הלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת

שטרות כסף ישראלי להלוואה

מאז תחילת שנות האלפיים היקף המכירות של רשתות הפארם ובתי המרקחת הפרטיים עלה באופן משמעותי, אך במקביל הענף החל להיות ריכוזי יותר ובעשור האחרון כ-40% מבית המרקחת הפרטיים נסגרו. בעבר הלא רחוק ישראלים הגיעו לבתי מרקחת פרטיים כדי לקבל ייעוץ מקצועי מהרוקחים, וכדי לרכוש תרופות שונות שיוצרו על ידי הרוקחים במקום. כיום, הרוקחים בעיקר מספקים תרופות על פי מרשם רופא ומתמקדים בייעוץ והכוונה לגבי אופן השימוש בתרופות מרשם ותרופות ללא מרשם.

ענף בתי המרקחת בישראל

ענף בתי המרקחת בישראל עבר שינויים רבים לאורך השנים. בשנת 1929 היו ברחבי המדינה כ-150 בתי מרקחת בלבד, ובהם רוקחים מקצועיים הכינו ורקחו תרופות ותכשירים רפואיים שונים בהתאמה לצורכי הלקוחות. בתי המרקחת בעבר פעלו בסגנון של בתי המרקחת באירופה, אך כיום רשתות הפארם שולטות בענף והן פועלות בעיקר על פי המודל האמריקאי הידוע בשם דראגסטור, כלומר בית מרקחת המציע מוצרים נוספים כמו שתייה קלה, מוצרי ניקיון, טיפוח, תקשורת וכדומה.

כדאי לדעת כי בשנת 2013 פעלו בישראל למעלה מ-1,500 בתי מרקחת, מתוכם כ-700 בתי מרקחת השייכים לקופות החולים השונות, כ-550 בתי מרקחת בבעלות פרטית ושאר המקומות שייכים לרשתות הפארם. לאור השחיקה ברווחיות נסגרו עשרות בתי מרקחת פרטיים, ובמקביל החלו בתי מרקחת פרטיים בתהליך אינטגרציה והתכנסות לרשתות המובילות. כמו כן, הישראלים החלו לרכוש יותר תרופות ללא מרשם, בעיקר ברשתות הפארם בגלל המחירים התחרותיים.

פתיחת עסק בתחום בתי המרקחת

כאמור, ענף בתי המרקחת בישראל נחשב לריכוזי והתחרות בו יחסית קשה. שיעורי הרווח פחתו עם השנים לכן לסניפים של רשתות הפארם יש יתרון כיוון שהם בעלי כוח מיקוח גדול מול הספקים והם מרוויחים בעיקר ממכירת תרופות ללא מרשם ומוצרי טיפוח, ניקיון ומזון, מוצרים בהם שיעור הרווח גדול יותר.

כדי לפתוח עסק חדש בענף נדרש מימון גבוה, אחת האפשרויות היא לקחת הלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת, אך היזם חייב להביא גם כסף מהבית כדי לשפץ את המקום, לרכוש מלאי וציוד, לגייס עובדים, לפרסם את העסק החדש וכדי לעמוד בהוצאות השוטפות עד ייצוב העסק ושיפור הרווחיות.

בניית תוכנית עסקית לבית מרקחת

גיוס אשראי לבית מרקחת מחייב בניית תוכנית עסקית מפורטת ומאורגנת. את התוכנית העסקית מציגים למשקיעים ולגופי מימון, לתוכנית העסקית ישנם שני תפקידים חשובים – גיוס מימון לפתיחת בית מרקחת חדש ותכנון מקצועי להקמת עסק חדש בענף. התוכנית העסקית מאפשרת ליזם לעקוב אחרי הביצועים בפועל, לקבל החלטות פיננסיות שקולות ואחראיות, לפעול לפי מתווה עסקי הנקבע מראש ולשפר את סיכוייו להצליח.

התוכנית העסקית משקפת בין השאר אחוזי רווחיות בית מרקחת, פוטנציאל צמיחה, היתכנות כלכלית, עלויות שיווק ועוד.

כמה עולה לפתוח בית מרקחת?

עלות פתיחת בית מרקחת משתנה מעסק אחד לאחר, ניתן להקים בית מרקחת פרטי באזור שאין בו תחרות גבוהה, לחלופין אפשר לחפש בית מרקחת למכירה או לבחון אפשרויות כמו רכישת זיכיון מאחת מרשתות הפארם המובילות.

עלות הקמת בית מרקחת חדש תלויה גם בגודל המקום ובהשקעה הנדרשת לשיפוץ המבנה והתאמתו לצרכים הייחודיים, כמו כן יש להשקיע בציוד קבוע כמו ארונות, דלפקים, ציוד מחשבים, קופות רושמות, ציוד מעבדה ועוד. יש לשקלל בעלות ההקמה גם עלויות כוח אדם כמו רוקחים מורשים או אחראים, עוזרי רוקח ועוד.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית מרקחת?

כדי לגייס הלוואה בערבות המדינה להקמת בית מרקחת יש להגיש בקשה מסודרת ומאורגנת לגוף המתאם, ולאחר פגישה עם כלכלן התיק יועבר להמשך טיפול בבנק המלווה. יש לצרף לבקשה תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית עם מסמכים רלוונטיים שונים.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לבית מרקחת קיים

אם יש לכם בית מרקחת פעיל באפשרותכם לגייס אשראי מהבנקים השונים אך במקרים מסוימים עדיף לקחת הלוואה חוץ בנקאית שאינה משפיעה על האובליגו. הלוואה חוץ בנקאית אפשר לקבל יחסית במהירות וללא ביורוקרטיה מתישה, אך חשוב לבחור את ההלוואה בעזרת יועצים מנוסים המכירים את כל המסלולים הקיימים.

טיפים לפתיחת בית מרקחת

 • מומלץ לפתוח בית מרקחת חדש באזור בו התחרות אינה גבוהה.
 • כדאי לשקול הקמת בית מרקחת בסביבה בה יש מרפאות וקליניקות רבות.
 • חשוב לחתום על הסכמי עבודה עם כל הקופות.
 • כדאי לתכנן גם מכירת מוצרים נלווים כמו מוצרי טיפוח, מזון וניקיון כדי לשפר רווחיות ולהגדיל את המכירות.

הלוואה בערבות מדינה לבית מרקחת חדש או קיים לוקחים רק בעזרת היועצים המנוסים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית. השאירו פרטים בטופס למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם עם הצעה אטרקטיבית.

למה אנחנו?

 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • הילה מרשק 13.7.2016
  "ידעתי שיש הלוואות ממש טובות בערבות מדינה, אבל לא ידעתי איך משיגים אותן. באתר למדתי שגם אני זכאית, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ובעזרת מי
  צלמית תמונת פרופיל
 • גיא לוטן 22.5.2016
  "הבנק אישר הלוואה אבל רצה ריבית קטלנית. מומחי האתר האירו את עיניי והסבירו שאני יכול להיעזר בקרן שתומכת בעסקים קטנים בערבות המדינה. רק מהעצה הזאת חסכתי מאות אלפי שקלים
  צלמית תמונת פרופיל
 • פזית ינאי 18.6.2015
  "רציתי להזניק את העסק שלי קדימה אבל לא היה לי תקציב. בפורטל קיבלתי את כל המידע על הלוואות לעסקים. בזכות זה הצלחתי להשיג הלוואה בריבית שפויה, והצלחתי להרים את העסק
  צלמית תמונת פרופיל