הלוואה לעסק ותיק

אישה חותמת על טופס הלוואה לעסק ותיק

כל עסק זקוק לפתרונות מימון ואשראי לצורך מימון הון חוזר, להשקעות, לרכישת מלאי ולהרחבת הפעילות העסקית. לאחר הרפורמה שהונהגה בענף ההלוואות בישראל הרגישו עסקים ותיקים הקלה בקבלת אישור להלוואות, בעוד עסקים קטנים ובינוניים חדשים עדיין סבלו ממצוקת אשראי, זו גם אחת הסיבות מדוע המדינה החליטה על הקמת הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

קרנות מימון, בנקים מסחריים וחברות מימון חוץ בנקאי – כל אלו ועוד מציעים הלוואות לעסקים בכל הארץ למגוון מטרות ובתנאים שונים. כאשר בוחנים את ההלוואות שניתנו בשנים האחרונות ניתן לגלות כי עסקים ותיקים זוכים לרוב ההלוואות מהגופים הפיננסיים השונים. הסיבה לכך היא שעסק ותיק יכול להציג היסטוריית אשראי תקינה, והוותק שלו בענף מוכיח לרוב על ניהול תקין ומקצועי של העסק, הצלחה עסקית ומקצועית, לכן החשש להעניק לו הלוואה נמוך יותר.

הלוואות בערבות המדינה לעסק ותיק

אלפי עסקים קיבלו עד היום הלוואות מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, הקרן מציעה 3 מסלולי הלוואות עיקריים:

 • מסלול עסקים בהקמה המיועד ליזמים המתכננים להקים עסק חדש וזקוקים להלוואה נוחה.
 • מסלול השקעות המיועד לעסקים קיימים בעלי ותק בענף, בהתאם לתנאי הסף שהקרן קבעה.
 • מסלול הון חוזר המיועד לעסקים הזקוקים להלוואה אטרקטיבית כדי לגשר על הפער בין הכנסות להוצאות.

כדאי לדעת כי החשב הכללי במשרד האוצר פרסם לאחרונה דו"ח מקיף על ההלוואות שניתנו על ידי הקרן לעסקים קטנים ובינוניים. מניתוח הנתונים עולה בין השנים 2016 עד 2018 הקרן העניקה הלוואות בסך 3.4 מיליארד ₪, ביותר מ-7,700 הלוואות. רוב ההלוואות ניתנו לעסקים קטנים בריבית נמוכה משמעותית מהריבית הממוצעת שהבנקים מציעים לעסקים.

כמו כן, הנתונים שפרסם החשב הכללי גילו כי נציגי ועדת האשראי והגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מעדיפים לאשר הלוואות לעסקים ותיקים. כ-40% מההלוואות ניתנו לעסקים לצורך מימון הון חוזר, כ-35% מההלוואות ניתנו לעסקים לצורך צמיחה וניהול שוטף, כ-11% מההלוואות נועדו לצורך השקעה בעסק וכ-14% בלבד מההלוואות ניתנו ליזמים לצורך הקמת עסק חדש. כלומר, ועדת האשראי של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מעדיפה לאשר הלוואה לעסק ותיק בגלל הפוטנציאל העסקי והסיכון הנמוך יותר באופן משמעותית בהשוואה לסיכון הרב כאשר נותנים הלוואה לעסק קטן וחדש.

חשוב לציין כי מדי שנה מוקמים עשרות אלפי עסקים חדשים, בעיקר עסקים קטנים ובינוניים, אך מרביתם אינם מצליחים לשרוד את השנה הראשונה. זו הסיבה מדוע גופים פיננסיים ומנהלי קרנות המימון בערבות המדינה מעדיפים לאשר הלוואה לסיוע לעסק ותיק.

כדאי לדעת כי אחד מתפקידי הכלכלנים של הגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה הוא לבדוק את מצבו הפיננסי של העסק, הם גם בוחנים את היסטוריית האשראי כמו החזר הלוואות שהעסק נטל מבנקים ומגופים אחרים, חריגה ממסגרת האשראי, עמידה בתשלומים ועוד. מאחר ולא ניתן לבדוק את ההיסטוריה הפיננסית של עסק חדש או צעיר, ועדת האשראי נוטה לאשר בעיקר הלוואות לעסקים הקיימים ובעלי ותק בתחום פעילותם.

מדוע עסקים ותיקים זוכים ליתרון במתן הלוואות?

לעסק ותיק יש יתרון משמעותי בקבלת אישור להלוואה מכל הגופים הפיננסיים, כולל קרנות מימון בערבות המדינה. היתרונות לעסק ותיק במהלך הבדיקות המבוצעות על ידי הגופים הפיננסיים השונים הם:

 • מחזור מכירות שנתי מבוסס – עסק ותיק שומר בדרך כלל על מחזור מכירות קבוע או מחזור ההולך וגובר עם השנים, לכן הגופים הפיננסיים אינם חוששים להעניק לו הלוואה ורמת הסיכון עבורם נמוכה יחסית.
 • קהל לקוחות עקבי – עסק ותיק ביסס את מעמדו בתחום בו הוא מתחרה, ולרוב יש לו קהל לקוחות עקבי ונאמן, וביכולתו לפרוע את ההלוואה שניתנה לו.
 • היסטוריית אשראי – קל לבדוק את הביצועים הכספיים של עסק ותיק לפני אישור הלוואה, לעסק ותיק יש היסטוריית אשראי ארוכה בבנקים, בחברות אשראי וכדומה, וניתן לבדוק את ההתנהלות הפיננסית של העסק כדי להחליט האם לאשר לו הלוואה.
 • ניסיון ומקצועיות – הוותק של העסק מעיד על מקצועיות הבעלים והעובדים, על ניהול תקין ועל מקצועיות, לכן החשש להעניק הלוואה לעסק ותיק נמוכה יותר בהשוואה לסיכון הרב הקיים במתן הלוואות לעסק חדש.

הלוואה לעסק ותיק כדאי לקחת רק בעזרת היועצים המנוסים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית. השאר פרטיך בטופס ליצירת קשר ואנו נחזור אליך בהקדם ונסייע לך לקבל הלוואה נוחה בהתאמה מושלמת לצורכי העסק ומאפייניו.

למה אנחנו?

 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • יאיר בן אבי 10.10.2016
  "גם עסק קיים צריך דחיפה, אבל זה לא כזה קל. באתר הראו לי דרך פשוטה לקבל הלוואה מגופים עסקיים שונים. בישיבה מול האתר הגאוני הזה קיבלתי הלוואה לעסק בתנאים מעולים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • דגנית חרוסקי 4.4.2016
  "החלטתי לרכוש עסק קיים אבל הייתי צריכה מזומנים. אחרי שהבנק דחה אותי, נעזרתי באתר ופניתי לגופים אחרים. אישרו לי הלוואה בתנאים נוחים בתוך שעות ספורות!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • נדיה יששכר 1.7.2015
  "חיפשתי הלוואה בנרות ולא ידעתי למי לפנות. במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי את כל המידע, כולל מאגר מעודכן של גופי הלוואה. שלחתי פנייה והשגתי הלוואה לעסק בתנאים משלמים במיוחד"
  צלמית תמונת פרופיל