת מחירים בין בנקים, אבל זה אינו הערך היחיד. היתרונות המרכזיים של יעוץ משכנתאות פרטי הם:

 1. השוואה בין כל, אבל כל, הבנקים – אתם לא באמת תלכו לכל הבנקים, סביר שעל הקטנים כמו בנק איגוד או בנק ירושלים תוותרו, ואולי גם לא תלכו לכל האופציות של מזרחי טפחות, לאומי, הפועלים, דיסקונט, כי אין לכם סניף ליד הבית, ואולי תחמיצו אפשרות לקחת משכנתא חוץ בנקאית (יש דבר כזה).
 2. קבלת מחירים טובים יותר – כמו בכל מקרה שבו מישהו קונה הרבה יחידות, הוא מקבל הנחה. יועץ משכנתאות לרוב מייצר כח משמעותי מול הבנקים, כך שמספיק לנקוב בשמו כדי לקבל הנחה שעליה הסכים מראש עם הבנק. כח המיקוח של היועץ גדול יותר ולכן התמורה שאתם תידרשו לה בבנק, נמוכה יותר.
 3. בניית משכנתא לצרכים שלכם ולא של הבנק – האם באמת עדיף 25 שנה או 20 שנה? האם עדיף ריבית כזו או אחרת? עלות יעוץ המשכנתא נמוכה משמעותית מעלות הטעות שתעשו בבחירה של משכנתא שאינה מתאימה ליכולת ההחזר שלכם ולהון העצמי שיש לכם (הכסף שכרגע יש לכם בבנק). תפקיד יועץ פרטי חיצוני הוא להבין גם מה המסלול העדיף לכם. דמיינו שאתם קונים מכונית, אתם תרצו ללכת למבחר אולמות מכירה ותגלו שלא בכל אולם יש את כל המגוון וחלק מתמחים יותר ברכבי שטח ואחרים ברכבי סטיישן. לפני שתלכו לאולם, הגיוני שתתייעצו עם חבר שמבין במכוניות כדי בכלל להבין מה הכיוון שמתאים לכם. כך גם בעוד שכרגע ברור לכם שאתם צריכים משכנתא, סביר שאתם לא יודעים עדיין איזה סוג משכנתא הכי נכון לכם.
 4. יתרון אמיתי בהבנה שמביא למשכנתא מוצלחת יותר – קשה להסביר את זה, ולכן נשתמש בדוגמה הבאה שתמחיש לכם, וגם לצורך הבנה שלה דרוש טיפה ריכוז: יש מגבלות שונות על גובה משכנתא בריבית משתנה שהבנק מאפשר לכם לקחת. אם הריבית כרגע מאוד נמוכה, ייתכן ותרצו לקחת את כולה בריבית משתנה שהיא לרוב זולה יותר, אבל הבנק מפחד שהריבית תתחיל לגדול ואתם לא תוכלו לשלם את המשכנתא המאמירה, ולכן עשוי להגביל אתכם למשל לחמש שנים, כלומר בעוד חמש שנים הריבית תהפוך לקבועה. בנוסף הוא יכול להגביל אתכם לקחת רק 30% מהמשכנתא בריבית משתנה. יועץ משכנתאות עימו התייעצנו, הסביר לנו שניתן לקחת למעשה משכנתא גבוהה יותר ממה שאנחנו צריכים עם נקודת יציאה בעוד חודש וללא קנה. באופן כזה, ה 30% יהיה ממשכנתא של 2 מליון למשל ולא 1 מליון, אבל תהיה תחנת יציאה עוד חודש שבה נשלם חזרה את המליון שאיננו זקוקים להם. ככה בפועל קיבלנו מרכיב משכנתא משתנה שהוא 60% מכלל המשכנתא ולא 30%. זו כאמור דוגמה (טיפה מורכבת) שממחישה כי אפשר למצוא תנאים ולייצר מהלכים מורכבים שמשפיעים משמעותית על ההחזרה שתשלמו לבנק (במקרה הזה, בגלל שבתנאי ריבית נמוכה, ריבית משתנה היא משתלמת בהרבה, החיסכון יכול להיות כמה עשרות אלפי שקלים).
 5. יעוץ ראשוני הוא לרוב בחינם – חשוב מאוד שתרגישו נוח עם היועץ ותבינו את הערך שהוא מייצר לכם. רוב היועצים הרציניים, מציעים פגישה ראשונה ללא תשלום, כדי שתבינו מה האפשרויות שיש לכם ותראו אם אתם רוצים להמשיך איתם או לבד. חבל לוותר על הפגישה הזו, כי היא (לפחות אצל היועצים הפרטים הרצינים) איננה פגישת מכירה, אלא באמת פגישה שנועדה לסקור בפניכם את האפשרויות, אחרי שהבינו את הצרכים שלכם.

 

אז מהי עלות יעוץ משכנתא כזו?

העלות היא כאמור 0 שקלים לפגישה ראשונה של היכרות. לאחר מכן העלות תלויה בגובה המשכנתא שתיקחו. לרוב היא נגזרת מגובה המשכנתא הדרושה לכם וממורכבותה (אם אתם למשל "מסורבי משכנתא" זה עשוי לעלות יותר). אפשר לומר בצורה גסה שהעלות היא של כמה אלפי שקלים אבל באמת חשוב להבין מול היועץ שאתם בוחנים, האם העלות תרד מיד, או שהיא תבוא בצורת חיסכון של תשלומי המשכנתא. אנחנו סבורים לחלוטין שיועץ הגון יחסוך כסף רב לכל אחד מכם ולכן גם אם שילמתם לו כמה אלפי שקלים, סביר שזה תשלום שיגיע מתוך כספי המשכנתא שתקבלו מהבנק (כלומר לא צריך להוציא מן הכיס) ויהווה למעשה חיסכון של עשרות אלפי שקלים במקביל. בבדיקה שערכנו על עלות ייעוץ משכנתא לבית שמחירו 4 מליון שקלים, העלות הממוצעת בקרב מספר יועצים הייתה עשרת אלפים שקלים. החיסכון שנבע מהעלות, מבדיקה ראשונית, נע בין מאה אלף שקלים למאתים וחמישים, בהנחה שתרחישים מסויימים יתקימו (שינוי צפוי בגובה הריבית) ובהשוואה של ריבית שהיועצים השיגו מול ריבית שהשגנו לבד בפניה לבנקים (אך לפני התמקחות).

מי לא צריך לקחת יועץ משכנתא

למען האמת, תפקיד יועץ המשכנתאות איננו כה מורכב, ולא נכון לומר שכל אחד מאיתנו צריך. אם אתם כלכלנים, או רואי חשבון במקצוע ואם יש לכם זמן לבדוק לפחות 6 בנקים שונים, ייתכן מאוד שתוכלו להשיג את אותם היתרונות שמשיג יועץ המשכנתאות. זאת מפני שיש לכם את הכלים המקצועיים לנתח את החלופות השונות. אמנם נכון שלא תקבלו את ההנחות שמשיג היועץ בזכות זה שהוא מרכז כוח קנייה. בכל מקרה מומלץ בחום ללכת לפגישה הראשונית, ולו כדי להבין במה כדאי לכם להתמקד בניתוח הכלכלי שתעשו בעצמכם, שהרי גם אם אתם כלכלנים, אין חכם כבעל נסיון.
לקריאה נוספת בדקו המאמרים על  יעוץ משכנתא או חדדו את ההבדלים בין משכנתא לדירה ראשונה אל מול משכנתא לדירה שניה.

 גלו מה המשכנתא הכי טובה שאתם יכולים להשיג, באתר ותוכלו פעמים רבות להשיג תנאים טובים יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה בנקים למשכנתאות ויוצר כך תחרות. מלאו את פרטיכם כעת!

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל