תוכנית עסקית לגיוס אשראי

נשות עסקים בפגישה

כדי לגייס אשראי לעסק חשוב להכין תוכנית עסקית, בין אם מתכננים להקים עסק חדש ובין אם זקוקים לאשראי לעסק קיים. תוכנית עסקית היא מסמך מפורט הכולל תיאור של אופי העסק ומטרותיו, ניתוח הסביבה העסקית בה החברה מתחרה כולל ניתוח מתחרים, הגדרת קהל יעד, אסטרטגיית מכירות ושיווק, תחזית ורקע פיננסי כולל פתרונות מימון ואשראי, צפי הכנסות ודוח רווח והפסד צפוי.

התוכנית חייבת לכלול מודל עסקי מפורט ומסודר לתיאור ההוצאות וההכנסות הצפויות של העסק לאורך זמן, וכן תזרים מזומנים צפוי ותהליך החזר השקעה. כאשר עסק מעוניין לקבל הלוואה, אשראי עסקי או פתרון מימון אחר, עליו להציג את התוכנית העסקית העדכנית שלו, כך הגוף המממן יכול להבין את צרכי העסק, להתאים עבורו פתרונות אשראי מתאימים ולסייע לו להצליח.

לקריאה בנושא גיוס אשראי לעסקים מבנקים- לחצו כאן.

כתיבת תוכנית עסקית לגיוס אשראי

לכתיבת תוכנית עסקית נדרש ניסיון רב וידע כלכלי וחשבונאי, לכן מומלץ לכתוב את התוכנית בעזרת אנשי מקצוע המתמחים בכך. תוכנית עסקית הכתובה באופן מקצועי, מפורט וברור, וכוללת מודל עסקי, מאפשרת ליזם לגייס בקלות את האשראי הנחוץ לו. חשוב לדעת כי כאשר פונים לבנקים, לחברות מימון חוץ בנקאיות ולקרנות מימון שונות, ביניהן הקרן החדשה לסיוע בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים, יש להגיש תוכנית עסקית מפורטת, בלעדיה העסק לא יוכל לגייס את האשראי הנחוץ לו.

מבנה סטנדרטי של תוכנית עסקית

כדאי לדעת כי ישנם מספר סוגים של תוכניות עסקיות, יש הבדל בין כתיבת תוכנית עסקית לצרכי גיוס הון ממשקיעים לבין תוכנית לשיפור ביצועים או לגיוס אשראי. כאשר כותבים תוכנית עסקית לגיוס אשראי יש לכלול פרק תמצית מנהלים, פרק אודות החברה ומוצריה או שירותיה, וכן פרקים כגון סקירת שוק, תכנון אסטרטגי, תוכנית עבודה ופירוט הנכסים בבעלות החברה. הפרק המהותי והחשוב ביותר לצרכי גיוס אשראי עוסק במודל העסקי וכולל בין השאר היקפי פעילות, צפי מכירות, היקפי השקעה, בחינת אפשרויות מימון, דוח רווח הפסד לשנים הקרובות, תזרים מזומנים לפי ציר זמן ועוד.

את התוכנית העסקית מציגים בפני הבנק או הגוף אליו פונים בבקשה לגיוס אשראי, הגוף הממן בוחן בקפידה את התוכנית העסקית על מנת לקבל החלטה בנושא. התוכנית העסקית מאפשרת לגוף הממן לבדוק את רצינות ומקצועיות החברה ולהציע לעסק פתרונות אשראי מותאמים לצרכיו.

לכתיבת תוכנית עסקית לגיוס אשראי ולקבלת פתרונות מימון ואשראי בהתאמה לצרכי העסק, השאירו פרטים באתר וצוות היועצים מומחים של פורטל מידע- המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יחזור אליכם בהקדם. אנו מסייעים לעסקים בכל הארץ לגייס אשראי בתנאים מועדפים ומשתלמים, נשמח לסייע גם לכם. הייעוץ הראשוני הינו ללא עלות וללא התחייבות.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הייעוץ העסקי המובילות בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 70% מהגולשים שלנו מצאו יועץ בעזרת האתר

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • גולן שרעבי
  "העסק החדש שלי כמעט קרס. ברגע האחרון פניתי לייעוץ מקצועי ובלתי תלוי באתר. גם הצלתי את העסק שלי וגם חסכתי כמעט 4,000 שקלים בשנה אחת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • לימור נחמיאס
  "ליווי עסקי הוא אבן דרך בבניית עסק ובשמירה על יציבותו. קיבלתי הרבה טיפים מהמומחים באתר וייעול ההתנהלות הכלכלית שלי גרמה לי להגביר את המכירות בכ-17% תוך שלושה חודשים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהב אלמוג
  "בשוק כל יועץ לוקח סכומים לא הגיוניים ויוצא שאתה עובד בשביל לשלם לו. במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית נותנים ללא עלות מידע שלא יסולא בפז. עד כה חסכתי כ-7,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אלינור בן אברהם
  "השוק מוצף מידע מוטה ולפעמים מטעה. המידע שמומחי האתר מספקים הוא אובייקטיבי לחלוטין. באמצעות מומחה מטעמם הוצאתי את העסק מהקשיים
  צלמית תמונת פרופיל