תכנון אשראי ובטחונות

בעל עסק שמח אחרי פגישה בנוגע לתכנון אשראי עסקי

כל חברה עסקית, בין אם מדובר בעסק שכונתי קטן או חברה בינלאומית גדולה, תלויה בגורמים רבים אשר משפיעים על רמת הרווחים החודשית שלה. הגורמים האלו יכולים להיות קשורים לעונתיות, מצב כלכלי במדינה, משברים ביטחוניים ופוליטיים, שינוי טעם הלקוחות, כניסת מתחרים נוספים לשוק ועוד.

למעשה, אם בצד ההוצאות ישנם סעיפים מסוימים שהינם קבועים וישנו קושי לשנות אותם בטווח הקצר (חשמל, ארנונה, משכורות, רכישת ציוד, התחייבויות בפני ספקים), הרי שצד ההכנסות לעיתים תנודתי לחלוטין ויכול להגיע אף למינימום האפשרי. כל זה מגדיל את החשיבות של תכנון כלכלי שימנע מצבים פיננסיים בעייתיים ופשיטות רגל.

תכנון אשראי

מומלץ מאד שכל עסק יעסיק עובדים מקצועיים אשר עוסקים בהנהלת חשבונות, תזרים מזומנים ותכנון פיננסי לטווח הקצר והארוך. במידה וישנו מידע, כי יש צורך לרכוש ציוד בעוד תקופה של שנה לדוגמא, יש לעשות חישובים לגבי רמות ההכנסה הנדרשות עד לתקופה זו, כדי לא להיקלע למצוקת אשראי. בנוסף לכך, כדאי תמיד לשמור על גמישות מקסימאלית ברמת ההוצאות, למשל, העסקת עובדים זמניים ועונתיים לתקופות עמוסות, הסכמים קצרי טווח בלבד מול ספקים ונותני שירות אחרים וכ"ו.

יש לציין, כי אמנם אין לעסק את היכולת לחזות באופן מדויק, מה יהיו ההכנסות שלו, אבל ישנה אפשרות לעשות הערכה לפי התקופות הקודמות. בעזרת אנשי מקצוע, ניתן לעשות את החישובים הסטטיסטיים הנדרשים ולהביא את החברה למצב של איזון תקציבי בתקופות אלו.

גם אם הסיטואציה בפועל היא רחוקה מהתחזיות של אנשי מחלקת ניהול החשבונות, ישנה תמיד אופציה לפנות לבנק ולבקש אשראי תוך כדי הצגת מסמכים כספיים על התנהלות החברה. כאשר הבנק רואה, כי הפעילות בעסק נעשית בצורה מסודרת מבחינה כלכלית, ישנו סיכוי גדול יותר שהוא יאשר הלוואה בסדר הגודל שהחברה זקוקה לו.

תכנון בטחונות

הביטחונות של החברה, כמו גם האשראי, גם הם צריכים להתחלק לטווח קצר וארוך, כאשר ביטחונות לטווח קצר כמו צ'קים דחויים, חובות של ספקים, הזמנות עתידיות, יכולים לכסות את הצורך באשראי לטווח קצר. לעומת זאת, ביטחונות כגון נכסי נדל"ן וציוד מכאני כבד, יכולים לשמש כביטחונות כנגד הלוואות בנקאיות ארוכות טווח, לדוגמא. בכל אופן, לפני שבעל העסק מגיע לבנק בבקשת אשראי, טוב יעשה אם יכין דו"חות מסודרים על התנהלות החברה מבחינת אשראי וסוגי הביטחונות הקיימים ברשות החברה.

אנו בפורטל המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מעוניינים לתת מידע רלוונטי לבעלי עסקים חדשים וקיימים וליזמים הפוטנציאליים, כדי שיוכלו לעשות החלטות עסקיות נכונות יותר במהלך פעילות החברה. בנוסף לכך, מטרתנו היא לקשר בין בעלי העסקים לאנשי מקצוע וגופים שעוסקים במתן ייעוץ עסקי. פנה אלינו כבר היום וקבל את כל האינפורמציה ללא שום עלות או התחייבות.

אם כן, במידה ויש לך שאלות נוספות, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

למה אנחנו?

 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • יאיר בן אבי 10.10.2016
  "גם עסק קיים צריך דחיפה, אבל זה לא כזה קל. באתר הראו לי דרך פשוטה לקבל הלוואה מגופים עסקיים שונים. בישיבה מול האתר הגאוני הזה קיבלתי הלוואה לעסק בתנאים מעולים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • דגנית חרוסקי 4.4.2016
  "החלטתי לרכוש עסק קיים אבל הייתי צריכה מזומנים. אחרי שהבנק דחה אותי, נעזרתי באתר ופניתי לגופים אחרים. אישרו לי הלוואה בתנאים נוחים בתוך שעות ספורות!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • נדיה יששכר 1.7.2015
  "חיפשתי הלוואה בנרות ולא ידעתי למי לפנות. במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי את כל המידע, כולל מאגר מעודכן של גופי הלוואה. שלחתי פנייה והשגתי הלוואה לעסק בתנאים משלמים במיוחד"
  צלמית תמונת פרופיל