הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה

אדם מקבל הלוואה מהקרן החדשה להקמת עסקים קטנים ובינוניים

עסקים קטנים ובינוניים מהווים כ-99% מכלל העסקים בארץ, הם מהווים את מנוע הצמיחה של המשק הישראלי, וחשובים ליצירת מקומות עבודה חדשים וליציבות כלכלית. למרות החשיבות הרבה של העסקים הקטנים והבינוניים הם מתמודדים עם קושי בהשגת אשראי מבנקים, לכן המדינה החליטה להקים את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים שאחראית בין השאר על ניהול הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה.

הקרן החדשה למתן הלוואות לעסקים קטנים ועסקים בינוניים

יותר מעשור פעלה קרן הלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה, לאור הפעילות המוצלחת ובשל הקשיים בהשגת אשראי בנקאי, הוחלט להרחיב את פעילותה הקרן ולהגדיל את היצע האשראי לעסקים קטנים ובינוניים. בחודש אפריל 2016 החלה לפעול הקרן החדשה למתן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, הקרן החדשה החליפה את הקרן הקודמת, וכדי להגדיל את היצע האשראי לעסקים הוחלט להרחיב את מקורות המימון, ובנוסף לכספי הבנקים גויסו גם כספי גופים מוסדיים כגון קרנות פנסיה וחברות הביטוח.

מסלולי הלוואות דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים

הקרן החדשה למתן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה פועלת בשלושה מישורים עיקריים: הלוואות להקמת עסקים חדשים, מימון הון חוזר ומסלול השקעות בעסקים קיימים.

בנוסף, הקרן מציעה הלוואות אטרקטיביות ליצואנים ולתעשיינים, מסלול השקעות בתעשייה מיועד רק לעסקים בינוניים בעלי ותק של לפחות 3 שנים.

תנאי ההלוואות דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה הם:

 • עסק בהקמה – הלוואות עד 500,000 ₪ לתקופה של עד 5 שנים.
 • עסק קטן עם מחזור מכירות עד 6.25 מיליון ₪ – הלוואות עד 500,000 ₪ לתקופה של עד 5 שנים.
 • עסק קטן עם מחזור מכירות מעל 6.25 מיליון ₪ – הלוואות בגובה עד 8% ממחזור המכירות בשנה הקודמת להגשת הבקשה.
 • עסק בינוני – הלוואות עד 8% ממחזור המכירות בשנה הקודמת להגשת הבקשה.
 • יצואן – הלוואות בגובה עד 12% ממחזור המכירות השנתי.

במסלולי ההלוואות הכלליים ניתן לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים, בריבית כמקובל בשוק להלוואות דומות, לתקופה של עד 5 שנים. ישנה אפשרות לדחיית תשלומי החזר ההלוואה (גרייס) לתקופה של 6 חודשים.

תנאי סף לקבלת ההלוואה

כדי לקבל הלוואה דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה יש לעמוד בדרישות הסף שנקבעו על ידי המדינה, כגון:

 • מחזור מכירות שנתי עד 100 מיליון ₪ (עסק קטן – מחזור מכירות עד 25 מיליון ₪, עסק בינוני – מחזור מכירות שנתי של 25-100 מיליון ₪).
 • אין לעסק חובות לרשויות המס.
 • חשבונות בנק של העסק וחשבון הבנק של בעלי המניות ללא הגבלה ו/או עיקולים.
 • העסק לא מצוי בהליך כינוס נכסים, הסדר נושים וכדומה.

במסלול השקעות בתעשייה ניתן לקבל הלוואות מהקרן לעסקים קטנים ולעסקים בינוניים בערבות המדינה לתקופה של עד 12 שנות אשראי, עם אפשרות לגרייס לתקופה של עד 6 חודשים. סכום ההלוואה המקסימלי במסלול השקעות בתעשייה הוא הנמוך מבין 15% מהמחזור השנתי של העסק ו-90% מסך ההשקעה הנדרש. במסלול זה זכאים רק עסקים בעלי ותק של לפחות 3 שנים בעלי מחזור מכירות שנתי של 25 ל-100 מיליון ₪.

ייעוץ וליווי לשיפור הסיכויים לקבלת ההלוואה מהקרן החדשה

את הבקשה לקבלת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה יש להגיש לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן. נציגי הגוף המתאם בוחנים את הבקשה והמסמכים המצורפים ומתאמים פגישה בעסק. במידה ועוברים את השלב הראשון הטיפול מועבר לאחד הבנקים שזכו במכרז של הקרן, ולאחר מכן ועדת האשראי מחליטה על אישור ההלוואה ותנאיה.

כדי לשפר את הסיכוי לקבלת הלוואות לעסקים מקרנות מדינה מומלץ לפנות ליועצים של פורטל מידע, אנו נסייע לכם למלא את הטפסים, להכין תוכנית עסקית ולהגיש בקשה מסודרת. במידת הצורך נסייע לכם לגייס את האשראי מקרנות אחרות או נדאג עבורכם להלוואה אטרקטיבית ממקורות מימון נוספים. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

למה אנחנו?

 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • הילה מרשק 13.7.2016
  "ידעתי שיש הלוואות ממש טובות בערבות מדינה, אבל לא ידעתי איך משיגים אותן. באתר למדתי שגם אני זכאית, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ובעזרת מי
  צלמית תמונת פרופיל
 • גיא לוטן 22.5.2016
  "הבנק אישר הלוואה אבל רצה ריבית קטלנית. מומחי האתר האירו את עיניי והסבירו שאני יכול להיעזר בקרן שתומכת בעסקים קטנים בערבות המדינה. רק מהעצה הזאת חסכתי מאות אלפי שקלים
  צלמית תמונת פרופיל
 • פזית ינאי 18.6.2015
  "רציתי להזניק את העסק שלי קדימה אבל לא היה לי תקציב. בפורטל קיבלתי את כל המידע על הלוואות לעסקים. בזכות זה הצלחתי להשיג הלוואה בריבית שפויה, והצלחתי להרים את העסק
  צלמית תמונת פרופיל