גיוס הון

שטרות כסף ישראלי לשם גיוס הון

תהליך גיוס הון למיזם עסקי חדש נועד לצרכי גיוס הכסף הנדרש בשלבים הראשוניים לחייו של העסק וכדי לממש את המיזם, זהו שלב קריטי המחייב ניסיון רב והתנהלות נכונה מול הגוף או הגופים המלווים. ניתן לגייס את הכסף באמצעות הלוואות מבנקים, חברות מימון חוץ בנקאיות, קרנות בערבות המדינה, קרנות פילנתרופיות, משקיעים וכדומה.

שלבי גיוס הון להקמת מיזם עסקי חדש

גיוס הון ומשקיעים מקובל בעיקר בענף ההייטק, אך לא רק. רוב מיזמי ההייטק מבוססים על יכולת היזם לגייס משקיעים לחברת הזנק חדשה על מנת לממש את הפוטנציאל הגלום בה וכדי להצליח בענף התחרותי. לעתים מגייסים את ההון מגופים פיננסיים או ישירות ממשקיעים עוד לפני גיוס עובדים לעסק החדש ולפני פיתוח המוצר או השירות, שלב זה נקרא בעגה המקצועית פרה סיד (Pre Seed) מאחר ועדיין אין מוצר ממשי וקשה להעריך את סיכויי ההצלחה של המיזם העסקי.

לכן, בשלב הפרה סיד נהוג לגייס את ההון הנדרש להקמת המיזם העסקי באמצעות הון אישי מהבית, הלוואות מבנקים והלוואות מהסביבה הקרובה כמו קרובי משפחה וחברים. ראוי לציין כי משקיעים מנוסים ומקצועיים לרוב אינם מוכנים להשקיע במיזם בשלב ראשוני זה.

כאשר היזם השקיע בעצמו כסף או לקח הלוואות כדי להגשים את חלומו ולפתח מוצר חדש, מגיע שלב ה-סיד (Seed), בעולם ההייטק שלב זה מאופיין בכך שיש כבר צוות פיתוח, אלגוריתם ומודל עסקי יחסית מגובש, לכן בשלב זה ניתן לבצע גיוס משקיעים, אך הסכומים לרוב אינם גבוהים.

כאשר יש כבר מוצר יחסית מגובש וניתן לבדוק האם יש לו ביקוש בשוק והאם הוא יכול להצליח, ניתן לגייס הון ומשקיעים בקלות יותר, גם סכומי ההשקעה יהיו גבוהים בהרבה לעומת שלבי הסיד והפרה סיד. לעתים יש סבב גיוס נוסף, לצרכי השקעה נוספת במיזם העסקי או כשלב לפני הנפקה בבורסה.

מקורות אפשריים לגיוס הון

כאמור, יש מגוון דרכים ואפשרויות על מנת לגייס את הון הנדרש להקמת מיזם עסקי חדש. את ההון הראשוני ניתן לגייס ממשקיעים פרטיים מהסביבה הקרובה, ביניהם משפחה וחברים, אפשר לפנות גם לאנשי עסקים המחפשים הזדמנויות כלכליות ומעוניינים להשקיע במיזמים חדשים למרות הסיכון הקיים.

אפשר לגייס הון גם ממוסדות ומגופים ממשלתיים שונים, לדוגמה החממה הטכנולוגית של המדען הראשי, קרנות ממשלתיות לפיתוח מיזמים טכנולוגיים, הלוואה מקרנות בערבות המדינה, הלוואות מקרנות המנוהלות על ידי הסוכנות היהודית וכדומה.

דרך מקובלת נוספת היא באמצעות קרנות הון סיכון, קרנות פילנתרופיות וקרנות ייעודיות של בנקים, גופים פיננסיים חוץ בנקאיים ובתי השקעות.

למידע נוסף ולסיוע מקצועי בגיוס הון ומשקיעים השאר פרטיך באתר. צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יחזור אליך בהקדם, נשמח לסייע גם לך לממש את המיזם העסקי באמצעות גיוס הון או משקיעים.

למה אנחנו?

 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • יערית בכר 5.10.2016
  "נזקקתי להשקעה מיידית בפיתוח אפליקציה. באתר למדתי איך לגייס משקיעים בקלות. תוך שתי פגישות סגרתי עם משקיע גדול, במקום לבזבז זמן וכסף על משקיעים לא רצינייים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מיטל ברוך 12.6.2015
  "חיפשתי משקיע לעסק שלי שעוסק בנדלן. דרך האתר הצלחתי לגייס את המשקיע הנכון, וחסכתי כך עשרות אלפי שקלים על עסקאות שהיו נופלות ומפילות אותי איתן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ערן ליפשיץ 22.6.2016
  אותי מעניין השוק בחו"ל אבל האנגלית שלי לא כל כך טובה. מומחי האתר הראו לי דרך פשוטה לגייס משקיעים באנגלית, ויש לי כמה הצעות בעשרות אלפי שקלים ממשקיעים כבדים על השולחן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • בן גורביץ'
  "לגייס משקיעים זה השלב הקשה ביותר, אבל באמצעות המומחים של האתר הצלחתי לגייס הון התחלתי של מיליון דולר!"
  צלמית תמונת פרופיל