ביטוח שיניים – האם זה משתלם וכמה זה עולה

שלט של ביטוח בריאות

ביטוח שיניים הוא עסק לא זול וטיפול שיניים הוא עסק יקר – אז איפה אתה במשוואה?

אם אתם צריכים השתלה של שיניים ואין לכם ביטוח – חייכו, אכלתם אותה. רבים מזניחים לא רק את צחצוח השיניים אלא גם את הטיפול בביטוח השיניים מאחר ומדובר בביטוח בעלות גבוהה יחסית. קופות החולים אינן משתתפות בעלות המלאה של טיפולי השיניים, כולל במקרים בהם קיים ביטוח משלים מטעמן. לכן ביטוח השיניים הינו אפשרות ריאלית המציעה כיסויים שונים במקרים בהם נדרשים טיפולי שיניים מגוונים. למדו כאן אילו סוגי ביטוח שיניים קיימים, ממי ניתן לרכוש את הביטוח וכמה זה עולה.

 מכיר מישהו שלא צריך טיפול שיניים? גם חברות הביטוח לא, לכן ביטוח שיניים הוא עסק יקר

מאחר ומימוש הפרמיה הוא עניין כמעט ודאי במקרה של ביטוח שיניים, חברות הביטוח גובות פרמיה גבוהה יחסית לביטוחים רפואיים אחרים. לכן, אנשים רבים רואים בביטוח שיניים סוג של השקעה ארוכת טווח. לצורך הדוגמה, דמיין שאתה מפקיד כל חודש כסף בקרן שפתחת לטובת הוצאה שאתה מתכנן לעשות בעתיד (במקרה זה הוצאה עבור טיפול שיניים). כיצד תקרא לקרן שפתחת? האם חיסכון אינו ההגדרה המתאימה? ואכן, ביטוח שיניים מזכיר במידת מה תוכנית חיסכון – אתה מפקיד כסף שתפדה תוך פרק זמן מסוים לטובת המטרה בגינה הפקדת את הכסף.

  אילו ביטוחי שיניים קיימים כיום בשוק

חברות הביטוח מציעות מספר סוגים של ביטוחי שיניים, כאשר אלה נחלקים לשני סוגים עיקריים: ביטוח משמר וביטוח משקם. הביטוח המשמר כולל טיפולים שוטפים שכל אחד מאיתנו צריך לבצע מעת לעת, כגון טיפול אצל שיננית, ביצוע סתימות או עקירות וגם, רחמנא ליצלן, טיפולי שורש. הביטוח המשקם, לעומת זאת, מעניק כיסוי לטיפולים מורכבים יותר לשיקום השיניים, הפה והלסת, כגון יישור שיניים, גשרים, שתלים והרכבת כתרים. לעומת זאת, טיפולים אסתטיים, שהופכים נפוצים יותר ויותר, לא תמיד יכוסו על ידי הביטוח, משום שהם אינם הכרחיים. כך למשל, הלבנת שיניים, ביצוע סתימות לבנות ועוד.

לכן, כשאתה בוחר ביטוח שיניים בחר בביטוח המתאים ביותר לך או למשפחתך. לדוגמה, אם יש לך ילדים קטנים יתכן ובעתיד הם יזדקקו ליישור שיניים. בנוסף, אם יש לך או למשפחתך היסטוריה של בעיות שיניים – כדאי שהביטוח יכלול כיסוי טיפולי פה ולסת, או אם יש לך בעיות חניכיים – גדל הסיכוי שתזדקק בעתיד לשתלים. מעבר לזאת גם לגיל יש השפעה לא קטנה – ככל שאתה מתבגר השיניים נשחקות ואתה עלול לסבול יותר ויותר מבעיות הנוגעות לשינייך. את כל הגורמים הללו עליך לקחת בחשבון לפני שאתה בוחר פוליסת ביטוח שיניים.