משכנתא דולרית

הסכם משכנתא דולרית

דולרים ירוקים עם תמונתו של ג'ורג' וושינגטון מתנוססת עליהם הם משוש נפשו של כל אדם כמעט, אבל האם הם טובים גם בישראל ללקיחת משכנתא? מסתבר שכן. קוראים לזה משכנתא דולרית, ובעזרתה אפשרת לשלם גם על משכנתא לפי שער הדולר. אז מה זה אומר בעצם ומה היתרונות והחסרונות של משכנתא דולרית? * מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא מוסמך לפני לקיחת משכנתא

 

מה זה משכנתא דולרית

משכנתא דולרית היא משכנתא אשר יתרת החוב והתשלומים החודשיים שלה מתעדכנים לפי שער הדולר וריבית הליבור. ריבית הליבור וההצמדה לשער הדולר הם גורמים אשר משפיעים על המשכנתא הדולרית, כאשר ריבית הליבור נועדה לחישוב ריבית בהלוואות דולריות וכמה שתהיה יותר גבוהה, כך יגדל התשלום החודשי. הריבית מושפעת מציפיות השוק ומריביות של בנקים מרכזיים בעולם, שהרי ריבית ליבור הינה ריבית בינלאומית אשר נקבעת במסחר בין בנקים בעולם. הגורם השני להשפעה על המשכנתא הדולרית הוא שער הדולר, אשר גודלו משפיע בהתאם על החוב לבנק. יתרת ההלוואה וההחזר החודשי מושפעים באופן ישיר משער הדולר אשר נקבע ביום התשלום ובהשוואה לשער הדולר בעת לקיחת ההלוואה.

היתרונות והחסרונות במשכנתא דולרית

ללקיחת משכנתא דולרית ישנם יתרונות, אולם לצידם קיימים גם חסרונות. כדאי לקחת משכנתא דולרית במועד בו הריבית נמוכה באופן יחסי, או-אז ההחזר החודשי יהיה נמוך אף הוא באופן יחסי. מעבר לכך, יש להתחשב בכך שניתן לבטל את המשכנתא ללא קנס ועמלות בכל עת בפירעון מוקדם.

 לעומת זאת, כדאי לזכור כי ההחזר החודשי עלול לגדול באופן משמעותי במקרה של פיחות בשערו של השקל הישראלי או בעלייה בריבית בחו"ל (מה שלאו דווקא עלול לקרות בהלוואות ארציות), לכן כדאי גם לבדוק כי לא צפוי בעתיד הקרוב שינוי במרווח על ריבית הליבור, שבעצמה (כמו גם שער הדולר) עלולה להשתנות מידי פעם. בשורה התחתונה, הלוואה דולרית מומלצת למי ששוכר הכנסות צמודות לדולר או ליורו, ויש להתחשב בשינויים אפשריים בשער הדולר ובריביות.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל