משכנתא לדירה שניה

דגם של בית בכפות הידיים

כל מי שנרטב מהגשם יודע שתמיד טוב שיהיה לו גג מעל הראש, אבל בעוד רובנו מסתפקים בדירה אחת (שגם אותה לא קל לקנות או לשלם עליה שכירות) יש אשר רוכשים דירה שנייה אשר משמשת לרוב למטרות השקעה, אם למכירה או להשכרה ואם לטובת שימוש עתידי לדור הצעיר. אבל גם דירה שנייה מלווה במשכנתא, שנקראת בפשטות משכנתא לדירה שנייה. מה זה אומר בעצם?

 

מהי משכנתא לדירה שנייה

משכנתא לדירה שנייה הינה משכנתא אשר נלקחת עבור דירה אחרת או נכס נדל"ני אחר מהדירה אשר ברשותכם ואשר בה אתם גרים. משכנתא לדירה שנייה יכולה להיות גם משכנתא רגילה מהבנק למשכנתאות, בתנאי שחצי משווי הדירה השנייה מגיע מהלווה עצמו. כדאי לזכור כי כאשר יש עדיין לשלם על משכנתא ראשונה, תנאי המשכנתא השנייה עלולים להיות מורכבים יותר. ולכן רצוי ליצור קשר עם יועץ משכנתאות מוסמך בכדי לקבל חוות דעת יותר מפורטת לגבי ההזדמנויות שלכם.

זיכויים והגבלות

ההגבלים של בנק ישראל קובעים כי אין הבנקים רשאים לתת משכנתא לדירה שנייה בשיעור העולה על 50 אחוזים משוויה של הנכס. לכן, כאמור, על הלווה לספק בעצמו לפחות חמישים אחוזים מהנכס. כל זאת אמור בנוגע לרכישת דירה להשקעה, כלומר דירה שיניה. בכל הנוגע למעבר לדירה חדשה יותר או גדולה יותר, קרי משכנתא למשפרי דיור, ניתן לקבל מימון בשווי של עד 70 אחוזים מהנכס, ובדירה ראשונה המימון המקסימלי עומד על 75 אחוזים (קראו על משכנתא לדירה ראשונה).

במשכנתא לדירה שנייה הבטוחות להחזר גבוהות יותר, ולכן ייתכנו גם הקלות של הבנק בתנאי המימון. בשל כל זאת, יש להתחשב גם בשיעור הריבית הגבוהה ובסיכויים להחזר החודשי של המשכנתא, כך שמשכנתא לדירה שנייה מומלצת למי שהכנסתו החודשית גבוהה מספיק על-מנת להרשות משכנתא לדירה להשקעה. בכל מקרה, במקרה של שכירות של הדירה אשר נרכשה, יוכל התשלום החודשי משוכרי הדירה לשלם את ההחזר החודשי של המשכנתא.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל