פתיחת עסק

קוביות עם האותיות loan

ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים, מעוניינים לפתוח עסק חדש וליהנות מחברה מצליחה ומשגשגת, ומהגשמת חלום. יש שכירים המעוניינים להפוך לעצמאים, הם נוטלים סיכון רב, אך יש באפשרותם להרוויח יותר וליהנות מעצמאות כלכלי. גם צעירים רבים מעוניינים אחרי הצבא או בסיום הלימודים, לפתוח חברה חדשה וליהנות מעסק מצליח.

עם זאת, פתיחת חברה כרוכה באתגרים לא פשוטים, בהתמודדות עם ביורוקרטיה מתישה ובקבלת החלטות חשובות. יש לפתוח תיקים ברשויות המס – מס הכנסה ומע"מ, לבחור רואה חשבון, להחליט על מיקום העסק ושמו, וברוב המקרים היזם נדרש להביא כסף מהבית ולמצוא גם פתרונות מימון ואשראי בתנאים נוחים שיאפשרו לו להצליח.

בחירת מסגרת הפעילות העסקית

הקמת חברה חדשה מחייבת אתכם לבחור את מסגרת הפעילות העסקית, זו משימה פשוטה למדי, אך כדאי לקבל את ההחלטה בעזרת אנשי מקצוע מנוסים כגון רואה חשבון או יועץ עסקי. יש שלוש אפשרויות עיקריות לפתיחת חברה:

 • עוסק פטור – מתאים לעסקים קטנים שמחזור המכירות השנתי הצפוי שלהם הוא עד 100,000 ₪. עוסק פטור אינו רשאי לקזז מע"מ, עליו להנפיק קבלה לאחר קבלת תגמול עבור עבודתו או השירות שהוא מציע.
 • עוסק מורשה – מתאים לבעלי מקצועות חופשיים בתחומים שונים ולעסקים שצפי ההכנסות השנתי שלהם גדול מ-100,000 ₪. עוסק מורשה חייב להנפיק חשבונית מס כנדרש בחוק, ולאחר קבלת התגמול עליו להנפיק גם קבלה, ניתן לקזז מע"מ.
 • חברה בע"מ – פתיחת חברה בע"מ מעט מורכבת יותר, זו ישות משפטית העומדת בפני עצמה, כאשר בעלי החברה אינם אחראים במישרין להתחייבויות השונות של העסק. יש להקפיד על ניהול חשבונות כפול כנדרש בחוק, באמצעות מנהל חשבונות ורואה חשבון מוסמך.

רישום העסק ברשויות השונות

לאחר בחירת מסגרת הפעילות העסקית יש לרשום את העסק ברשויות השונות, תחילה ברשויות המס. יש להתחיל במשרדי מע"מ על מנת לרשום את העסק החדש, יש להגיע לסניף אליו משתייכים. מומלץ להכין מסמכים מראש בהתאם למסגרת הפעילות העסקית, לרבות מסמכים המעידים על פתיחת עסק, חוזה שכירות, אישור על חשבון בנק, ויש למלא טופס רישום.

לאחר רישום העסק במע"מ, יש להגיע למשרדי מס הכנסה, אין צורך להילחץ מכך. פתיחת תיק במס הכנסה אורכת זמן קצר, חשוב להגיע עם כל המסמכים הנדרשים להקמת חברה, באתר של רשות המסים ניתן למצוא טפסים להורדה ויש למלא אותם על פי ההנחיות ולצרף מסמכים רלוונטיים.

דיווח לרשויות

החוק בישראל מחייב רק חברה בע"מ לבצע הנהלת חשבונות כפולה על ידי מנהל חשבונות ורואה חשבון. עוסק פטור או מורשה יכול לטפל בהנהלת חשבונות ובדיווחים לרשויות המס בעצמו, אך מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מנוסים כדי להימנע מטעויות ומבעיות מיותרות.

לכן, כדאי לבחור רואה חשבון מקצועי ומנוסה המלווה את היזם ומסייע לו בדיווחים הנדרשים לרשויות המס ובייעוץ מקצועי בקשת רחבה של נושאים נוספים, לדוגמה תיאום מס, החזרים, ביטוח לאומי ועוד.

פתיחת חברה בעזרת יועץ עסקי

הקמת חברה כרוכה לרוב בחששות רבים ובלחץ, יש לטפל בהליכי הרישום מול הרשויות השונות, לבחור מקום למשרד, להתחייב להוצאות רבות כמו רכישת כלי עבודה, ריהוט וציוד משרדי, שכר דירה למשרד, כוח אדם וכיוצא בזה. כמו כן, יש לדאוג לפתרונות מימון נחים עם ריבית אטרקטיבית וכמובן לנהל את העסק נכון, כולל שיווק, פרסום וניהול עובדים.

כדי לפתוח עסק נכון ולהימנע מהסטטיסטיקה המוכיחה כי רוב העסקים נסגרים לאחר כשנה בלבד, מומלץ לפנות ליועץ עסקי מנוסה המלווה את היזם לכל אורך הדרך ומסייע לו לבנות תוכנית עסקית, לנהל תזרים מזומנים, למצוא מימון משתלם ועוד.

היועצים של מידע – המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, מסייעים ליזמים רבים לפתוח חברות חדשות ולהצליח. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם כדי לסייע גם לכם להגשים חלום ולהקים חברה מצליחה ומשגשגת.

הלוואות נוספות שיכולות לעניין אתכם:

הלוואות בערבות המדינה

הלוואה לעסק קיים

קרן BDSK בערבות המדינה

למה אנחנו?

 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים
 • פריסת תשלומים
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • נעמה פורר 6.10.2014
  "אין לתאר כמה קשה להשיג הלוואה לעסק חדש, אבל מסתבר שידע זה כוח. הקריאה באתר העשירה אותי במידע ועימו פניתי לקבלת הלוואה. מיותר לציין שהשגתי הלוואה בתנאים טובים במיוחד"
  צלמית תמונת פרופיל
 • שלום כהן 6.6.2016
  "המומחים של האתר הצליחו לשפר לי את ההצעה הטובה ביותר שקיבלתי להלוואה להקמת העסק שלי"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעקב פיטר 8.2.2016
  "כשפותחים עסק צריך תזרים מזומנים גבוה, אבל הבנקים לרוב לא משתפים פעולה. מומחי האתר פרשו בפניי מאגר רחב, מתוכו בחרתי כמה הלוואות בתנאים משתלמים יותר והצלחתי לחסוך הון בעמלות!"
  צלמית תמונת פרופיל